W dniu 7 marca rozpoczyna się nowa akcja edukacyjna Programu „Odpowiedzialność i Troska” skierowana do pracowników firm chemicznych, dystrybucyjnych i recyklingowych skupionych w Programie. Ogólnopolski konkurs fotograficzny pn. „Złap zająca” ma na celu integrację środowiska branżowego i załóg pracowniczych we wspólnym celu, jakim jest ochrona środowiska, edukację poprzez poznanie świata zwierząt i świata roślin w ich ekosystemie oraz uwrażliwienie na potrzebę ochrony przyrody w jej codziennym życiu.

„Złap zająca” to akcja polowania na czułe miejsca Ziemi, którą wszyscy winniśmy chronić. Propozycja zrobienia fotografii fauny i flory ma na celu zwrócenie uwagi na to, co pozornie nieuchwytne, piękne a krótkotrwałe, interesujące a niewidoczne gołym okiem.

Propozycja organizatorów skierowana do wszystkich pracowników 36 firm skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”, dotyczy „upolowania” dowolnym sprzętem fotograficznym ciekawych przykładów polskiej fauny i flory. Jak się bowiem okazuje, takie polowania pozwalają nie tylko mile spędzać wolny czas, ale także odkrywać zupełnie nieznane obszary naszego otoczenia, nawet tego najbardziej prozaicznego. Jak wykazują doświadczenia ubiegłorocznego konkursu, zorganizowanego wśród załogi Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. , piękne fotografie można zrobić wszędzie, nawet na terenie zakładu pracy, przydomowym trawniku, masce samochodu. Plon tegorocznej, tym razem już ogólnopolskiej aktywności przyrodniczo-fotograficznej zostanie poddany ocenie jury. Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody m.in. wycieczka, sprzęt fotograficzny oraz udział w wystawie pokonkursowej, w publikacjach i wydawnictwach.

Aby wziąć udział w konkursie, będąc pracownikiem jednej z firm należących do Programu, należy wykonać przynajmniej 2 zdjęcia i w wersji elektronicznej przekazać je osobie koordynującej współpracę zakładu z Sekretariatem Programu „OiT”. Czasu jest dużo, bowiem regulamin zakłada że wiosna i sezon urlopowy daje możliwości polowania z aparatem, tak więc ostateczny termin przekazania zdjęć ustalono na 31.08.2007 roku. Potem członkowie jury dokonają oceny i przyznają nagrody. Ogólnopolskich laureatów poznamy w dniu 3.10.2007 w czasie Forum Ekologicznego Branży Chemicznej, a wystawa pokonkursowa planowana jest jako impreza towarzysząca Międzynarodowym Targom Ekologicznym POLEKO 2007 w Poznaniu.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i więcej szczegółów znajduje się na stronie www.rc.com.pl w zakładce „edukacja ekologiczna”.

Więcej informacji udzieli: Jarosław Nadolski, tel: 0-601 68 76 74
Źródło: ''