RPC Promens Consumer Innocan wpowadzi nowe butelki barierowe PET o pojemności 750ml. Nowe opakowania są bardziej ekonomiczne, wygodne i elastyczne.

Nowa butelka PET zbiera pozytywne opinie

Przedsiębiorstwo RPC Promens Consumer Innocan jest częścią Grupy RPC. Nowy produkt to butelki barierowe PET o pojemności 750 ml do syropów smakowych do zimnych napojów. Opakowania te są ekonomiczne, wygodne i elastyczne w porównaniu do puszek metalowych, które dotyczchas były często używane.

Nowe buletlki PET są lekkie, co ułatwia używanie ich przez konsumentów. Możliwe jest także zdobienie ich przez foliowanie z indywiduwalnym, odpowiednim do wymagań oznakowaniem marką i grafiką. Opływowy kształt opakowań przypomina puszki metalowe, co wpływa na identyfikację marki oraz umożliwia napełnianie butelek na istniejących liniach oraz zastosowanie tych samych zamknięć. Opakowanie posiada dwie warstwy, które stanowią skuteczną ochronę przed utlenianiem. Warstwa pochłaniająca tlen odpowiada ze aktywną barierę, warstwa poliamidowa natomiast ze pasywną. Takie rozwiązanie pomaga także przedłużyć okres przechowywania syropów oraz zachowuje smak syropu w butelce.