Dnia 20 kwietnia 2007 r. przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kolejnej fabryki 3M. Nowa inwestycja będzie kosztowała ok. 21 milionów dolarów.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę od władz miasta, firma 3M rozpoczyna budowę nowej, mającej 9500 m2 fabryki przemysłowych taśm klejących. Pierwszy etap projektu zostanie zakończony 30 listopada 2007 roku. Zgodnie z planem – pierwsza linia produkcyjna ma ruszyć w grudniu 2007 r. Początkowo fabryka będzie produkować folie do etykiet oraz taśmy i błony klejowe do laminowania.

W związku z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego, 3M Poland zatrudni początkowo ok. 75 osób i stopniowo będzie zwiększać zatrudnienie. Firma poszukuje przede wszystkim wykwalifikowanych inżynierów ze znajomością języka angielskiego.

Folie 3M do etykiet, które będą produkowane w nowej fabryce wykorzystywane są w produkcji przemysłowej, np. w przemyśle motoryzacyjnym (w maszynach i urządzeniach lub elektronice). Stanowią one materiał na etykiety identyfikacyjne, specyfikacyjne, informacyjne, ostrzegawcze, a także na tzw. plomby gwarancyjne, etykiety łatwousuwalne oraz umożliwiające wtórny odzysk tworzyw sztucznych.

Taśmy i błony klejowe do laminowania (na roli i w formie arkuszy) to materiał samoprzylepny, który charakteryzuje się łatwością przetwarzania (np. wycinanie kształtek) oraz wysokimi parametrami użytkowania. Stosowane są m.in. do produkcji samoprzylepnych emblematów, liter i elementów dekoracyjnych, płyt czołowych w panelach kontrolnych oraz w klawiaturach membranowych.

Źródło: www.3m.pl
Źródło: ''