Ikonos rozszerzył ofertę o coraz bardziej popularne, samoprzylepne, wylewane folie tuningowe o efekcie karbonu.

Nowa folia Ikonos Cast System – Carbon 3D
Folie karbonowe przeznaczone są głównie do oklejania pojazdów. Można je stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, celem uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Folia karbonowa również nadaje się do przyozdabiania wnętrza auta. Aplikowana przez profesjonalistę nada pojazdom indywidualny design i nowoczesny charakter.

Folie Ikonos Carbon 3D

Ikonos Carbon 3D to bardzo atrakcyjna cenowo, wylewana folia PVC o trójwymiarowej strukturze imitującej karbon. Grubość folii wynosi 125 mikronów i jest ona zabezpieczona przez papier silikonowany o gramaturze 130 gr/m2. Siła adhezji kleju, wg normy FINAT 1 wynosi 9N / 25 mm po 20 minutach od aplikacji oraz 11 N po 24 godzinach. Jest ona odporna na działanie czynników zewnętrznych takich jak światło UV, chemię i wilgotność do 5 lat. Zastosowany klej umożliwia łatwe pozycjonowanie na karoserii, także na przetłoczeniach.

Folię Ikonos Carbon 3D można aplikować w temperaturze od 5°C do 40°C. Folię można użytkować w bardzo szerokim zakresie temperatur od -45°C do 115°C. Naklejona na stal, aluminium bądź szkło ma charakter samo-gasnący.

„Karbon” dostępny jest w kolorze czarnym, w roli o szerokości 137 oraz 152 cm. Wkrótce dostępny będzie wersja w kolorze aluminium. Seria Ikonos Cast System, po foliach wylewanych, laminatach i aktualnie foliach typu „carbon”, wkrótce poszerzy się o folie typu „cameleon”. Warto też wspomnieć, że opolska firma regularnie organizuje, cieszące się dużą popularnością warsztaty i szkolenia pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Wszystkie te działania mają na celu dostarczanie klientom i dystrybutorom pełnej oferty materiałów oraz niezbędnego know-how w zakresie car wrapping'u.

Ikonos – innowacyjny producent


Materiały Ikonos to nie tylko folie dekoracyjne, laminaty i folie samoprzylepne. W ofercie znajdują się także wysokiej jakości powlekane materiały do druku eko, mild i hard-solwentowego oraz UV. Media te cechują się najwyższą jakością, trwałością, oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach.

W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań. Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących oraz zdobyły kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących - gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Dystrybutorem materiałów Ikonos w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl


Źródło: ''