Data publikacji: .

Ishida Europe wprowadza na rynek ulepszoną gamę wag kontrolnych zaprojektowanych w celu spełnienia najnowszych wymagań rynku europejskiego. Nowa platforma Ishida DACS-GN wykorzystuje prawie 50-letnie doświadczenie firmy w technologii wag, aby przenieść ważenie kontrolne na wyższy poziom, zachowując jednocześnie znajomość istniejącej gamy, aby umożliwić firmom płynne przejście na nowe modele.

Wagi kontrolne Ishida


Wagi kontrolne Ishida DACS-GN, produkowane w Wielkiej Brytanii w celu skrócenia czasu realizacji zamówień i posiadające zatwierdzenie dyrektywy w sprawie przyrządów pomiarowych (MID) w całym zakresie, są dostępne w dwóch wariantach, Excellence i Advanced. Oba oferują lepszą wydajność z elastycznością obsługi szerszego zakresu wag docelowych – od 5 g do 6 kg – przy wyższych prędkościach do 480 opakowań na minutę.

W Ishida koncentrujemy się na ciągłym rozwoju, słuchaniu naszych klientów i identyfikowaniu najnowszych wymagań rynkowych” – powiedział Philip Grove, menedżer produktu Ishida ds. wag kontrolnych, wykrywaczy metali, IDCS. "Wagi DACS-GN opierają się na naszym doświadczeniu i wiedzy, aby zapewnić wyższy poziom szybkości i wydajności, wraz ze zwiększoną elastycznością".

Równie ważna jest łatwość, z jaką klienci mogą przejść na nowe modele, które można łatwo zintegrować z istniejącymi liniami i do których operatorzy będą mogli szybko się dostosować”.

Rozwój Ishida DACS-GN skupił się na ulepszeniach w trzech głównych obszarach: elektronice, oprogramowaniu i konstrukcji mechanicznej.

Wspólna platforma elektryczna umożliwia łatwą konserwację i serwisowanie, podczas gdy uproszczony system oprogramowania nie wymaga dodatkowego sprzętu operacyjnego, aby obsłużyć zarówno standardowe, jak i opcjonalne programy. Nowa konstrukcja i układ wag zapewniły dalsze postępy w zakresie niezawodności, wydajności oraz wygody.

Wykrywanie metalu w mięsie
Standardowe funkcje obejmują intuicyjny kolorowy ekran dotykowy, ułatwiający obsługę i zasilany przez najnowszą generację oprogramowania Ishida. Rozwój oprogramowania obejmuje kilka ulepszeń, w tym „klucz licencyjny”: możliwość dodawania opcji bez konieczności wizyty serwisowej, lokalne tworzenie kopii zapasowych danych produkcyjnych na USB i ulepszoną łączność w celu obsługi OPC-UA i Industry 5.0. 

Wszystkie modele DACS-GN są zgodne z najnowszymi standardami dla sprzedawców detalicznych, w tym z dostępnością wykrywacza metali i wbudowanym zaawansowanym oprogramowaniem i sprzętem Ishida RRC (Retail Reject Confirmation), który sprawdza i potwierdza, że każdy produkt lub opakowanie niezgodne ze specyfikacją zostało pomyślnie usunięte z linii.

Dodatkowe czujniki fotoelektryczne zapewniają jeszcze większą dokładność śledzenia produktu w całym procesie ważenia. System automatycznie przejdzie w tryb ochrony i zatrzyma się w przypadku wykrycia niespójności lub nieautoryzowanej ingerencji, lub jeśli odrzucony produkt nie zostanie pomyślnie usunięty.
Ważenie mięsa
Konstrukcja wag kontrolnych DACS-GN jest jeszcze trwalsza dzięki zastosowaniu ulepszonych komponentów oraz przeprojektowanych pokryw i paneli dostępu, które zapewniają szybszy i łatwiejszy dostęp w celu serwisowania i konserwacji. Opatentowana przez Ishidę technologia Anti-Floor-Vibration (AFV) utrzymuje najwyższą dokładność ważenia nawet w trudnych warunkach produkcyjnych.

Modele mogą być wyposażone w certyfikaty IP54 i IP65 do pracy w zapylonych lub mokrych warunkach oraz w celu spełnienia rygorystycznych wymagań dotyczących czyszczenia. Nowa platforma Plug-and-Play przyspiesza instalację, a szybko demontowalne przenośniki stali nierdzewnej we wszystkich wodoodpornych modelach dodatkowo poprawiają higienę i ułatwiają szybsze czyszczenie.

Ponadto zastosowanie uchwytów do podnoszenia pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia maszyny podczas instalacji lub gdy waga wymaga przeniesienia i zmiany położenia w fabryce.

Nowe wagi kontrolne DACS-GN charakteryzują się elastycznością pozwalającą sprostać potrzebom ogromnej gamy zastosowań, łącząc zaawansowane funkcje i wydajność z jakością i niezawodnością, z których Ishida zawsze była znana” – podsumował Philip Grove.