Frirma ESAB wprowadziła na nasz rynek nową generację próżniowych opakowań elektrod. Zasada pozostaje taka sama - wysuszone fabrycznie elektrody pakowane są do specjalnie skonstruowanych pudełek, które po odpompowaniu powietrza są szczelnie zamykane.

Nowy VacPac określany też jako VacPac II, gwarantuje, że elektrody pozostają suche i gotowe do użycia bez dodatkowego suszenia przez okres co najmniej trzech lat! Oczywistym warunkiem jest zachowanie nieuszkodzonego pudełka.
Całe to opakowanie jest przyjazne dla środowiska i jednocześnie trwałe. Wewnętrzne pudełko skutecznie chroni elektrody przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zewnętrzna, laminowana folia aluminiowa wyklucza dostęp powietrza i wilgoci. Zawiera też wszystkie potrzebne informacje o produkcie oraz miejsce na zapisanie daty i godziny otwarcia opakowania. Już w trakcie użytkowania, pudełko może być używane i stanowi wtedy, choć na krótko, barierę dla wilgoci. Zwykle nie jest to konieczne, ponieważ pudełka VacPac zawierają 3/4, 1/2 lub 1/4 masy elektrod standardowego opakowania i są zużywane w czasie jednej zmiany.

Nowy VacPac ułatwia spawanie wszędzie tam, gdzie liczą się tylko suche i pewne elektrody. Może też być źródłem oszczędności, zarówno czasu jak i kosztów związanych z operacjami typowego suszenia elektrod.
VacPac może być stosowany do każdego gatunku elektrod, najczęściej jednak się ich używa do elektrod zasadowych. Niektóre, szczególnie higroskopijne elektrody, np. do aluminium są wytwarzane wyłącznie w tej postaci. W tym miesiącu zapoczątkowaliśmy sprzedaż również niektórych typów elektrod do napraw i regeneracji w opakowaniach VacPac II. Elektrody te często używane są w trudnych, polowych warunkach, gdzie nie ma możliwości ich suszenia, a każdemu spawaczowi zależy na spoinach wolnych od pęknięć i wad.
ESAB Sp. z o.o.
ul. Stanisława Augusta 75 / 47
03-846 Warszawa
tel. (22) 813 99 61 do 63
fax (22) 813 98 81
www.elektrody-baildon.com.pl