Firma Dunapack Eurobox Polska jest obecna na polskim rynku opakowaniowym od 1999 roku. Obecnie spółka przygotowuje się do nowej inwestycji. Firma nabyła działkę o powierzchni 12 ha pod budowę nowego zakładu opakowań z tektury falistej. Fabryka zostanie wybudowana w miejscowości Lubliniec. Inwestycja umożliwi kontynuację prowadzonej z sukcesem działalności Dunapack Eurobox w Ujeździe, wzmacniając obsługę i zwiększając zasięg regionalny.

Nowa inwestycja Dunapack Eurobox Polska

Dunapack Packaging stanowi część Grupy Prinzhorn – europejskiego lidera rynku w branży recyklingu papieru i produkcji opakowań. Przy rocznym obrocie około 1,2 mld euro, spółka zajmuje trzecią pozycję w Europie w tym segmencie. Holding zatrudnia 6 tys. pracowników w 15 krajach. Prinzhorn posiada centralę w Wiener Neudorf w Austrii i składa się z trzech dywizji: Hamburger Recycling Group, która zajmuje się zbiórką i handlem makulaturą, Hamburger Containerboard wytwarzającej papier oraz Dunapack Packaigng specjalizującej się w produkcji rozwiązań opakowaniowych z tektury falistej.

Zakład w Lublińcu będzie drugim zakładem produkcji tektury falistej Grupy Prinzhorn w Polsce. Fabryka zostanie wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, m. in. w szybkobieżną tekturnicę o szerokości 2,8 m, kilka multikolorowych maszyn poligraficznych oraz maszyny do sztancowania. Powstanie nowego zakładu wesprze strategię integracyjną grupy, a dzięki osiągnięciu wysokiej wydajności w zakresie zasobów i energii ograniczy jej negatywne oddziaływanie na środowisko.

Nowoczesny i wydajny park maszynowy, w połączeniu z doskonałą obsługą sprzedażową i zaopatrzeniową, stanowić będzie solidną platformę do obsługi obecnych i nowych klientów. 


Komentarze

  • praca

    kiedy rozpoczyna sie budowa firmy lub kiedy rusza ktos cos wie to dac znac bo jestem chetny do pracy w tej fabryce