Jeden z polskich producentów folii stretch i zarazem czołowych w Europie, Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, rozpoczął budowę nowej inwestycji. Nowy budynek firmy znajdować się będzie w Parku Naukowo – Technologicznym „Rzeszów – Dworzysko”, a powierzchnia inwestycji wyniesie około 15 tys. m2. Budynek będzie pełnił funkcję biurową oraz produkcyjno-magazynową. Z nową inwestycją wiążą się także nowe miejsca pracy.

Nowa inwestycja Efekt Plus

Lokalizacja, w której budowana jest nowa inwestycja firmy nie jest przypadkowa. Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów Dworzysko”, to tereny o powierzchni ponad 83 ha, znajdujące się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, a także w niedalekiej odległości od międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka.

Firma Efekt Plus inwestując w nową halę produkcyjną oraz pomieszczenia biurowe, chce podkreślić, że w dalszym ciągu się rozwija i myśli o wdrożeniu nowych innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie produkcji folii stretch oraz produktów. Zakład Produkcji Folii Efekt Plus już nie raz zaskoczył rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych swoimi inwestycjami, wśrod których na uwagę zasluguje 6-metrowa linia do produkcji folii stretch, która jest pierwszą tego typu linią na świecie. Dzięki takim inwestycjom, moce produkcyjne firmy wynoszą około 120 tys. ton rocznie. Po zakończeniu budowy nowej inwestycji ma zostać uruchomiona kolejna linia do produkcji folii stretch o wydajności 25 tysięcy ton rocznie.

Kolejna linia produkcyjna wiąże się także z wprowadzeniem na rynek nowej marki oraz produktu. Na chwilę obecną firma Efekt Plus wprowadziła ich już 5:

  • M50
  • Seven
  • E7
  • High Slip
  • Efekt Plus

Warto wspomnieć, że Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, oprócz działalności na rynku tworzyw sztucznych, planuje także zwojować rynek rolniczy. Obecnie firma prowadzi liczne badania oraz testy nowego produktu, jakim jest folia do sianokiszonek. Produkt, nad którym aktualnie pracują specjaliści firmy Efekt Plus, ma znacząco wyróżniać się spośród oferowanych obecnie na rynku. Więcej szczegółów wkrótce.

 

Dowiedz się więcej o firmie Efekt Plus

 

Źródło: Zakład Produkcji Folii Efekt Plus