Dostępny w ofercie Map Polska karton graficzny AlfaBoard pojawił się w październiku br. w szacie nowej jakości. Producent kartonu poprawił kluczowe parametry produktu, m.in. białość strony powlekanej i sztywność.

AlfaBoard to wielowarstwowy, powlekany karton z dwukrotnie powlekanym wierzchem i jednokrotnie powlekanym, białym spodem. Charakteryzuje się bardzo dobrą drukownością strony wierzchniej i spodniej. Idealnie dobrze poddaje się uszlachetnieniom m.in. lakierowaniu UV, bigowaniu, wykrawaniu i sklejaniu. Jest doskonałym surowcem do produkcji materiałów z tłoczeniem bezbarwnym i tłoczeniem folią.

Dzięki wysokiej białości strony wierzchniej dobrze sprawdza się w produkcji materiałów reklamowych i opakowań, w których zadruk ma istotne znaczenie. Dobra przerabialność kartonu umożliwia uzyskanie efektownych i wysokiej jakości opakowań i materiałów drukowanych dla wszelkiego rodzaju produktów. Sugerowane zastosowania to produkcja: wszelkiego rodzaju materiały reklamowe, opakowania drukowane, opakowania alkoholi, papierosów, okładki w oprawach miękkich, pocztówki, kalendarze, galanteria papiernicza itp.

Karton AlfaBoard jest dostępny w arkuszach i zwojach, w szerokim zakresie gramatur – od 210 do 350 g/m2 w stałej ofercie Map Polska.

Szczegółowe informacje o ofercie AlfaBoard, wzorniki oraz bezpłatny papier na próby dostępne są u dystrybutora:

Map Polska Sp. z o.o.
Infolinia 0801 687 200
www.mappolska.pl

Źródło: ''