4 listopada miała miejsce premiera nowej kampanii marki Okocim. Akcja promocyjna „Tu się warzy z zasadami” odnosi się do 170-letniej tradycji piwowarskiej browaru Okocim z uwzględnieniem roli okocimskich piwowarów i ich osobistego zaangażowania w warzenie piwa.

Nowa kampania marki Okocim

„Tu się warzy z zasadami” to tytuł nowej kampanii marki Okocim. Nawiązuje ona do zasad, postaw i wartości, którymi kierował się w swoim życiu i pracy Jan Goetz, założyciel Browaru Okocim, i które inspirują kolejne pokolenia okocimskich piwowarów. 

Brzescy piwowarzy to główni bohaterowie nowej kampanii marki Okocim, która oparta jest o ich autentyczne wypowiedzi oraz postaci - w kampanii nie występują aktorzy.

Na potrzeby kampanii przygotowano kilka spotów telewizyjnych, które będą sukcesywnie emitowane, odkrywając przed konsumentami zasady przyświecające pracy piwowarów z browaru Okocim. Najwyższą jakość warzonych piw potwierdzają również podpisy tych piwowarów widniejące na etykietach poszczególnych wariantów. Jedynie na etykiecie piwa Jasne Okocimskie znajduje się nazwisko Jana Goetza, na cześć założyciela browaru, którego postać zainspirowała powstanie receptury tego wariantu. 

- Nowa kampania to przełom w komunikacji marki Okocim. Po raz pierwszy tak silnie odnosimy się do jej korzeni, postaci założyciela browaru oraz piwowarów. Chcemy podkreślić, że piwo Okocim od początku swego istnienia jest warzone w myśl zasad, które wywodzą się od Jana Goetza i towarzyszą pracy jego następców także dzisiaj. Historia i dziedzictwo marki są obecne w każdym elemencie komunikacji, począwszy od etykiet i skończywszy na spotach, które powstały we wnętrzach browaru Okocim w Brzesku – podkreślił Maciej Banaszkiewicz, Brand Manager marki Okocim.

Kampania w dużej mierze powiązana jest z rebrandingiem marki, odświeżeniem szaty graficznej oraz portfolio produktowego, w skład którego wchodzą obecnie cztery warianty: Jasne Okocimskie, Klasyczna Pszenica, Mistrzowski Porter i Mocne Dubeltowe. 

Nowa kampania marki Okocim zakłada wielokanałowe dotarcie do konsumentów poprzez telewizję, digital, social media oraz prasę. Wsparcie dla marki będzie miało miejsce także w sklepach.

Carlsberg Polska zajmuje wiodące miejsce w polskiej branży piwowarskiej, dostarczając marki piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia. Carlsberg Polska ma w swoim portfelu marki: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Od roku 2012 do portfolio Carlsberg Polska dołączyły również takie marki jak: Somersby, Grimbergen, piwa Sezonowe Okocim oraz Okocim Radler.