Firma KALIX jeden z ważniejszych światowych producentów maszyn pakujących i kartoniarek dla produktów kosmetycznych i farmaceutycznych wprowadził na rynek nową kartoniarkę KP600

Maszyna wywodząca się z poprzedniej generacji kartoniarek typu «KPS» została uzupełniona o nowe technologie, a jej wydajność rzeczywista wzrosła z 45 do 60 cykli na minutę.

Konstrukcja maszyny jest bardziej sztywna, wzmocniono elementy mechaniczne, usunięto wystające elementy konstrukcji, wprowadzono łożyskowanie kulkowe. Stanowisko zamykania kartonika jest ulepszone poprzez wprowadzenie dwóch niezależnych ruchów mechanicznych. Kartoniarka KP600 dysponuje dodatkowym stanowiskiem, które pozwala oddzielić zamykanie kartonika od kodowania. To dodatkowe stanowisko umożliwia zastosowanie takich opcji, jak znakowanie drukarką atramentową, znakowanie termiczne, klejenie klapek kartonika (technologia hot-melt), kontrola przy pomocy kamery lub odczyt kodów kreskowych. Autonomiczność kartoniarki KP600 jest maksymalna dzięki wyposażeniu maszyny w pompę próżniową oraz odpowiednio duże magazynki kartoników i ulotek.

Podobnie jak w poprzednim modelu, przesuwanie kartoników jest tak zaprojektowane, aby zabezpieczać je przed zadrapaniem. Sposób rozkładania i zamykania kartoników zapewnia niezawodność tych operacji i w konsekwencji wysoką wydajność pracy maszyny. Kartoniarka KP600 jest skonstruowana tak, aby czas zmiany formatu przez operatora nie przekraczał 10 minut, a czynności konserwacyjne zostały zredukowane do minimum. Szeroka gama automatycznych podajników do wkładania różnych produktów do transportera wejściowego kartoniarki jest dostępna w postaci niezależnych modułów. Nowa kartoniarka KP600 firmy KALIX zajmuje niewielką powierzchnię produkcyjną (tylko 1,3 m²) i dzięki swej ergonomii i elastyczności, jest maszyną zapewniającą wysoką wydajność produkcji, a także stosunkowo szybki zwrot zainwestowanego kapitału.

Maszyny pakujące firmy KALIX są stosowane przez większość światowych firm kosmetycznych: L’Oreal, Estée Lauder, Yves Rocher, Avon, Clarins, Dior, Puig, Nina Ricci, Wella-Rochas i wiele innych.

Więcej informacji:

KALIX S.A.
Jean-Claude Saimon
ZA de Courtaboeuf n°4
4 Avenue du Parana
91978 Courtaboeuf Cedex
tél +33 (0) 1 69 180 500 - fax +33 (0) 1 69 180 501
Email:jc.salmon@kalix.fr
Strona internetowa: www.kalix.fr