Innovia Films wypuściła na rynek swoją pierwszą „oddychającą“ dwuosiowo orientowaną folię polipropelynową (BOPP) - PropaFresh™ P2G i P2GAF.

Ta przepuszczalna nieperforowana folia jest bezpośrednim owocem pracy Centrum Badawczo-Rozwojowego Innovia Films. Umożliwia ona określenie czasu, w którym gazy – tlen i dwutlenek węgla – mogą przenikać do i z opakowania.

Dzięki właściwości „oddychania“ PropaFresh™ P2G można teraz skutecznie przedłużyć okres przechowywania przygotowanej świeżej żywności. Stanowiło to specyficzny problem, gdyż świeże produkty spożywcze oddychają po ich zebraniu, przetworzeniu i zapakowaniu.

Poza tym nowym asortymentem folii w postaci PropaFresh™ P2G opracowano pokrewny typ PropaFresh™ P2GAF charakteryzujący się doskonałymi właściwościami przeciwmgielnymi.

PropaFresh™ P2G cechuje przepuszczalność tlenu 3000 (cm³/m² 24 h) i przepuszczalność dwutlenku węgla 12000 (cm³/m² 24 h). Ten współczynnik jest zachowany podczas zwiększania ilości wymienianego gazu. Produkty zachowując świeżość i ładny wygląd jednocześnie utrzymują swoje właściwości organoleptyczne.

Zalety stosowania PropaFresh™ P2G i P2GAF dla użytkownika to obustronna termozgrzewalność, dobra podatność na zadruk, silny zgrzew, dopuszczenie do stosowania do pakowania żywności i łatwe otwieranie uformowanego opakowania.

Clare McKeown, kierownik Innovia Films ds. europejskich rynków żywności świeżej i chłodzonej, powiedziała: „Zdolność wydłużenia okresu przechowywania świeżych produktów spożywczych, nawet o dwa lub trzy dni, jest niezwykłym ułatwieniem nie tylko dla producentów, handlu detalicznego i konsumentów, ale także chroni środowisko naturalne. Postęp, jakiego dokonaliśmy przez opracowanie technologii produkcji PropaFresh P2G i P2GAF oznacza, że większości podmiotów w branży owocowo-warzywnej możemy zaoferować optymalną jakość opakowań dla ich produktów.“

Innovia Films Ltd jest jednym z głównych producentów dwuosiowo orientowanych folii polipropelynowych (BOPP) i celulozowych (Cellophane™), z zakładami wytwórczymi w Wigton, Cumbria (Wielka Brytania), USA, Belgii i Australii.

W zakresie folii do produkcji etykiet i folii do druków szczególnie zabezpieczonych, barierowych folii powlekanych, folii do owijania oraz folii biodegradowalnych i kompostowalnych, które rozprowadza pod własną marką NatureFlex™, Innovia Films jest jednym z globalnych liderów, zatrudniając na całym świecie ok. 1400 pracowników (z tego 900 pracuje w Wigton).

Więcej na: www.innoviafilms.com
Źródło: ''