Czerwiec bieżącego roku to dla firmy API Group okres zmian. Firma przenosi się do nowej siedziby, zlokalizowanej w prestiżowym biurowcu Voyager, niedaleko międzynarodowego lotniska w Manchesterze. Swoje miejsce znalazło tu także nowe Centrum Projektowania, stworzone z myślą o klientach. Zmiany te to efekt systematycznego rozwoju oraz strategii API Group, polegającej na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.

Działalność API Group stale powiększa swój globalny zasięg, w efekcie czego przybywa też klientów, korzystających z rozwiązań oferowanych przez tę firmę. Według kierownictwa tworzenie, prezentowanie oraz wdrażanie nowych pomysłów wymagało nowego otoczenia, adekwatnego do pozycji API na światowym rynku. Z tego względu nowa siedziba została zaprojektowana zgodnie z przyświecającą firmie ideą kreatywności i innowacyjności. Przestrzenie zostały odpowiednio zaaranżowane by umożliwić właściwą interakcję z odwiedzającymi ją klientami i dostawcami. Lokalizacja biurowca Voyager jest dodatkowym atutem. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Manchester, tuż obok magazynów przeładunkowych i zaledwie kilka minut od terminali pasażerskich. Blisko znajduje się także sieć autostrad oraz centrum, do którego można dotrzeć w zaledwie 17 minut. 

Nowa siedziba API Group liczy ponad 300 m2. W skład tej powierzchni wchodzą m.in. sale konferencyjne oraz tzw. „pokoje innowacji”. Tu również będzie na co dzień rezydować zarząd API. Kierownictwo firmy przenosi się tu z obecnej lokalizacji – w zakładzie produkcyjnym API Laminates w Poynton.

 

Biurowiec VoyagerBiurowiec Voyager

 

Dino Kiriakopoulos, CEO i prezes zarządu API Group, komentuje:

- „Rosnące zapotrzebowanie na większą interakcję i zaangażowanie w ramach całego łańcucha dostaw niejako wymusiło na nas przenosiny do nowej siedziby, zapewniającej więcej przestrzeni i właściwe otoczenie biznesowe dla naszych gości. Znajduje się ona w idealnym miejscu, tak pod względem działań w obszarze kreacji, jak też projektowania. Umożliwia tym samym dalszy rozwój naszego biznesu i gwarantuje, że API pozostanie światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zwiększających wartość marki, z korzyścią dla naszych klientów z branży dóbr konsumpcyjnych oraz mediów drukowanych”.

David Fowlds, szef działu zarządzania zasobami w firmie MAG Property, dodaje:

- „API Group to kolejna międzynarodowa firma, która zdecydowała się na przeniesienie swojej siedziby w okolice portu lotniczego Manchester, zyskując tym samym niepodważalny atut w postaci łączności z całym światem. Naszym celem jest oferowanie nieruchomości i lokalizacji, dopasowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych firm. Jestem przekonany, że API będzie w pełni korzystać z tego, że jej nowa siedziba znajduje się w jednej z najlepszych lokalizacji biznesowych w północno-zachodniej Anglii, będąc impulsem do jej dalszego rozwoju, zarówno w kontekście regionalnym jak i globalnym”.

 

Więcej o API Group

 

Źródło: API Group