Wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych podjął współpracę z firmą Esko. Celem kooperacji jest ułatwienie produkcji niskoseryjnych opakowań z nadrukami cyfrowymi. Materiały te przeznaczone są dla firm produkujących próbki opakowań, makiet i niewielkich serii opakowań oraz spersonalizowanych opakowań produktów.

Nowa technologia od Mimaki

Firma Mimaki wpuściła na rynek innowacyjne rozwiązanie Original Goods Package System. Składa się ono z trzech elementów:

  • ArtiosCAD Designer Solution to praktyczne rozwiązanie z serii ArtiosCAD, czyli wiodącego w branży oprogramowania firmy Esko. Jest ono najczęściej wykorzystywanym oprogramowaniem do projektowania CAD na całym świecie. W pakiecie posiada 400 łatwych do wykorzystania szablonów, a także narzędzia do tworzenia oryginalnych opakowań.
  • Mimaki UJF-6042 to płaska drukarka atramentowa LED UV. Jej maksymalne wymiary drukowanych materiałów mieszczą się w granicach 610 x 420mm. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie nadruków na produktach i ich opakowaniach.
  • Mimaki CFL-605RT, czyli ploter tnący. Obsługuje on produkcję na żądanie z różnymi funkcjami. Do najbardziej przydatnych należą: cięcie i bigowanie materiałów opakowań, a także cięcie materiałów wyściełających opakowania.

Firmy branżowe coraz częściej poszukują ekonomicznych rozwiązań w zakresie opakowań.  Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu proces projektowania i produkcji opakowań jest w zasięgu dużych i małych producentów towarów. Dzięki połączeniu oprogramowania ArtiosCAD firmy Esko z ekonomiczną technologią druku i cięcia firmy Mimaki, powstało innowacyjne rozwiązanie Original Goods Package System. Do stworzenia spersonalizowanego lub niestandardowego opakowania wystarczy wybrać jednen z 400 szablonów z ArtiosCAD DS. Następnie należy wybrać rozmiary i grubość materiału, z których będzie wykonane. Dodatkowo użytkownik może także uwzględnić pozostałe parametry, formę, kształt i rozmiary klap. System sam wygeneruje plik projektu, który można wyeksportować do oprogramowania Adobre Illustrator i dodać do niego grafiki. Ponadto nowy program posiada także narzędzia do tworzenia własnych projektów. Rozwiązanie przeznaczone jest nie tylko do tworzenia opakowań produktów i materiałów wyściełających, ale także tworzenia nadruków bezpośrednio na produkcie. Gotowy projekt może zostać wydrukowany w dobrej jakości i pełnych kolorach, z zastosowaniem nowoczesnych technik i lakierów, dzięki drukarce  UJF-6042. Materiały można dodatkowo przyciąć lub zbigować za pomocą  plotera tnącego CFL-605RT. Opakowanie można wykreować i wyprodukować zaledwie w kilka minut. Taka makieta lub próbka może pełnić funkcje spersonalizowanch lub niewielkich, seryjnych opakowań. Nowa technologia od Mimaki rewolucjonizuje sposób projektowania i produkcji niewielkich serii opakowań.

Sprawdź inne maszyny Mimaki:
Mimaki UJF-3042 
TeBa - Mimaki JV33-260

Źródło: Mimaki