Firma Metsä Board uruchomiła nową tekturnicę. Wydarzenie miało miejsce w fabryce w Husum, w obecności szwedzkiego ministra przedsiębiorczości i innowacji, Mikaela Damberga.

Nowa tekturnica w fabryce Metsä Board

Inauguracja pracy nowej maszyny do produkcji tektury na pudełka składane odbyła się przy partnerach projektu i przedstawicielach lokalnej władzy i biznesu. Zmiany strukturalne w szwedzkiej fabryce skoncentrowały się na produkcji tektury oraz wytwarzaniu masy papierniczej. Wprowadzony w firmie program inwestycyjny kosztował 170 mln euro. W jego ramach zakupiono tekturnicę od firmy Balmet oraz unowocześniono celulozownie i należący do fabryki port. 

Nowa maszyna umożliwia wytwarzanie nawet 40 tys. ton tektury rocznie. Głównym celem, jaki chce osiągnąć firma Metsä Board, jest trafienie ze swoimi produktami na rynki obu Ameryk oraz do globalnych producentów opakowań spożywczych. Fabryka wykorzystuje najlepszą technologię oraz zatrudnia pracowników z rozległym konw-how. Ponadto własny port zapewnia sukces i rozwój biznesu. W najbliższym czasie Metsä Board ma w planach realizację kolejnej inwestycji w zakładzie w Husum. Władze zdecydowały o zakupie nowej linii do powlekania ektruzyjnego oraz powiązanej z nią infrastruktury. Dzięki tej inwestycji firma ulepszy swoją ofertę dla branży spożywczej.

Dowiedz się więcej o firmie

Źródło: Metsä Board