Firma Seiko Epson Corporation („Epson”) zamierza zmienić opakowanie kaset z tuszem do drukarek wielkoformatowych. Obecnie są one wytwarzane z białej tektury, która zostanie zastąpiona tekturą brązową, pochodzącą w 100% z odzysku (tektura siarczanowa).

Ponadto charakterystyka opakowań zostanie ujednolicona na całym świecie. Firma zastąpi również szary plastik, używany do produkcji obudów kaset, plastikiem o naturalnym kolorze. Zmiany te są wynikiem kompleksowej oceny materiałów i specyfikacji produkcyjnych pod kątem zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Począwszy od drugiej połowy grudnia zeszłego roku dostawy produktów są stopniowo realizowane zgodnie z nowymi specyfikacjami.

Obecnie stosuje się wiele rodzajów opakowań do kaset z atramentem do drukarek wielkoformatowych, w zależności od modelu drukarki, właściwości koloru i rynku docelowego. Epson posiadał w swojej ofercie np. 30 różnych rodzajów opakowań do kaset o pojemności 110 ml, używanych w drukarkach 7-kolorowych (16 w Japonii, 14 na innych rynkach). Ogłoszone zmiany sprawią, że używany będzie tylko jeden rodzaj opakowania.

Źródło: Seiko Epson Corporation
Źródło: ''