Linpac przedstawiła nowy model tacek do pakowania próżniowego typu skin - Rfresh Evolve. Nowe etykiety pomogą podnieść atrakcyjność produktu na półce i wyeksponować kluczowe informacje na jego temat.

Nowe etykietowanie na opakowaniach typu skin

Dane dotyczące pakowania i produktu będą mogły zostać osobno wyeksponowane, dzięki szerokiemu wyborowi wzorów paneli do etykietowania. Nowe tacki dla opakowań typu skin zapewnią doskonałą prezentację produktu na półce. Dotychczas w przypadku tradycyjnych opakowań próżniowych typu skin niemożliwe było wyszczególnienie informacji dotyczących produktu i szczegółów jego pakowania. Tacki stosowane będą przede wszystkim do pakowania mięsa, ryb i drobiu.

Usztywnione tacki nie tylko zwiększają atrakcyjność produktu, ale także spełniają wymogi najnowszych przepisów dotyczących oznaczeń na produktach. Z momentem wprowadzenia zarządzenia o większej liczbie informacji na opakowaniach, producenci stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Opakowania typu skin zapewniają dłuższy okres przydatności, mniejszą ilość wyrzucanej żywności oraz poprawiają wydajność dostaw i zwiększają sprzedaż. Opakowania Rfresh Evolve, dzięki wysokiej szczelności, zmniejszają ilość wycieków i zwrotów. Istnieje bardzo łatwa możliwość sprawdzenia czy opakowanie nie było otwierane. Po oderwaniu, folia barierowa bieleje i pokazuje w ten sposób, że została naruszona. 

Nowe tacki wyprodukowane zostały głównie z PET odzyskanych z recyklingu. Podkładki można stosować w odpowiednio zmodyfikowanych maszynach do zgrzewania. Tacki przeznaczone są do użytku ze wszystkimi typami folii do pakowania próżniowego. Kompatybilność zapewnia opakowaniom elastyczność w przypadku użycia materiałów i maszyn większości producentów na rynku. W ofercie Rfresh Evolve znajdują się 3 aplikacje: standardowa, wystająca oraz znacznie wystająca. Opakowania są przygotowane z różnych materiałów: mono rPET, rPET/PE, barierowe PP i barierowe EPS do wszystkich obecnie stosowanych maszyn typu skin-pack.

Zobacz caly artykuł