Firma Can-Pack donosi o uruchomieniu nowych instalacji w swoich zakładach.

W lutym w zakładach Can-Pack FOM Brzesko została uruchomiona nowoczesna 6-kolorowa linia drukarska dostarczona przez niemiecką firmę Bauer & Kunzi. Linia ta, najnowocześniejsza z dostępnych obecnie na rynku, wykorzystuje technologię druku farbami utwardzalnymi UV. Posiada także możliwość nakładania lakieru powłokowego także utwardzanego promieniami UV. Oprócz wysokiej wydajności sięgającej 10.000 arkuszy drukowanej blachy na godzinę, linia wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt kontrolny. Zainstalowana linia pozwoli z jednej strony na podniesienie jakości wyrobów drukowanych, które oferuje Can-Pack, z drugiej zaś na obniżenie kosztów druku. W marcu 2006 w FPN Bydgoszcz została oddana do użytku linia do produkcji puszek napojowych o wydajności rocznej 1mld puszek. Jest to pierwsza w Polsce linia do produkcji puszek 25cl uruchomiona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na to opakowanie na rynku. Jednocześnie w FPN Brzesko uruchomiono produkcje wieczek aluminiowych typu SOT 200, które będą stosowane do zamykania puszek slim.

W lutym 2006 w FOM Brzesko uruchomiono również nowoczesną linię do produkcji wieczek stalowych typu End-O-Mat dostarczoną przez niemiecką firmę SIG Cantech. Linia bazuje na wielostemplowej prasie wieczek firmy SIG Cantech. Roczna zdolność linii to od 400-800 mln szt. wieczek o średnicy 52-99 mm. W lecie przewiduje się dostawę drugiego podobnego ciągu technologicznego z tej firmy. Inwestycja pozwala na podwyższenie jakości produkowanych wieczek oraz obniżenie kosztów ich wytwarzania.

Can-Pack S.A. jest spółka produkcyjną. Wyroby są adresowane do przemysłu żywnościowego, (przede wszystkim do sektora napojowego) oraz chemicznego.

Źródło: Can-Pack S.A.
Źródło: ''