W dniach 23-24 czerwca b.r. odbyło się spotkanie dystrybutorów EskoArtwork w Pradze. Firma EskoArtwork zaprezentowała nową wersję oprogramowania 10.1 (pakiet kilkunastu programów).

Nowe możliwości pakietu oprogramowania EskoArtwork Suite 10.1
Nowości softwarowe dotyczą w szczególności dodatkowych funkcji, integracji edytorów a także udoskonaleń we współpracy urządzeń Esko z oprogramowaniem.Zmiany w poszczególnych programach:
Aplikacja ArtPro:
Lepsza integracja aplikacji z systemem Automation Engine. Dodano możliwość automatycznego pobierania informacji dotyczących projektów. Pozwala to na korzystanie z danych takich jak: dane klienta, numery zamówienia oraz danych produkcyjnych (kody kreskowe, kąty, kolory, liniatury).
Uaktualnienie modułu Viewer o możliwość sprawdzenia i wychwycenia efektu rozetowania i moire w przypadku selektywnie zadawanych rastrów, kątów i liniatur. Pozwala to na wychwycenie błędów, jeszcze na etapie edycji projektu.Przebudowany został moduł automatycznych zalewek - Power Trapper. Dodano zalewki pod suchy offset oraz dynamiczne pary zalewek. Obecnie wszystkie aplikacje Esko korzystają z ujednoliconego modułu trappingu. Nastąpiło dwukrotne przyspieszenie działania samego algorytmu zalewkowania.
Integracja Color Engine – funkcja ta pozwala na korzystanie ze wspólnej biblioteki barw w firmie oraz tworzenie własnych ustawień klienta.Nowości w oprogramowaniu Studio:
Aplikacje pakietu Studio w wersji 10.1 mogą korzystać z licencji pływających, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest łatwiejsze dla wielu użytkowników.
Nakładanie wielu obiektów graficznych na bryłę modelu collada, funkcja pozwala na szybsze projektowanie i modelowanie nawet bardzo skomplikowanych opakowań.
Praca na wielu modelach brył w jednym projekcie; funkcja pozwala na modelowanie opakowań zbiorczych, bądź też całej serii brył w jednym opakowaniu.Praca na aranżacjach scenowych – funkcja daje możliwość ekspozycji całych opakowań na paletach.
Nowe sposoby ekspozycji – oprogramowanie Studio Visualizer pozwala na
studyjną ekspozycję opakowań, symulując warunki pomieszczeń.
Efekty holograficzne z definiowanymi motywami – wierniejsze odwzorowanie efektów stosowanych przez klientów.
Studio WebViewer – przeglądanie opakowań 3D z uszlachetnieniami za pomocą przeglądarki internetowej.

Nowości w systemie Automation Engine 10.1
Wprowadzono nowe funkcjonalności jak: sortowanie prac, ustawienie priorytetów, rozdzielenie plików, adnotacje do systemu workflow.
Całkowicie przebudowano interfejs aplikacji Pilot – jest bardziej przyjazny dla użytkownika, lepsza ergonomia okienek.

Poprawiono integrację z systemami MIS. System Automation Engine 10.1 został wyposażony o nowy system komunikacji z systemami JDF, XML oraz funkcję “Wait for file”, przez co praca z zewnętrznymi systemami staje się bardziej automatyczna i bezproblemowa.

Lepsza integracja z naświetlarkami CDI. System Automation Engine monitoruje na bieżąco pracę z plikami LEN, przez co mamy pełen wgląd w status pracy przy naświetlaniu, oraz lepszą kontrolę nad zleceniami.
Udoskonalona integracja z systemami Digital Front End. Automation Engine pozwala na lepsze połączenie tradycyjnego workflow z workflow cyfrowym, przez co jesteśmy w stanie w analogiczny sposób jak przy analogowej produkcji, zarządzać także cyfrową. Prace pomiędzy systemem zarządzania, studiem czy produkcją integrują się dwukierunkowo i operatorzy mają pełen wgląd do systemów druku cyfrowego.
Pełna i dwukierunkowa integracja systemu zdalnej akceptacji WebCenter z Automation Engine. Funkcja ta pozwala klientowi na zarządzanie pracami w przeglądarce www na tym samym poziomie co wewnątrz firmy. Funkcja ta, w pełni może być wykorzystywana jako system zamówień prac klienta.

Integracja ArtPro/PDF Processingu w systemie Automation Engine – jest to krok milowy, pozwalający na integrację workflow ArtPro z Automation Engine. Poprzez tworzenie ActionListów ArtPro, system pozwala na znacznie szybszą pracę w workflow ArtPro. Ponadto Automation Engine został wyposażony w natywny silnik Enfocus Preflight, Optimize PDF, co w przyszłości będzie rozbudowywane w natywny workflow PDF.
I-Cut Automate Module – jest to wersja Automation Engine dedykowana dla rynku druku wielkoformatowego. System pozwala na automatyczne przygotowanie produkcji, wyczyszczenie grafiki, normalizacji do 1 formatu, przygotowania i optymalizacji kolorystyki oraz zmontowania pod odpowiedni format. System dostępny jest w fazie beta. Oficjalne wydanie planowane jest na ostatni kwartał 2011.

Oprogramowanie Suite 10.1 dostępne jest w sprzedaży od początku lipca 2011 roku.

EskoArtwork jest uznaną na rynku firmą belgijską, która dostarcza oprogramowanie i urządzenia dla branży opakowaniowej. EskoArtwork jest producentem naświetlarek cyfrowych CtP flekso oraz ploterów Kongsberg. W portfolio firmy znajdziemy oprogramowanie oferujące kompleksowe rozwiązania dla projektantów, studiów prepress, drukarni, wydawnictw i firm reprograficznych. Na terenie Polski dystrybutorem EskoArtwork jest firma Digiprint.


Więcej informacji
Emilia Wiśnioch
Specjalista ds. Marketingu i PR
Digiprint Sp.zo.o.
Ul.Okopowa 47
01-059 Warszawa
emilia_wisnioch@digiprint.pl
www.digiprint.pl
Źródło: ''