W pierwszym dniu targów Labelexpo Europe 2007, odbywających się w Brukseli, firma Agfa Graphics oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego narzędzia pozwalającego na skuteczniejszą walkę z piractwem i nielegalnymi podróbkami projektów opakowań, etykiet i innych materiałów drukowanych - programu :Secuseal 1.0.

:Secuseal 1.0 to zestaw plug-inów do programu Adobe Illustrator, znajdujących zastosowanie we wszystkich standardowych systemach workflow wykorzystywanych w projektowaniu graficznym. Dzięki niemu graficy będą mogli wprowadzać elementy zabezpieczające oryginalny produkt do projektów różnych wyrobów poligraficznych.

Program :Secuseal został stworzony z myślą o projektantach i drukarzach, którzy chcą zaoferować swoim odbiorcom wyższy niż do tej pory poziom ochrony wyrobów drukowanych. Wśród nich znajdują się firmy m.in. z branż dóbr luksusowych, farmaceutycznej, druków wartościowych, kart identyfikacyjnych i innych produktów wykorzystujących oryginalne, wymagające ochrony marki i znaki towarowe.

Tworząc program :Secuseal, Agfa bazowała na istniejącej technologii w zakresie produkcji druków zabezpieczonych; w rezultacie powstało samodzielne, niezawodne narzędzie współpracujące bez problemu z wszystkimi systemami workflow, w których jest stosowany Adobe Illustrator lub służących do tworzenia plików PDF – mówi Koen Heyndrickx, Product Manager w dziale Security Printing firmy Agfa Graphics. – Jest to początek bardzo ciekawej i niezwykle ważnej, nowej linii produktów w ofercie firmy Agfa, będącej odpowiedzią na potrzeby w zakresie zabezpieczenia produktów wyrażane przez projektantów graficznych, poligrafów i menedżerów działających na współczesnym, niezwykle konkurencyjnym rynku.

Moduły zabezpieczające programu :Secuseal umożliwiają tworzenie złożonych wzorów geometrycznych umieszczanych zazwyczaj w tle projektu lub konwersję obrazów do postaci złożonych struktur składających się z szeregu linii. W skład zestawu plug-inów wchodzą cztery moduły. Każdy z nich pozwala na wprowadzenie specyficznego elementu zabezpieczającego projekt graficzny.

Dzięki :Secuseal, dodawanie do drukowanych obrazów „antypirackich” elementów będzie łatwiejsze, samo drukowanie bardziej niezawodne, zaś ewentualne imitacje i podróbki – łatwiej rozpoznawalne. Poziom zabezpieczenia każdego projektu może być definiowany przez samego projektanta, plug-iny są chronione hasłami.

Narzędzie :Secuseal jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale też szybko się je wdraża, umożliwiając grafikom, drukarzom i menedżerom produktu skuteczną ochronę autentyczności ich projektów, a w rezultacie – uzyskanie przewagi nad konkurencją pod względem oferowanych zabezpieczeń chroniących oryginalne produkty poligraficzne – dodaje Heyndrickx.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Agfa: www.agfa.com.pl

Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Agfa): PAI
Źródło: ''