Rozmowa ze Sławomirem Majmanem – Dyrektorem Naczelnym Zarządu Targów Warszawskich Biura Reklamy S.A.

Tworzywa.com.pl.: 12 marca 2003 roku już po raz szósty rozpoczną się Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PTS 2003. Zapowiadacie Państwo, że przyszłoroczny PTS ukaże nowe oblicze. Na czym będą polegały zmiany?

Sławomir Majman: Targi PTS to impreza o charakterze specjalistycznym, która już na stałe wpisała się do kalendarza imprez targowych w Polsce. Ze względu na wielkość i zakres działalności firm prezentujących swoją ofertę na targach oraz na usytuowanie targów w stolicy kraju, PTS stał się dla rynku tworzywowego imprezą centralną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych wystawców postanowiliśmy wprowadzić kilka udogodnień i innowacji. Są to przede wszystkim: stworzenie możliwości prezentacji maszyn w ruchu, prerejestracja zwiedzających, rozszerzony zakres tematyczny targów, wzbogacony program imprez towarzyszących i co nie bez znaczenia, niższe ceny powierzchni dla wystawców.

Tworzywa.com.pl.: Co to jest system prerejestracji?

S.M. "Prerejestracja" to projekt stworzony przez naszych menedżerów i wierzę, że stanie się w Polsce przełomem w systemie ewidencji gości targowych, szczególnie na targach o charakterze specjalistycznym. W skrócie, polega na wcześniejszej rejestracji profesjonalnych zwiedzających, to znaczy już dziś wiemy kto odwiedzi targi PTS i bynajmniej nie są to osoby przypadkowe, ale profesjonaliści związani zawodowo z tą branżą. Miesięcznie przychodzi do nas około 300 formularzy prerejestracyjnych na PTS, w których fachowcy wyrażają chęć odwiedzenia targów. Obecność na liście prerejestracyjnej daje oczywiście szereg przywilejów.

Tworzywa.com.pl.: Bardzo interesujące. To znaczy, że fachowcy wcześniej zgłaszają swój udział w targach i dzięki temu możecie Państwo zapewnić wystawcom właściwą publiczność.

S.M. Więcej, już dziś możemy dzięki systemowi umawiać spotkania gości z wystawcami.

Tworzywa.com.pl.: Przyszłoroczne targi PTS odbędą się w Centrum Targowym EXPO XXI w Warszawie.

S.M. EXPO XXI to w tej chwili najnowocześniejszy obiekt targowy w Polsce. Unikalna, bezkolumnowa konstrukcja hal targowych stwarza idealne warunki do prezentacji, np. maszyn w ruchu. Poza tym ma wiele innych atutów, jak nowoczesny system klimatyzacyjny i grzewczy czy nowoczesne rozwiązania w dziedzinie IT i telekomunikacji.

Tworzywa.com.pl.: O jakie dziedziny czy produkty została poszerzona tematyka targów?

S.M. Targi PTS 2003 wzbogaciliśmy o sektor: Farby, Lakiery, Emalie, Powłoki Antykorozyjne i Tworzywowe. Dzięki temu firmy prezentujące swoją ofertę w tym właśnie sektorze będą miały możliwość spotkania z potencjalnymi odbiorcami nie tylko jednego segmentu rynku, jak np.: w czasie targów budowlanych, ale z dużo szerszym spektrum profesjonalistów. Ponadto targom PTS 2003 towarzyszył będzie Salon Maszyn Pakujących PROPAK 2003, gdzie będzie można zapoznać się z najnowocześniejszymi technologami pakowania każdego rodzaju produktów. Jest to dziedzina bardzo blisko związana z główną tematyką targów PTS.

Tworzywa.com.pl.: Targi PTS to targi dla profesjonalistów z całej Polski i również z zagranicy. Czym jeszcze, oprócz tych wszystkich nowości, o których mówił Pan wcześniej, pragniecie Państwo przyciągnąć fachowców na tę imprezę targową?

S.M. Część profesjonalna targów jest ściśle powiązana z szeregiem imprez towarzyszących. Ów program towarzyszący, to różnego rodzaju konferencje gospodarcze i techniczne oraz seminaria z udziałem specjalistów. W odróżnieniu od wielu innych targów, konferencje na PTS przyciągają setki uczestników. W związku z rozszerzeniem tematyki targów, poszerzony zostanie również zakres imprez towarzyszących. W ubiegłym roku targom towarzyszyło przeszło 40 godzin tego typu spotkań i uczestniczyło w nich ponad 900 przedsiębiorców.

Tworzywa.com.pl.: Na początku rozmowy wspomniał Pan o niższych cenach dla wystawców. Czy przyjęliście Państwo jakiś nowy system rabatowy?

S.M. Nie o rabaty tu chodzi. Zmniejszyliśmy ceny zabudowy – to dla firm, które wykupują zabudowę standardową – ale przede wszystkim cenę uzależniliśmy od powierzchni, którą planuje zająć dana firma. Im większa powierzchnia tym niższa cena. Oczywiście im wcześniej wystawca zgłosi swój udział w targach, tym więcej ma udogodnień, jak choćby wybór najlepszej dla siebie lokalizacji. Przestrzegam przed porażająco niskim cenami targów. Na ogół oznacza to, że organizator oszczędza na najważniejszym – promocji, która ma ściągnąć zwiedzających.

Tworzywa.com.pl.: Dziękuję za rozmowę.

S.M. Dziękuję bardzo i zapraszam na targi PTS 2003.

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PTS 2003 odbędą się w dniach 12 – 14 marca 2003 roku w godzinach 10.00 – 16.00 w Centrum Targowym EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Więcej informacji o PTS 2003 na stronie www.pts.tworzywa.com.pl

wortal tworzywa.com.pl oraz opakowania.com.pl działają w sieci serwisów internetowych CITYNET MEDIA
Źródło: ''