Sztandarowy produkt firmy Wawel - karmelki Fistaszkowe, Raczki, Kukułki i Miętowe Orzeźwiające doczekały się nowych opakowań. Na sklepowych półkach pojawiły się eleganckie, a zarazem niezwykle funkcjonalne puszki ze słodyczami, produkowanymi w wyjątkowy sposób.

W kwietniu br. Wawel, ekspert w produkcji karmelków, wprowadził na rynek limitowaną serię Raczków, Fistaszków, Kukułek oraz Miętowych Orzeźwiających. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie, firma oferuje teraz swoim Klientom tradycyjne karmelki w eleganckich, nowoczesnych, a jednocześnie funkcjonalnych puszkach. Połączenie tych walorów z pewnością sprawdzi się podczas nadchodzącego lata. Szczelnie zamykane puszki będą doskonałym rozwiązaniem na gorące dni, osłaniając słodycze przed promieniami palącego słońca. Puszki przydadzą się zarówno podczas plażowania, chroniąc cukierki przed zabrudzeniem piaskiem, jak i rowerowych wycieczek – zabezpieczając je, by zawsze były w jednym miejscu i przypadkiem nie wypadły nam z piknikowego koszyka!

Dla każdego rodzaju cukierków przygotowano osobne puszki. Elementem wspólnym dla całej serii, jest oryginalna banderola, podkreślająca tradycyjną, ręczną produkcję, której karmelki zawdzięczają swój niepowtarzalny wygląd i smak. Znakomite nadzienie grylażowe, z cieniutkimi nitkami karmelu, jest formowane ręcznie, dzięki czemu Raczki oraz Kukułki cieszą oko Konsumentów nienagannymi paskami w kontrastowych kolorach. Przywiązanie Klientów do wyglądu karmelków spowodowało, że w czasie przeprowadzki do nowoczesnej fabryki w Dobczycach zostały tam również przeniesione maszyny, które pozwalają na produkowanie cukierków tradycyjną metodą.Wawel SA to jedna z najstarszych i najbardziej znanych fabryk cukierniczych w Polsce, której tradycje sięgają końca XIX wieku. Nieustannie realizuje działania na rzecz doskonalenia swoich wyrobów oraz efektywności organizacji. Produkcja realizowana w fabryce w Dobczycach, oparta jest o sprawdzone receptury, a wykorzystywane surowce są najwyższej jakości i poddawane szczegółowej kontroli.

Wawel SA od kilku lat posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000. Ponadto, dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów wdrożono system Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP). Główna siedziba firmy mieści się w Krakowie. Od 1998 spółka notowana jest na GPW w Warszawie.
Źródło: ''