Nowe opakowanie DULUX, o nazwie Paintpod: Łatwe, szybkie i czyste malowanie od początku, do końca. Także dzięki Promens Packaging!

Firma Promens jest liderem na rynku europejskim w dziedzinie designu, rozwoju oraz produkcji opakowań tworzywowych w branży chemicznej.

Używając szerokiej gamy surowców (HDPE, LDPE, PP, PET…) Promens, oferuje bezpieczne rozwiązania opakowań takich jak kanistry, beczki, butelki, słoiki oraz opakowania typu Politainers (większość z nich posiada atesty UE, pozwalające na przechowywanie substancji niebezpiecznych), tak dla rynku farmaceutycznego jak i chemii gospodarczej.

Promens Packaging stworzył specjalne 5 litrowe opakowanie PaintPod na emulsję, będące częścią nowego systemu zestawu malarskiego ICI Dulux PaintPod. Jak zapewnia producent, korzystanie z zestawu malarskiego PaintPod roller dostarczanego wraz z farbą w nowym pojemniku Promes Packaging, zastępuje tradycyjne użycie wałka i tacki. Opakowanie takie znacznie ułatwia i przyspiesza pracę związaną z malowaniem.

Nakrętki i uchwyty pojemnika zostały wykonane w Promens l’Aigle we Francji przy użyciu metody formowania wtryskowego. Reszta opakowania została wyprodukowana metodą rozdmuchu w brytyjskich zakładach Promes Deeside.

Opakowanie o którym mowa, otrzymało 22 maja 2008 roku dwa prestiżowe wyróżnienia, przyznawane przez Brytyjski Instytut Opakowaniowy (British Institute of Packaging IoP):

- Brązowy medal w kategori "Design & Market Performance Award"
- Srebrny medal w kategori "Technical Innovation Award/Consumer product"

Dzięki wiedzy i praktyce oraz dzieleniu się doświadczeniami w ramach grupy, Promens Packaging daje swoim klientom możliwość tworzenia innowacyjnych unikatowych rozwiązań.

Więcej informacji: www.promens.com
Źródło: ''

Komentarze