Posiadając jedno z najbardziej kompletnych i innowacyjnych porftolio rozwiązań dedykowanych na rynek produkcji opakowań, firma Kodak zaprezentuje na targach Ipex 2010 kolejne nowe wyroby przeznaczone dla tego segmentu.

Nowe rozwiązania firmy Kodak dla rynku opakowań zadebiutują na targach Ipex 2010


Na stoisku firmy nr E320 w hali 9 zwiedzający będą mogli zapoznać się m.in. z zupełnie nowym systemem Flexcel Direct, a także z nowymi opcjami wprowadzonymi w systemach produkcji płyt fleksograficznych Flexcel NX i wykonywania odbitek próbnych Kodak Approval NX.

Zupełnie nowym członkiem rodziny Flexcel jest Kodak Flexcel Direct System, składający się z naświetlarki, mediów oraz oprogramowania workflow i bazujący na nowej, innowacyjnej technologii bezpośredniego, laserowego grawerowania form fleksograficznych. W rezultacie użytkownik otrzymuje – za rozsądną cenę – rozwiązanie pozwalające na produkcję płaskich płyt, płyt zakładanych na tuleje oraz samych tulei i upraszczające proces produkcji form, eliminujące konieczność stosowania obróbki chemicznej a także poprawiające zachowanie płyt w maszynie drukującej.

Za sprawą systemu Flexcel Direct nasi klienci będą mogli wreszcie w pełni wykorzystać zalety związane z zastosowaniem form typu sleeves, tak pod względem jakości druku jak i zastosowań komercyjnych – mówi John Cross, dyrektor generalny ds. produktów opakowaniowych w firmie Kodak.

– Dzięki kolejnym krokom naprzód podjętym w zakresie stabilności, produktywności i jakości druku, ich użytkownicy będą w stanie uzyskać odpowiednią wydajność i zapewnić swoim odbiorcom satysfakcjonujące rezultaty, czego efektem będzie wzrost ich biznesu oraz szybsze osiągnięcie pozytywnych wyników finansowych. Po wstępnej prezentacji na targach Ipex, nowy system będzie dostępny w wersji rynkowej na początku roku 2011.

Wielokrotnie nagradzany system produkcji płyt fleksograficznych Kodak Flexcel NX został doceniony przez wiele firm ze względu na możliwość oferowania drukarniom opakowaniowym niezwykłej – jak zapewnia jego producent – jakości druku a także wydajności niezbędnej do zachowania odpowiedniego poziomu konkurencyjności i poszerzenia grona klientów.

Zaprojektowany z myślą o znaczącym zwiększeniu jakości i wydajności druku w technice fleksograficznej i zastosowaniach takich jak produkcja przywieszek, etykiet, kartonów pudełkowych oraz opakowań miękkich, Flexcel NX oferuje jakość porównywalną z offsetem i rotograwiurą, jak też zwiększoną produktywność, łatwość w użytkowaniu i większą przewidywalność w zakresie zachowania form w maszynie drukującej.

Nowa funkcja rastrowania Kodak Digicap NX, dostępna jako część systemu Flexcel NX, została zaprojektowana z myślą o dalszej poprawie wizualnej strony opakowań miękkich poprzez znaczącą redukcję transferu farby niezbędnej do ich zadrukowania. Niezależnie od projektu opakowania czy zastosowanej liniatury, płyty Kodak Flexcel NX w połączeniu z rastrem Kodak Digicap NX pozwalają na uzyskanie wyższej gęstości optycznej, lepszego kontrastu i czystszych przejść tonalnych przy jednoczesnej wyższej wydajności i niższych kosztach całkowitych.

Z myślą o profesjonalistach oczekujących trwałego i niezawodnego rozwiązania w zakresie proofingu, znany bardzo dobrze system Kodak Approval NX zoptymalizowano pod kątem współpracy z systemem Kodak Flexcel NX. Jego nowe funkcje, które będą dostępne w wersji rynkowej od czerwca br., mają zagwarantować drukarniom opakowaniowym krótszy czas dotarcia ze swoimi wyrobami na rynek, niższe koszty związane z przygotowaniem form fleksograficznych a także jeszcze lepsze dostosowanie się do oczekiwań klientów za sprawą cyfrowych proofów jeszcze bardziej zbliżonych do kolorów i obrazów uzyskiwanych w maszynie drukującej.

Właściciele marek i drukarnie opakowaniowe znajdują się pod coraz większą presją, by proces produkcji opakowań stawał się bardziej wydajny, przewidywalny i mniej kosztowny – dodaje John Cross. – Firma Kodak jest zdeterminowana, by w dalszym ciągu oferować najlepsze w swojej klasie narzędzia, które pomogą im w spełnieniu tych oczekiwań.

Z myślą o drukarniach opakowaniowych wyposażonych w offsetowe maszyny drukujące firma Kodak wprowadzi na targach Ipex nowe płyty termiczne Kodak Trillian SP. Jak zapewnia producent, wpłyną one na znaczące obniżenie całkowitych kosztów użytkowania systemu CtP i zredukują negatywny wpływ na środowisko naturalne za sprawą znacząco niższej ilości chemii niezbędnej do ich obróbki oraz wyeliminowania konieczności stosowania pieców do wstępnego podgrzewania i końcowego wypalania, nawet przy pracach wysokonakładowych.

W zakresie oprogramowania dedykowanego na rynek opakowań Kodak posiada w swojej ofercie system workflow Kodak Prinergy Powerpack, rozwiązania portalowe z serii Kodak InSite oraz oprogramowanie Kodak Colorflow – wszystkie one wchodzą w skład pakietu Kodak Unified Workflow Solutions. Dzięki nim klienci otrzymują wydajne, modułowe i skalowalne rozwiązanie, usprawniające proces produkcji przy jednoczesnej redukcji kosztów i wyższej wydajności działań.

System workflow Prinergy Powerpack to wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje rozwiązanie bazujące na module Adobe PDF Print Engine i oferujące – jak zapewnia Kodak – najwyższą w swojej klasie wydajność i najszersze opcje w zakresie komunikacji sprzętowej i programowej. Wśród funkcji wchodzących w skład Prinergy Powerpack wchodzą m.in. moduł kompletnej edycji dokumentów PDF oraz nowy moduł automatyzujący tworzenie layoutów opakowań, łączący zlecenia i ich specyfikację z plikami CF 2 Die (opisującymi parametry wykrawania) i danymi zawierającymi informacje o konfiguracji maszyn. Dzięki temu proces tworzenia layoutu opakowania przebiega szybciej, czego konsekwencją są oszczędności w czasie i pieniądzach na etapie całego prepressu.

Pełna integracja z rozwiązaniami portalowymi z serii InSite pozwala drukarniom opakowaniowym na wykorzystanie Internetu do dostarczania swoim klientom zupełnie nowych usług takich jak tworzenie narzędzi typu storefront niezbędnych w e-handlu. Kodak InSite umożliwia też zintegrowaną automatyzację i współpracę w trybie online z klientami, zapewniając szybszy przepływ danych i informacji – od momentu złożenia zlecenia aż po dostawę finalnego wyrobu. Z kolei oprogramowanie Colorflow pozwala profesjonalistom z sektora opakowań na bardziej precyzyjne zarządzanie i reprodukcję niezwykle istotnych kolorów firmowych.


Dane kontaktowe dla mediów:
Rashid Pasha, Kodak
rashid.pasha@kodak.com
Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Kodak GCG:
Anna Kaźmierczak, Kodak Polska Sp. z o.o.
anna.kazmierczak@kodak.com
http://www.graphics.kodak.com
Opracowanie informacji:PAI
Źródło: ''