Australijski koncern opakowaniowy Amcor Limited przejął w lipcu 2002 segmenty PET i White Cap (zamknięcia) firmy Schmalbach Lubeca.

Transakcja wpisuje się w ramy nowej struktury własności przedsiębiorstwa, która ze względu na czasowe zaangażowanie głównego akcjonariusza AV Packaging stanowi część planów krótkoterminowych. Dział puszki do napojów, Continental Can Europe, pozostanie nadal w rękach Schmalbach Lubeca.
Notowana na giełdzie australijskiej spółka Amcor Limited osiąga obroty rzędu 3,4 miliardy euro (bez udziałów finansowych) i należy do czołowych przedsiębiorstw produkcji opakowań na świecie.
Firma z siedzibą w Melbourne wytwarza szeroką paletę opakowań na rynek australijsko-azjatycki.
W Europie Amcor prowadzi w zakresie produkcji opakowań kartonowych, elastycznych opakowań foliowych, pojemników PET i opakowań specjalnych. Ponadto Amcor posiada 45% udziałów w Kimberly-Clark Australia, potentacie branży artykułów kosmetycznych. Celem Amcor jest zdobycie mocnej pozycji na globalnym rynku opakowań. Dlatego też koncern zamierza rozszerzyć swoją działalność na rozwijające się segmenty. Segmenty przejęte od Schmalbach Lubeca umocnią światową pozycję Amcor w zakresie opakowań PET i zamknięć. Grupa będzie zatrudniać 30.000 pracowników. Liczba zakładów produkcyjnych wzrośnie do 218 w 32 krajach.
Źródło: ''