26 sierpnia 2004 r. w siedzibie firmy DGS - producenta zakrętek aluminiowych we Włocławku uruchomiono naświetlarkę do płyt :Xcalibur VLF 50 z firmy Agfa. W uroczystości otwarcia systemu udział wzięli przedstawiciele firmy DGS, Agfa oraz reprezentanci firmy Michael Huber Polska Sp. z o.o.

Jak powiedział Krzysztof Grządziel, prezes z firmy PPHU DGS Sp. z o.o.. "Czynnikiem decydującym o zakupie systemu firmy Agfa były coraz wyższe wymagania naszych klientów dotyczące litografii. Przed podjęciem decyzji o wyborze systemu rozważaliśmy oferty kilku producentów systemów poligraficznych obecnych na polskim rynku. Jednak propozycja firmy Agfa była najbardziej kompletna i elastyczna".

Zainstalowana, nowoczesna naświetlarka :Xcalibur VLF 50 z firmy Agfa będzie wykorzystywana do przygotowywania form drukowych. Jej zaletą jest znaczne skrócenie czasu przygotowania matrycy do druku. Umożliwia ona również wydobycia bardzo dużych przejść tonalnych od pełnego krycia do bardzo drobnego, rzadkiego rastra.

Inwestycja firmy ma celu poprawę wyglądu opakowań aluminiowych przez osiąganięcie wymaganej dokładności druku, redukcję kosztów spółki oraz podniesienie jej konkurencyjność na polskim i europejskim rynku /60 proc. produkcji firmy przeznaczona jest na eksport/.


Źródło: ''