W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie zarówno na tańszy atrament jak i na możliwość dłuższej nieprzerwanej pracy ploterów inkjet firma Mimaki opracowała nowy system zasilania dedykowany dla ploterów JV5 i JV33.

Korzystając z zasobników o pojemności aż 2l można zaoszczędzić do 40% kosztów w porównaniu z kartridżami 440ml, nie tracąc wysokich właściwości atramentu, tj. jego niezawodności, gamy kolorystycznej, czy stabilności kolorów.

Nowy system MBIS (Mimaki Bulk Ink System) składa się ze stojaka oraz 8-miu uchwytów dla 8 elastycznych aluminiowych zasobników dla serii JV5 oraz JV33 lub 16-tu uchwytów dla serii JV5 przeznaczonych dla bardzo długich wydruków.

System w prosty sposób łączy się z tradycyjnymi kartridżami – atrament przepływa z 2l zasobników poprzez kartridż do głowicy drukującej. System sygnalizuje niski poziom atramentu. Elastyczne zasobniki można wymieniać osobno, co oszczędza koszty i sprawia, że druk staje się znacznie bardziej przyjazny środowisku.Mimaki wprowadza jednocześnie 2 rodzaje 2 litrowych zasobników do nowego systemie zasilania:

1) Do nowo opracowanego atramentu sublimacyjnego Sb52 o wyższej gęstości koloru, posiadającym równie imponujące charakterystyki koloru jak atrament SB51.

2) Dedykowane atramentom solwentowym: SS21, HS i eco-HS1, do zastosowania w wysoko wydajnych maszynach z serii JV5 i JV33 do wszystkich rodzajów aplikacji i zadań.

Nowe, 2 litrowe zasobniki znacznie zwiększają wydajność, jakość i opłacalność druku w porównaniu z tradycyjnym systemem zasilania z kartridży.

Po szczegółowe informacje o tej i innych nowościach zapraszamy Państwa na naszą stronę internetową www.teba.pl

Źródło: Teba
Źródło: ''