W dniach 13-16 września b.r. podczas dwudziestej siódmej edycji targów TAROPAK w Poznaniu Tomra Orwak Polska zaprezentuje dwie tegoroczne nowości – bezdotykowy kompaktor Orwak 1030 oraz przemysłową belownicę Orwak 3605.

Nowości Orwak na Taropaku


Nowy kompaktor Orwak 1030 powstał przy współpracy z Parkiem Liseberg – jedną z największych atrakcji turystycznych w Europie Północnej. Od roku 2007 wynalazek był rozwijany i dostosowywany do typowych wymogów restauracji fast-food, aż przyjął obecny kształt i funkcjonalność. Orwak 1030 zajmuje niespełna 0,5 m2 powierzchni podłogi i mieści ok. 1000 l odpadów luzem. To oznacza dla restauracji 7-krotnie mniejszą częstotliwość wymiany worków na odpady i oszczędność pracy personelu. Automatycznie otwierająca się klapa otworu zasypowego zapewnia bezdotykową obsługę i higieniczne usuwanie odpadów. Cykl pracy wynosi jedynie 15 sekund, zaś sama praca urządzenia jest ledwie słyszalna (< 60 dB). Przy większych zamówieniach Orwak 1030 może być wykonana w grafice klienta, w standardzie urządzenie jest wykonane w neutralnej kolorystyce.Optymalizująca koszty logistyki odpadów belownica Orwak 3605 – jest kolejną nowością prezentowaną podczas tegorocznej edycji Taropaku. Dodatkowe funkcjonalności, takie jak autostart i automatycznie otwierające się po każdym cyklu drzwi żaluzjowe, zapewniają sprawną i wygodną obsługę. Posiada dwie odrębne funkcje prasowania odpadów dla makulatury i folii. Najnowsza hydraulika gwarantuje niską emisję hałasu. Podstawowe dane techniczne: nacisk 50 ton, waga beli z kartonu: 450 kg, poziom hałasu 63,9 dB.

Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK Pawilon 3A, stoisko nr 11

Liseberg – park rozrywki położony w Centrum Göteborga w Szwecji, który co roku odwiedza 3,1 mln gości. W parku znajduje się 35 urządzeń rozrywkowych i innych atrakcji, 7 restauracji, 3 bary fast-food, 7 pubów, 6 kawiarni oraz pełne zaplecze noclegowe (3 hotele, 56 domków kempingowych, schronisko młodzieżowe oraz 3 kempingi).[

Tomra Orwak Polska Sp. z o.o.
- polski oddział szwedzkiego koncernu AB Orwak, który specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji urządzeń do zmniejszania objętości odpadów. Orwak należy do Grupy Tomra - wiodącego światowego producenta zintegrowanych rozwiązań w zakresie odzysku i recyklingu zużytych opakowań. Tomra jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo i działa aktywnie w 45 krajach na świecie.