Targi Epla dobiegają końca, przedstawiono na nich maszyny, narzędzia i urządzenia do przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych, produkty i półfabrykaty, dodatki i komponenty do produkcji.

Nowości prezentowane na targach Epla 2010
NOWOŚCI TARGOWE

ALBA THYMENT Sp. z o.o.
• Flow-tone®
Flow-tone® z powodzeniem wykorzystany został do produkcji profili okiennych. Firma Alba Thyment wprowadza wysokiej jakości alternatywę dla proszków barwiących w formie płynnych barwników Flow-tone®, które poprawiają właściwości plastyczno-fizyczne profili okiennych oraz znacznie ułatwiają i przyspieszają produkcję.

COSMOS POLAND MACHINERY Sp.z.o.o.

• Wtryskarki do tworzyw sztucznych serii Green Line
Wtryskarki serii Green Line z uwagi na zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne (serwonapędy, materiały o zmniejszonych współczynnikach tarcia) pozwalają zaoszczędzić do 60% energii elektrycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu wytwarzania detalu.

KRAKCHEMIA S.A.

• CACOLIN - wypełniacze kredowe
CACOLIN to rodzina środków wypełniających w postaci granulatu na nośnikach: LLDPE, MDPE, HDPE, PP i PS. Dodatki CACOLIN zawierają 60-65% zdyspergowanych w nośniku cząsteczek kredy CaCO3. Stosowanie dodatków CACOLIN ma na celu obniżenie kosztów produkcji wyrobów finalnych tj: wszelkiego rodzaju folii, wyrobów wtryskowych, wytłaczanych oraz wyrobów produkowanych metodą rozdmuchu. Sugeruje się bezpieczne dozowanie wypełniaczy CACOLIN na poziomie 15-30%.

NEURON PPUH Wojciech Mazurek
• Golem OEE SuperVisor, CMMS Maszyna
Golem OEE SuperVisor pozwala na monitorowanie efektywnej pracy, postojów, dostępności, wydajności i efektywności pracy maszyn w czasie rzeczywistym. System o unikalnych możliwościach i niskich kosztach wdrożenia. CMMS Maszyna to program dla działów utrzymania ruchu pozwalającym na kolejkowanie harmonogramów przeglądów oraz gromadzenie informacji o pełnej historii, o awariach i eksploatacji wraz z ich szczegółowymi opisami dla maszyn, urządzeń i pojazdów.

ROSTI (POLSKA) Sp.z.o.o.
• Uzupełnieniem Lakierni w (Rosti Polska) jest nowo otwarty obszar zdobienia metodą tampoprintu, który zapewnia uzyskanie wysokich walorów estetycznych produktów i powtarzalności produkcji. W tym celu
w pomieszczeniu utrzymane są odpowiednie warunki technologiczne m.in. odpowiednia wentylacja, oświetlenie, specjalistyczna posadzka przemysłowa. Pomieszczenie wyposażone jest w specjalistyczne oprzyrządowanie m.in.: pięciokolorową drukarkę, której zaawansowana technologia pozwala na produkcję zarówno długich jak i krótkich serii, dwu-kolorowe drukarki o powierzchni nadruku 150X600 wyposażone w stół serwomotorowy oraz drukarki jednokolorowe. Wszystko to gwarantuje nadruki o odpowiedniej wytrzymałości na powierzchniach lakierowanych.
Ponadto Rosti (Polska) oferuje następujące technologie dekoracyjne:
- Galwanizacja
- Metalizacja próżniowa
- IML
- Laser etching
- Hot Stamping
- Hot Foil

WADIM PLAST Narojek Sp.J.

• Wtryskarka BOY XS
Maszyny BOY XS zostały specjalnie zaprojektowane dla zastosowań mikrowtrysku i form jednokrotnych. Zwracamy uwagę na minimalne zapotrzebowanie tych maszyn na miejsce. Umiejscowieniu kolumn po przekątnej stwarza bardzo dobre warunki do automatyzacji. W najnowszym modelu znalazł zastosowanie dwupłytowy układ zamykania i sterowania Procan Alpha. Maszyna BOY XS jest maszyną ze sprawdzoną techniką. Posiada wszystkie właściwości większych maszyn.
• Agregat wtryskowy PlugXPress (PXP)
Agregat PlugXPress jest systemem „plug and play", przy pomocy którego można przekształcić każdą wtryskarkę prosto, szybko i oszczędnie we wtryskarkę wielokomponentową. Modułowa budowa agregatów pozwala na zastosowanie ich do wtryskarek wszystkich marek. Dwa interfejsy (mechaniczny i elektroniczny) gwarantują szybką instalację i rozpoczęcie produkcji po mniej niż jednym dniu przerwy w produkcji. Każdy agregat PXP wyposażony jest we własny napęd hydrauliczny i zintegrowane elektroniczne sterowanie. Regulacja ciśnienia i prędkości w czasie rzeczywistym gwarantuje produkcję wyprasek stałej jakości, bez konieczności ingerowania w hydraulikę bądź sterowanie wtryskarki oryginalnej.


Zapraszamy do galerii zdjęć z Targów.


Źródło: ''