TAROPAK to największe targi branży opakowaniowej i logistycznej w Europie Środkowo - Wschodniej. TAROPAK organizowany jest w cyklu dwuletnim. Partnerem programu „nowość” jest portal opakowania.com.pl

NOWOŚCI TAROPAK 2010


ACG Worldwide

Pawilon 3A, stoisko 66

PVC/PVdC
Polimerowa folia barierowa PVdC o wysokiej jakości wykonania. Nawet przy stosunkowo cienkiej warstwie, PVdC oferuje wysoki stopień ochrony przed wilgocią, gazami oraz zapachami. Dopasowana jest do blistrowania higroskopijnych oraz wrażliwych na warunki zewnętrzne produktów. Dostępna w wersji przeźroczystej, białej nieprzeźroczystej oraz szerokiej gamie różnych kolorów jak i grubości PVC.

BP102
Maszyna blistrująca oparta na technologii rotacyjnego formowania i zamykania blistra na jednym bębnie formującym. Zapewnia płaskie blistry o małej krzywiźnie przy pracy
o wydajności do 240 blistrów/min. Wyróżnia ją krótki czas wymiany części formatowych oraz możliwość pakowania do 5 różnych produktów w jednym blistrze. Dla zredukowania kosztów części formatowych, jest też możliwość zaprojektowania dzielonego bębna formującego (2 w 1).

BQS
Wysokowydajna maszyna blistrująca, pracująca w trybie ciągłym, oparta na technologii płaskiego formowania i zgrzewania blistrów. Przeznaczona do pracy z foliami PVC/PVdC (wydajność do 600 blistrów/min.) i ALU/ALU (wydajność do 280 blistrów/min). Jest przyjazna w obsłudze i dzięki braku konieczności stosowania dodatkowych narzędzi oraz przyrządów kalibracyjnych, umożliwia szybkie przeformatowanie. Zapewnia wysokie wydajności, dzięki unikalnemu systemowi podawania produktu przy formowaniu blistrów typu ALU/ALU.

HICART
Wysokowydajna kartoniarka ruchu ciągłego o rotacyjnym odbieraniu kartoników. Pracuje z wydajnością do 220 kartoników/minutę. Idealna dla pakowania jednego lub dwóch blistrów w kartonik. Przystosowana do dwóch systemów zamykania – przez zatrzask oraz klejenia. Doskonale dopasowana do różnego rodzaju sztywnych produktów od ampułek po buteleczki. Może być zintegrowana w linię z maszyną blistrującą.

AF 90T
W pełni automatyczna maszyną kapsułkującą do form suchych, przystosowana do napełniania kapsułek z twardej żelatyny od rozmiaru #00 do #5. Jest stosowana do wypełnień proszkami, pelletkami, mikro – tabletkami, a także różnymi kombinacjami produktów. Dla proszków wydajność kapsułkarki wynosi do 90’000 kapsułek/h. Można także tworzyć wypełnienia częściowe. Kapsułkarka daje lepszą wydajność, spowodowaną wysoką dokładnością wypełnienia oraz małą stratą produktów.


Agencja Usługowo Handlowa „ COM ” Małgorzata Szczepańska
Pawilon 3A, stoisko 7

Maszyna do banderolowania US-2000 TRF produkcji firmy ATS Tanner AG Szwajcaria
Maszyna US 2000 TRF banderoluje opakowania z sałatą i sałatkami. Opakowania doprowadzane są transporterem. Wydajność do 30 opakowań na minutę.

Maszyna do banderolowania US-2000 PIC
Maszyna US 2000 PIC do banderolowania produktów o różnych wymiarach (również okrągłe lub nieforemne). Łatwa zmiana formatu. Banderolowanie „oszczędzające” kanty produktów. Doprowadzenie produktu transporterem z popychaczami z możliwością regulowania odstępu w zakresie 110 do 420mm. Zbanderolowany produkt jest wypychany z maszyny następnym produktem.

Maszyna do banderolowania US-2000 MDM-P
Maszyna banderolująca US 2000 MDM-P z możliwością dowolnego nadruku na taśmie. Powierzchnia nadruku do długości 150mm, jednobarwna z marka lub bez. Drukarka Markem Smartdate 5 pozwala drukować dowolne motywy i stosować ten sam materiał
i drukować różne informacje o produkcie dla różnych Klientów. W długości wybranego raportu można drukować markę, logo, info, kod kreskowy, datę produkcji itp.


AGJ s.c.
Pawilon 3, stoisko 19

AGJ MD2000
Najnowsza generacja urządzeń drukująco-etykietujących AGJ MD2000, umożliwia aplikację etykiet na dowolnych opakowaniach jednostkowych, jak również na kartonach
i innych opakowaniach zbiorczych. Główne cechy produktu to wysoka jakość wykonania, kompaktowe rozmiary, nieskomplikowana obsługa i bardzo różnorodny system podajników etykiet. Urządzenie obsługuje drukarki: ZEBRA, SATO, CAB, DATAMAX
i AVERY DENNISON.


AHS Polska Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 77

Chwytak trzpieniowy CoreGripper
Chwytak typu CoreGripper służy do chwytania rolek od wewnątrz, ich transportu oraz obracania z pozycji poziomej do pionowej lub na odwrót. Może być instalowany na wciągniku lub lekkim wózku elektrycznym Protema. Udźwig rozwiązania to 90 kg.

Chwytak zaciskowy
Chwytak zaciskowy to nowatorskie rozwiązanie do chwytania przede wszystkim worków ale także kartonów i płyt. W przeciwieństwie do tradycyjnych chwytaków grawitacyjnych posiada dwie ruchome głowice zaciskowe, które dają pewniejsze trzymanie ładunku. Ten chwytak jest dedykowany głównie pod szybki wciągnik linowy ale może być także instalowany na manipulatorze podciśnieniowym. Udźwig rozwiązania to 50 kg.

Lekkie wózki manipulacyjne
Wózki manipulacyjne PROTEMA to rozwiązanie służące do transportu różnego rodzaju produktów na dużym obszarze. Najważniejszą ich cechą lekka konstrukcja i łatwość operacji ładunkiem. Standardowe wersje rozwiązania mogą być odpowiednio modyfikowane i budowane "pod Klienta", tak by wychodzić naprzeciw jego potrzebom.

Aplikacja go green
Rozwiązanie go green to wyjście naprzeciw potrzebom ochrony środowiska i jego zasobów. Manipulator wyposażony w ten moduł wyłącza się sam po zadanym okresie nieużywania. Można także wyłączyć urządzenie za pomocą pilota bez konieczności centralnego odłączenia od sieci. Także za pomocą pilota można ponownie uruchomić maszynę. Moduł go green współpracuje z każdym typem manipulatora VacuEasylift.


AJM Electronics Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 85

Chainlube FG 400 ml
CHAINLUBE FG to bezbarwny, bezzapachowy smar do przenośników w przemyśle spożywczym. Skład jest oparty na olejach roślinnych i PTFE (teflonie). Nie traci przyczepności w wysokich temperaturach i dużych prędkościach, ma znakomite własności penetrujące i smarne tworząc wytrzymałą, długotrwałą warstwę odporną na wysokie obciążenia, jest odporny na zmywanie wodą i zapobiega korozji. Certyfikat NSF H1.

Amberclens FG 500 ml
Silnie działająca, biodegradowalna pianka czyszcząca. Stosowanie przy przetwórstwie żywności, napojów i pakowaniu. Sztywna, nie ściekająca piana zapewnia dużą skuteczność również na pionowych powierzchniach, usuwa tłuszcz, olej, brud i osady ze wszystkich powierzchni metalowych. Wyposażona w zawór 360° umożliwiający stosowanie do góry dnem. Certyfikat NSF A1.

Stainless steel cleaner FG 500 ml
Pianka przeznaczona do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej, aluminium, powierzchni chromowanych w zakładach przetwórstwa żywności. Usuwa odciski palców, plamy, kurz i brud z powierzchni stali, pozostawia nietłustą warstwę ochronną
o długotrwałym połysku. Wyposażona w zawór 360° umożliwiający stosowanie do góry dnem. Certyfikat NSF C1.

Assembly paste FG 400 ml
Gęsty smar montażowy mający zastosowanie w przemyśle spożywczym. Przeciwdziała uszkodzeniom rozruchu oraz chroni: przed zużyciem podczas pracy ciągłej, przed tarciem ściernym przy montażu, przed korozja cierną metal-metal. Jest odporny na zmywanie wodą, przeciwdziała zapiekaniu złączy gwintowanych, umożliwia łatwy demontaż
i powtórne ich wykorzystanie. Certyfikat NSF H1.

Ambergrease FG 3 500 g
Ambergrease FG 3 jest uniwersalnym smarem łożyskowym klasy spożywczej zapewniającym długotrwałe smarowanie urządzeń przemysłu spożywczego. Jest odporny na wilgoć i parę wodną, chroni przed korozją, ma zastosowanie do wszystkich typów łożysk oraz powierzchni styku. Dostosowany do standardowej smarownicy tłokowej. Certyfikat NSF H1.

AKONDA
Pawilon 1, stoisko 27

Lakierówka CNJ Digicoater – w szerokościach 33, 50, 61, 76, 91, 127cm
Najbardziej kompaktowe urządzenie do całościowego/aplowego lakierowania UV. Oferuje wysoką jakość lakierowania za przystępną cenę. Współpracuje z wydrukami takich marek jak: Xerox, Konica Minolta, HP Indigo i wiele innych, zapewniając wyrazistsze kolory, dodatkową warstwę zabezpieczającą, prędkość lakierowania do 30m/min oraz półautomatyczne czyszczenie.

Automatyczna foliarka GMP Eurolam 520
Foliarkę charakteryzuje niezawodny podajnik ssawkowy, wysoki stos pobierania (40cm), prędkość do 30m/min, indukcyjny cylinder zapewniający dokładną i szybką zmianę temperatury (rozgrzewanie maszyny ok.10 min.), chłodzenie papieru, zespoły rolek wspierających podawanie papierów o niskich gramaturach. Istnieje możliwość zamontowania wałka "embossing" tzn. wytłaczającego fakturę na nakładanej folii.

Graphic Whizard –CreaseMaster Platinum
Zapewnia wysoką jakość big dzięki pneumatycznemu systemowi dociskowemu. Urządzenie jest proste w obsłudze dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu. Cechą charakterystyczną jest możliwość wykonywania big otwierających i zamykających za jednym przejściem arkusza, jednoczesne wykonywanie big krążkowych, perforacji fragmentarycznej, mikroperforacji i cięcia wzdłużnego, oraz prędkość do 8000 ark/h!


Albertina Polska Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 27

Napełniarka Polaris 8GP
Super nowoczesny system napełniający na bazie pomp rotacyjnych. Szybki, łatwy do mycia i czyszczenia oraz prosty w obsłudze i, co najważniejsze, bezawaryjny. Polaris GP to uniwersalny i dokładny system do napełniania butelek, puszek czy słoików. Napełniarka ma opuszczane i zamykane dysze nalewające, zbiornik pośredni oraz posiada centralny system sterowania i dotykowy panel kontrolny. Opcjonalnie można podłączyć wagę kontrolną ze sprzężeniem zwrotnym.

Orientator do podawania butelek
Nowoczesny, automatyczny, liniowy system do orientowania różnego rodzaju opakowań. Służy do podawania butelek ze zbiornika do orientatora, automatycznego ustawiania w linii na podajniku i automatycznego systemu do obracania opakowań do właściwej pozycji. Cechuje go krótki czas przezbrajania na inny typ opakowań oraz minimalna ilość części formatowych przy zmianie wielkości opakowania. Zmiana formatu opakowań bez użycia dodatkowych narzędzi.


ALIMA-PACK SYSTEMY PAKOWANIA SP. Z O. O.
Pawilon 3, stoisko 56

Paletyzator kartezjański ROBOSAC P4, firmy TMI
ROBOSAC P4 to proste i wydajne urządzenie łączące cechy paletyzatora i robota. Służy do automatycznego układania worków z produktem na paletach. Wyposażono go
w chwytak, którego budowa ułatwia przemieszczanie opakowań, takich jak worki, pudła, beczki, itp. Budowa modułowa zwiększa wachlarz zastosowań maszyny. Największą zaletą Robosaca P4 jest znacznie ograniczona przestrzeń, którą zajmuje konstrukcja.

Automat pakujący typu V-FFS, model ILERBAG, firmy TMI
Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymaga się niezawodności, wysokiej wydajności, oraz oszczędności w eksploatacji i inwestycji. Zwarta budowa, pionowa konstrukcja, oraz m. in.: wygodny system zmiany folii, odwijanie napędzane serwomotorem, zredukowane wymiary, sprawiają, że ILERBAG idealnie nadaje się do pakowania nawozów, pelletów, materiałów budowlanych, produktów spożywczych, wszelkich granulatów i innych.

Alpha Packaging International B.V.
Pawilon 2, stoisko 6

Butelki Power Shot 60ml HDPE lub PP z główką szyjki 20mm lub 28mm
Butelki Power Shot są zaprojektowane specjalnie do nowych, stężonych napojów energetyzujących. Wykonane tak, by można je było łatwo, automatycznie napełniać
i nakładać etykietę termokurczliwą na całą powierzchnię, dzięki czemu wasza marka będzie MAKSYMALNIE widoczna.

Apator Control Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 38

Cyfrowy układ rozruchowy silników trójfazowych typu "Digistart"
Zastępuje stare przełączniki gwiazda-trójkąt. Eliminuje udar prądowy podczas rozruchu bezpośredniego silników poprzez kontrolowane ograniczenie prądu. Występuje
w wykonaniach prądowych do 1600A przy zasilaniu trójfazowym od 208 do 690V. Układ posiada wbudowany stycznik obejściowy oraz możliwość dokonania rozruchu wewnątrz połączeń uzwojenia silnika w trójkąt.

ARTBOX Sp. z o.o.
Pawilon 12, stoisko 37

Puszka CHOCO AMORE dla Z.P.C. “Mieszko: S.A.
Prostokątna metalowa puszka w eleganckiej kolorystyce złota i czerni, przetykana akcentami czerwieni i brązu. Całość uzupełniają tłoczenia dyskretnie podkreślające urok detali, a także kwiatowe ornamenty ujęte w tle. Idealna jako opakowanie do przechowywania żywności, jednocześnie staje się elementem dekorującym wnętrza.

Puszka w kształcie kanki
Opakowanie metalowe zaprojektowane w kształcie pojemnika na mleko - jest ono wybornym przedmiotem do pakowania produktów spożywczych: cukierków, karmelków, krówek, ale także dla całej gamy produktów mleczarskich. Tradycyjna forma
w połączeniu z indywidualnym wzorem nadruku tworzą niepowtarzalne i niebanalne połączenie.

Puszka KRAKUS
Gustowna puszka na alkohol, utrzymana w stylistyce szarości i srebra. Prosta forma opakowania nabiera wysmakowania oraz wytworności dzięki kunsztownym tłoczeniom, wykonanym z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wytworność opakowania sprawia, że jest to doskonały wyrób cieszący oczy nie tylko estety.

Puszka LINDOR dla firmy Lindt
Przykuwająca wzrok puszka, kolorystycznie dopasowana do rodzaju pralinek w niej przechowywanych. Warianty kolorystyczne to odcień głębokiej czerni, jasny brąz
z poblaskiem złota oraz iskrząca sie czerwień. Godnym uwagi elementem są precyzyjnie wytłoczone detale oraz czarowny w swej prostocie motyw widniejący na wieczku oraz froncie puszki.

Opakowanie matalowe w kształcie wiaderka
Puszka posiadająca transparentny korpus jest doskonałym rozwiązaniem opakowaniowym, gdyż prezentuje zawartość w całej jej krasie. Puszka ta poprzez swą innowacyjną formę stanowi niepowtarzalną propozycję opakowania.

ARTechnic Ryszard Łuba
Pawilon 3, stoisko 55

Prasa do odpadów ARTechnic PS-30
Prasa do odpadów komunalnych ARTechnic PS-30 została zaprojektowana do zagęszczania odpadów w standardowych pojemnikach o pojemności 700L oraz 1100L. Redukcja objętości odpadów nawet o 80 % oraz łatwa obsługa sprawiają, że prasa szczególnie polecana jest dla restauracji, punktów gastronomicznych, hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych.

Belownica do twardych tworzyw sztucznych ARTechnic PBs620x
Belownica ARTechnic PBs620x jest naszym najnowszym produktem do zadań specjalnych. Przeznaczona jest do prasowania twardych tworzyw sztucznych takich jak np ABS. Dzięki bardzo wysokiemu naciskowi jednostkowemu równemu 8,02kg/cm² oraz wydłużonemu skokowi siłownika belownica nasza uzyskuje zagęszczenie surowca na poziomie 450kg/m³ co ma ogromne znaczenie przy załadunku np. kontenerów morskich.

Belownica pozioma ARTechnic PBPs500x
Belownica pozioma ARTechnic PBPs500x z hydraulicznie otwieranymi klapami przeznaczona jest do prasowania surowców wtórnych także bardzo puszystych lub
o bardzo dużych gabarytach – ze względu na duży otwór załadowczy 2,1m x 0,8m. Zastosowanie optycznych kurtyn bezpieczeństwa znacznie przyspieszyło oraz uprościło obsługę prasy przez co osiąga ona wydajność do 2 ton/godzinę.


AUTOBOX MACHINERY LTD.
Pawilon 3A, stoisko 47

HIPAK KINETIC 2400
Najnowsze urządzenie do produkcji pudeł z tektury falistej i kartonu przeznaczone dla producentów krótkich i średnich serii pudeł oraz dla firm wykonujących pudła na własny użytek. Całkowicie automatyczne 1 minutowe ustawianie maszyny pozwala na optymalne wykorzystanie czasu produkcyjnego wykonując ponad 100 różnych styli Fefco z tektury od fali E do AA 300/300 o szerokości od 100mm do 2,4m otrzymując wydajność 1200 pudeł/h.

PROMELT
Sklejarka PROMELT jest doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych systemów do produkcji krótkich serii pudeł. Jest to urządzenie proste w obsłudze, błyskawicznie sklejające pudła każdego rozmiaru. Odpowiednio odmierzana ilość stopionego kleju w granulacie nakładana jest na całą długość klapy każdorazowo zapewniając estetyczne
i mocne łączenie. Skutecznie zastępuje ciężkie pistolety do klejenia poprzez ergonomiczną i wydajną pracę.


Bausch Advanced Technology Group BASE EUROPE

Pawilon 3A, stoisko 69

Maszyna Dozująca Typ 542
Wysokoprecyzyjny system dozujący dla produktów płynnych zgodny ze standardami farmaceutycznymi. Jest zaprojektowana jako autonomiczne urządzenie dla przetwarzania niewielkich partii i doświadczeń laboratoryjnych. Może być wykorzystywana przy przepływie laminarnym. Przedział dozujący – od 0,01ml do 100ml i, w związku
z zastosowaniem bezzaworowych pomp dozujących, dokładność napełniania jest do +/- 0,05% możliwej. Panel dotykowy pozwala operatorowi na proste i elastyczne dopasowywanie ustawień dozowania.


BENNING Power Electronics Sp. z o.o.

Pawilon 3A, stoisko 110

BELATRON – prostownik do ładowania baterii
Prostownik wysokoczęstotliwościowy HF do ładowania baterii używanych w wózkach widłowych, myjkach i innych pojazdach elektrycznych. Wysoka efektywność ładowania aż do 95%. Zastosowano w nim nową koncepcję wentylacji odpornej na brud i kurz. Łatwa obsługa (podłącz i ładuj), przejrzyste sygnalizowanie stanu ładowania. Wydłużenie żywotność baterii o około 10%. Spełnia normy EMC (kompatybilność elektromagnetyczna).


Bramidan A/S Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

Pawilon 2, stoisko 48

Belownica B3 LS
Model B3 LS został specjalnie zaprojektowany, aby umożliwić dobór wielkości paczki
w szerokim zakresie wagowym, nie tracąc jednak na bardzo dobrym zagęszczeniu materiału. Idealnie sprawdza się również tam, gdzie paczki obsługują kobiety. Podstawa 850 x 725 mm oraz zasilanie 1-fazowe 230V pozwalają umieścić ją praktycznie w każdym miejscu. W zestawie dołączony jest wózek do przemieszczania gotowych paczek.

Belownica X30 AD
Kompaktowa belownica o dużej wydajności i wyjątkowej sile nacisku. Zaprojektowana specjalnie do przerobu bardzo dużych ilości surowca, tam gdzie potrzebujemy bardzo szybko napełniać komorę prasy i uzyskiwać bele o dużym ciężarze. Bardzo szeroki otwór wrzutowy z automatycznie otwieranymi drzwiami zapewnia dużą wydajność pracy.


Buehnen Polska Sp. z o.o.  
Pawilon 2, stoisko24C

Aplikator kleju termotopliwego  HB 6000 z pompą tłokową
Nowa generacja aplikatorów kleju topliwego. Firma Bühnen wprowadza na polski rynek aplikatory kleju HB 6000 z pompą tłokową o następujących cechach: duża wydajność topienia, tania obsługa, bogate wyposażenie seryjne, liczne opcje dodatkowe zapewniające np. integrację z systemami pakującymi, dostępność różnych pojemności zbiorników kleju ( 4/8/16 litrów), możliwość podłączenia do 6 węży.


CHUAN CHI HSIEH INDUSTRY CO., LTD.
Pawilon 1, stoisko 37

Automat do nakładania etykiet kurczliwych
Może być stosowana przy różnych kształtach butelek, pojemników, baterii, opakowań kosmetyków i taśm. Osiąga wydajność od 100 do 600 szt./min. Nasze podejście do produkcji sprawiło, że mamy łatwość przystosowania się, dzięki czemu możemy produkować wysoce wyspecjalizowane maszyny, aby spełnić jedyne w swoim rodzaju
i zmieniające się wymagania klienta. Naszą główną zaletą jest stosowanie technologii tunelowej.

Coleman International Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 5

5600 - drukarka dużych znaków, wysokiej rozdzielczości - do kartonów i tacek firmy Markem-Imaje
5600 to najbardziej wszechstronna drukarka dla bezpośredniego druku wysokiej rozdzielczości. Przyjazna środowisku (niskie zużycie energii, nieszkodliwe atramenty), nowoczesna w obsłudze i czysta w eksploatacji dzięki systemowi oczyszczania układu atramentowego. To również większy kontrast w porównaniu z innymi drukarkami na atrament płynny dzięki czemu uzyskujemy wyraźny nadruk i czytelne kody kreskowe.


Dalmec Polska Sp. z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 20

Manipulator do przenoszenia i/lub opróżniania beczek
Wyposażony w szczęki zaciskające się na ścianach zewnętrznych ładunku. Wykonanie chwytaka w wersji z wymiennymi lub regulowanymi szczękami. Cały manipulator, chwytak lub szczęki mogą zostać wykonane ze stali kwasoodpornej. Manipulatory mogą opcjonalnie pracować w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX). Wyważenie produktu uzyskujemy dźwignią góra/dół a pneumatyczny bądź ręczny obrót umożliwia opróżnianie beczek. Manipulator może zostać wyposażony w przedłużone uchwyty z podwojonym sterowaniem.

Manipulator do przenoszenia worków z chwytakiem przyssawkowym
W zależności od specyfiki przenoszonego produktu do wytworzenia podciśnienia stosuje się eżektor lub elektryczny generator podciśnienia. Manipulator jako zaawansowane narzędzie pozwala na pracę operatora ograniczając jego wysiłek do minimum. Uchwycenie worka następuje natychmiast po przyłożeniu do niego przyssawki przez operatora. Zastosowanie pierścienia redukcyjnego przyssawki pozwala na przenoszenie mniejszych worków.

Manipulator do przenoszenia wiader i beczek
Z przyssawką zaprojektowaną specjalnie w tym celu. Możemy zapewnić obsługę kilku wiader lub beczek jednocześnie, co w widoczny sposób zwiększa wydajność. Opcjonalnie przyssawki mogą być aktywowane oddzielnie. Uchwycenie wiadra lub beczki następuje natychmiast po przyłożeniu przez operatora przyssawki. Manipulator jako zaawansowane narzędzie pozwala na pracę operatora ograniczając jego wysiłek do minimum.

DAMASZ Sp. z o.o.

Pawilon 3, stoisko 54

Tabletkarka PZ-UNO firmy B&D Italia S.r.l.
PZ-UNO to kompaktowa tabletkarka średniej wielkości do produkcji i wdrożeń leków
w przemyśle farmaceutycznym. Cecha charakterystyczną i innowacyjną tabletkarki jest to, że może być ona zamieniona z tradycyjnej tabletkarki jednowarstwowej na tabletkarkę dwuwarstwową dzięki wykonaniu kilku prostych działań. Sprowadza się to do zamiany pozycji kilku podzespołów tego urządzenia.

Blistrownica BMP-300 firmy Heino Ilsemann G.m.b.H.
Blistrownice Heino Ilsemann mają możliwość produkowania zarówno pełnych jak
i pustych blistrów. System oparty o blistrownicę taką jak BMP-300, jednostkę podającą oraz system robotów pozwala na wyprodukowanie pakietów pustych blistrów. Odpowiednie apteki mają możliwość przygotowania blistrów dedykowanych poszczególnym pacjentom wraz z etykietami dla tych pacjentów, przed wysłaniem ich do lokalnych domów opieki.


Denipro AG
Pawilon 3A, stoisko 31

Łożysko płaskie deniroll®
Niweluje tarcie kinetyczne występujące na łuku transportera z pasem modułowym przez zamianę go na tarcie toczne za pośrednictwem rolek umieszczonych w klatce prowadzącej przyłożonych do krawędzi pasa modułowego. Rozwiązanie to zwiększa żywotność transportera dzięki zmniejszeniu obciążeń oraz ilości wydzielanego ciepła. Transporter z deniroll zużywa nawet do 60% mniej energii. deniroll jest elementem uniwersalnym pasującym do każdego transportera z pasem modułowym.

Transporter łańcuchowo-płytkowy deniway®
Umożliwia realizację różnorodnych projektów transportowych. Budowa modułowa ułatwia projektowanie i instalowanie kompletnych systemów transportu. deniway pozwala na transport we wszystkich trzech płaszczyznach, pokonuje różnice wysokości i może realizować transport w obiegu zamkniętym. Ze względu na bardzo niskie opory ruchu charakteryzuje się najniższym na rynku zużyciem energii. Idealne rozwiązanie dla transportu wewnętrznego i międzyoperacyjnego.

denirug®
Rozwiązanie dla transportu ładunków o masie do 2t przy użyciu transportera z pasem modułowym. Redukuje opory ruchu o 90%, co istotnie wpływa na wydłużenie żywotności transportera i redukcję zużycia energii. denirug umieszczony pod pasem modułowym transportera rozkłada ciężar i niweluje tarcie poprzez dywan rolkowy. Modułowa budowa pozwala na stosowanie dywanów dowolnej długości i szerokości, a wykonane z tworzywa sztucznego elementy nie wymagają smarowania i konserwacji.


DOLAV PLASTIC PRODUCTS
Pawilon 12, stoisko 11

MV-800 PALETA WIELOWERSYJNA
Palety te są formowane wtryskowo jako jeden element przy zastosowaniu technologii wykorzystującej piankę konstrukcyjną HDPE, by zapewnić wytrzymałość i higienę. W całości nadają się do ponownego wykorzystania i doskonale zachowują się w szerokim zakresie temperatury od -400 aż do 600ºC. Opcje wielowersyjne dają możliwość wybrania najlepszego rozwiązania odpowiadającego specyficznym wymaganiom klienta. Wymiary: 1200x800mm.

PALETA SKRZYNIOWA TYPU 800 Tri-Hi
Dają się łatwo dostosować do specjalnych wymagań, a dwie trwałe prowadnice zapewniają, że przechylanie jest łatwiejsze. Do nabycia w wersji pełnej lub perforowanej ze specjalnym miejscem na przywieszki RFID. Lekkie, a jednocześnie o dużej nośności. Zajmowana powierzchnia – 1200x800mm przy możliwych wysokościach - 740, 870 i 950.

Pojemnik transportowy i magazynowy KITBIN®
Zaprojektowany dla ułatwienia użytkowania i do wielorakich zastosowań, daje możliwość całkowitego odłączenia wszystkich ścian od podstawy pojemnika lub ustawienia w stos, aby uzyskać większą wysokość. Cztery rozłożone pojemniki zmontowane tak, by tworzyły jeden KitBin - oszczędność miejsca w magazynie/na przyczepie dochodzącą do 75%. Pianka konstrukcyjna wysokoudarowa HDPE, zajmowana powierzchnia – 1200x1000mm x wysokość 715mm.


DTTS TRADING / ROAM ENTERPRISES
Pawilon 2, stoisko 24D

FLEXITANK
Rozwiązanie dla łatwego transportu i magazynowania cieczy. Flexitank umożliwia wykorzystanie naczepy lub kontenera do przewozu cieczy. Zapewnia możliwie najniższe koszty transportu w odniesieniu do wielkości przewożonego ładunku, szybkie ładowanie obniża koszty pracy i ogranicza czas. Umożliwia transport różnych ilości płynów. Zbiornik jest zgodny z normami ISO - jednorazowy i gotowy do recyklingu.

IBC (Intermediate Bulk Container)
Składany zbiornik przeznaczony do gromadzenia i transportu cieczy o pojemności 1192 litrów. Dzięki IBC oszczędzamy powierzchnię. IBC mają możliwość wielokrotnego użytku - gwarantowane 7 lat użytkowania. Bezpieczne przy tzw. piętrzeniu w magazynie. Łatwe w obsłudze podczas transportu i w ramach zarządzania ich zwrotem. Zapewniają utrzymanie wysokiej jakości higienicznej. IBC mają estetyczny i nowoczesny design.


DUO PLAST AG

Pawilon 12, stoisko 21

DDK … podwójna krawędź – podwójna siła!
Folia o podwójnych krawędziach. Oznacza to, że folia o grubości 15 mikrometrów ma krawędzie o grubości 30. Gdy paleta jest pakowana za pomocą nowej innowacyjnej folii, podwójne krawędzie tworzą strukturę siatki, która znacznie zwiększa stabilność palet. Umożliwia to znaczną oszczędność materiału sięgającą 35%. W wyniku zastosowania nowej folii koszty pakowania zmniejszają się. Za przełomowe rozwiązanie na rynku folii kurczliwych, DDK otrzymała nagrodę German Packaging Award.


Elettric 80 sp. z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 27

Dragon
Specjalistyczny robot paletyzujący Dragon z możliwością automatycznego przestawienia na obsługę puszek, butelek i opakowań, różnego formatu, bez jakiejkolwiek regulacji mechanicznej. Przestawienie na inny produkt odbywa się w szybki i łatwo sposób, tak samo jak konserwacja i czyszczenie, wszystko dzięki innowacyjnej konstrukcji maszyny. Zalety: mała powierzchnia zabudowy, wysoka precyzja układania, mniej konserwacji.


Elettric 80 WMS. System Zarządzania Magazynem (WMS)
System Zarządzania Magazynem Elettric 80 WMS pozwala na organizację logistyki
i produkcji optymalnie wykorzystując różne grupy urządzeń (paletyzerów, owijarek, etykieciarek i wózków sterowanych laserowo (LGV). Modułowa struktura oprogramowania Elettric 80 WMS pozwala na łatwe i szybkie wdrożenie systemu z dostosowaniem do indywidualnych potrzeb klienta i dostępnego systemu informatycznego.

Wózki sterowane laserowo LGV CB
LGVCB 25 to wózek z przeciwwagą ze składanymi widłami do jednej lub dwóch palet,
o wysokości podnoszenia do 6,5 m, umożliwia składowanie blokowe z milimetrową precyzją oraz automatyczny załadunek ciężarówek.
LGVCB 10 to wózek wysięgnikowy, o wysokości podnoszenia do 11m, który może pracować w korytarzach o szerokości jedynie 3 m w regałach wjezdnych, umożliwia w pełni automatyczny załadunek kontenerów i ciężarówek.

Silkworm
Zrobotyzowana owijarka, która po rozbudowaniu wersji podstawowej może osiągać wydajność nawet do 180 palet na godzinę. Dzięki owijarce Silkworm klienci otrzymują unikalną stabilność palet, m.in. dzięki maksymalnemu wstępnemu rozciągnięciu folii. Inne zalety owijarki Silkworm: jakość owijania, oszczędności folii (rozciągnięcie wstępne ponad 300%), przestawienie na inny produkt bez jakiejkolwiek regulacji mechanicznej.


Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Pawilon 3 , stoisko 70

Magnesy Trwałe
Magnesy trwałe są układami magnetycznymi wytwarzającymi stałe pole magnetyczne, które dzięki specjalnej konstrukcji skupia się na powierzchni roboczej. Większość proponowanych typów magnesów posiada dodatkowe ekranowanie zabezpieczające otaczające przedmioty przez niepożądanym namagnesowaniem. Stal nierdzewna
i ocynkowana, guma oraz mosiądz to materiały, z których zostały wykonane obudowy magnesów.


EMERGRAF

Pawilon 3A, stoisko 70

ECOMATIC (szer. robocza 1.8m lub 2.3m)
Ecomatic to maszyna przeznaczona do profesjonalnej, wydajnej produkcji pudeł klapowych, tacek, kratownic, przekładek wycinanych z tektury falistej. Z dodatkowym modułem sztancowania umożliwia wycinanie np. otworów na dłonie lub wykonywanie poprzecznych pudeł. Może wykonywać różnego rodzaju cięcia, bigi wzdłużne
i poprzeczne. Produkcja podstawowych pudeł klapowych jest możliwa z tektury falistej.


EUROVETROCAP s.r.l.
Pawilon 1, stoisko 29

Linia opakowań RITA
Prezentuje równowagę pomiędzy klasycznym i ponadczasowym kształtem w połączeniu z najnowszymi materiałami i możliwościami zdobienia. Linia składa się z następujących opakowań: butelki HDPE (poj. 100 i 200 ml) wraz z nasadką i nakrętką Rita; szklane butelki wysokiej jakości, dostępne w poj. 30 ml i 50 ml wraz z wieloma możliwościami zamknięcia, jak pompki, atomizery, nakrętki i inne; szklane słoiki o poj. 50 ml
z dedykowaną do nich nakrętką Rita PP.


Faubel & Co. Nachfolger GmbH
Pawilon 2, stoisko 32

Mini-broszury dostępne w trzech typach procesów
Klejenie, standard. Wszystkie strony produkowane są z jednego arkusza tej samej jakości papieru.
Klejenie + okładka. Tę opcję cechuje oddzielnie dodawana okładka, która nadaje specjalny design. Okładka mini-broszury wykonana jest z papieru wysokiej jakości.
Klejenie ze złożeniem. Mini-broszura z niezwykła jakością: nawet najmniejszy format może być wyprodukowany w wysoką precyzją i efektywnością kosztów. (fot.)

Etykiety zabezpieczające
Połączone z w pełni odklejanym i częściowo neutralizowanym materiałem oraz z liniami perforowanymi i innymi technologiami zabezpieczającymi, etykiety oferuję szeroką gamę możliwych rozwiązań antymaniplulacyjnych.

Etykiety typu booklet
Etykieta Wrap-Around może być zaprojektowana zarówno jako jednowarstwowa lub wielowarstwowa lub booklet. Jest szczególnie odpowiednia do zastosowania na małych opakowanich oferując miejsce na szczegóły dot. produktu.


FOOD MACHINES SP. Z O.O.
Pawilon 3A, stoisko 53

Sortownik do ziarna i zbóż A-MECS
Seria urządzeń ROYAL do sortowania według barwy, takich produktów jak: zboża, orzechy, ziarna, suche rośliny strączkowe. Zastosowana technologia, wykorzystująca m.in. kamery CCD&NIR oraz lampy LED, pozwala na wykrycie nawet 0,14mm defektów kontrolowanego produktu i jego usunięcie z linii produkcyjnej.

Sortownik optyczny do wiśni PHOENIX
Urządzenie służące do detekcji pestek w drylowanych wiśniach świeżych, SO2, w alkoholu czy mrożonych. System analizuje każdy pojedynczy owoc taka by wykryć i odrzucić produkt z pestką, bądź samą pestkę. Skuteczność sortowania (podane poniżej dane dotyczą produktu 1-szej klasy):
czereśnie- wiśnie >85-90% produktu z pestką z surowca odpeszczonego;
błędne odrzuty: <5% analizowanego produktu.


FP International GmbH
Pawilon 3, stoisko 20

Poduszki powietrzne PILLOW PAK
O szerokości ponad 760mm. Od teraz można zabezpieczać w łatwy sposób również duże powierzchnie. Rozwiązanie, opracowane przede wszystkim z myślą o rynku przemysłowym, sprawdza się równie dobrze jako opakowanie produktów. PILLOW PAK jest tańszą alternatywą dla tradycyjnego bąbelkowego materiału opakowaniowego.

Poduszki powietrzne NOVUS
Produkowane z prędkością 22 m/min. Dzięki opatentowanemu systemowi komory powietrznej, poduszki powietrzne NOVUS zapewniają pierwszorzędną ochronę produktu. Owijając produkty w poduszki powietrzne, można im zapewnić całkowitą ochronę, nie tylko przez wypełnienie pustych przestrzeni, ale także utworzenie warstwy ochronnej ze wszystkich stron.

Poduszki powietrzne MINI PAK’R
Kompaktowa maszyna do wytwarzania poduszek powietrznych MINI PAK’R może produkować 5 różnych typów poduszek powietrznych. Wyposażona w technologię RFID. Można wypełniać puste przestrzenie lub tylko zabezpieczać naroża. 98% poduszki powietrznej stanowi powietrze - do wagi pakunku nie trzeba dodawać dodatkowego ciężaru. Idealna dla firm, które potrzebują niewielkich ilości materiału opakowaniowego oraz dla magazynów o ograniczonej pojemności.

FLO-PAK GREEN
Chip typu FLO-PAK, spełniający warunki odpowiedzialności ekologicznej, ma wiele zalet, w porównaniu z luźnym wypełniaczem skrobiowym. Jako chip bezpyłowy, świetnie nadaje się do stosowania w automatycznych systemach dostawczych. Wykonany w 100%
z powtórnie przetworzonego polistyrenu, może być w 100% zutylizowany oraz ponownie użyty i do jego produkcji zużywa się mniej energii.


FuchsPack

Pawilon 12, stoisko 58

Poduszka powietrzna
Przeznaczona tylko do dużych gabarytów. Aż 98% powietrza i 2% folii. Zalety: redukcja kosztów, dobra ochrona produktu, obniżenie kosztów składowania, mniejszy ciężar = niższe koszty dostawy, łatwość ładowania i łatwość napełniania powietrzem, nie wymaga badania maszynowego, możliwość rozładowania elektrostatycznego, brak kosztów oprzyrządowania, możliwość dostosowania specjalnie do wymagań produktu.


Georg Utz Sp. z o.o.

Pawilon 12, stoisko 20

PALOX
PALOX to skrzyniopaleta z tworzywa sztucznego o wymiarze podstawy 1200 x 1000mm. Nowy Palox zachowuje obciążenia i wytrzymałość podobnych produktów na rynku lecz dzięki unowocześnionej konstrukcji jego waga jest mniejsza. Dostępne są warianty ścian i dna pełne i szczelinowe oraz wykonanie w wersji na 4 stopach, na 2 lub 3 płozach.


HANA CORPORATION LTD.
Pawilon 3A, stoisko 86

VACUUM SEALER
Cechy charakterystyczne serii NV: pakowanie według stopnia próżni (jednostka : kPa) lub czasu (jednostka : 0.1 s), wskaźnik cyfrowy stopnia próżni, wskaźnik działania i stanu maszyny (LCD, LED), konstrukcja ze stali nierdzewnej, trwale wbudowana funkcja przepłukiwania strumieniem gazu, rządzenie zabezpieczające, funkcja licznika cyfrowego, zamontowane są bezpieczniki zabezpieczające obwód elektryczny, pneumatyczna metoda mocnego zamykania i niski pobór energii elektrycznej.


HIT-Kody Kreskowe Sp.J.

Pawilon 3A, stoisko 40

Mobilny komputer przemysłowy LXE Marathon
Najnowszy komputer przemysłowy firmy LXE. Premiera na rynku polskim podczas targów Taropak 2010! Pełna mobilność pracy, bogata funkcjonalność, wysoka wydajność, odporność na trudne warunki pracy i wielokrotne upadki z wysokości 1,2m, możliwość pracy w temperaturze od -200 do +500°C. Norma szczelności IP65.

System do Zarządzania Magazynem RedPrairie WMS
RedPrairie to jeden z najważniejszych systemów klasy WMS do zarządzania magazynem na rynku międzynarodowym. W Polsce oferowany przez wyłącznego Partnera RedPrairie, firmę HIT-Kody Kreskowe. Modułowa budowa systemu pozwala na zarządzanie zadaniami pracowników, powierzchnią i towarami, majątkiem ruchomym, obsługę wszystkich operacji logistycznych.

Komputer mobilny Motorola ES400
ES400 to mały, kieszonkowy komputer EDA stworzony dla wymagających przedsiębiorstw. Pozwala na uruchomienie najbardziej zaawansowanych aplikacji firmowych oraz zapewnia wszechstronną obsługę transmisji głosu i danych. Skanuje kody kreskowe i 2D, fotografie, podpisy, dokumenty. Odporny na upadki, zabezpieczony przed działaniem wilgoci.

Czytnik kodów kreskowych Datalogic Gryphon I GM4100
Gryphon I GM4100 stanowi doskonałe rozwiązanie dla handlu, logistyki i przemysłu lekkiego. Bezprzewodowy, ręczny czytnik imager posiada wytrzymałą baterię oraz wzmocnioną budowę. Jest odporny na upadki z wysokości nawet 1,8m. Szybki (325 odczytów/sekundę), o wysokiej rozdzielczość modułu skanującego, co umożliwia odczyt kodów małych (nawet do 0.076mm). Czyta wszystkie dostępne symboliki kodów, także GS1DataBar.

Terminal przenośny RFID Nordic PL3000 Cross Dipole UHF RFID
Nordic ID PL3000 Cross Dipole UHF RFID to najnowszy terminal przenośny, do odczytywania tagów RFID UHF nawet z odległości 4m, również w trudnych warunkach zewnętrznych. Terminal posiada wbudowany laserowy skaner kodów kreskowych i 2D. Szeroka funkcjonalność, wydajność i szybkość działania to cechy wyróżniające to urządzenie.
(fot.)


Innovia Films

Pawilon 12, stoisko 19

NatureFlex™ NK
Wysokobarierowa, przezroczysta, bazująca na celulozie, biodegradowalna, posiadająca certyfikaty kompostowalności, elastyczna folia o szerokiej gamie zastosowań, szczególnie nadająca się do suszonej żywności. NatureFlex™ NK posiada barierę przeciwko wilgoci zbliżoną do wytłaczanych folii polipropylenowych – jest to najlepsza obecnie dostępna bariera przeciwko wilgoci jakiejkolwiek folii biopolimerowej (osiągnięta dzięki unikalnej technologii powlekania).

NatureFlex™ NKC & NKW
Rodzina wysokobarierowych, kolorowych (również białych), bazujących na celulozie, biodegradowalnych, posiadających certyfikaty kompostowalności elastycznych folii.
Folie posiadają doskonałą barierę przeciwko wilgoci, dobrą barierę przeciwko gazom
i zapachom oraz szeroką gamę temperatur zgrzewu. Folie NatureFlex™ są idealne do pakowania słodyczy, pieczywa, produktów świeżych i suszonych, przekąsek, artykułów
gospodarstwa domowego oraz higieny osobistej.

NatureFlex™ NKM
Wysokobarierowa, metalizowana, bazująca na celulozie, biodegradowalna, posiadająca certyfikaty kompostowalności elastyczna folia. Folia NatureFlex™ NKM posiada doskonałą barierę przeciwko wilgoci, dobrą barierę przeciwko gazom i zapachom oraz szeroką gamę


temperatur zgrzewu. Folie NatureFlex™ są idealne do pakowania słodyczy, pieczywa, produktów świeżych i suszonych, przekąsek, artykułów gospodarstwa domowego oraz higieny osobistej.

RayoForm™ IW
Nowa gama dwustronnie orientowanych folii polipropylenowych BOPP do etykietowania w technologii IML – folie RayoForm™. Folia RayoForm™ IW, dostępna w grubości 58 i 72 µm, to lita biała folia zaprojektowana tak, aby osiągnąć efekt połysku na pojemniku po wtrysku. Ma mniejszą grubość od nieorientowanego polipropylenu typu cast przy jednocześnie większej podatności podczas zadruku i procesu formowania.

RayoForm™ IC
Nowa gama dwustronnie orientowanych folii polipropylenowych BOPP do etykietowania
w technologii IML – folie RayoForm™. Folia RayoForm™ IC, dostępna w grubości 58 µm, to folia przezroczysta, dająca kryształowo przezroczysty efekt na pojemniku po wtrysku, szczególnie w porównaniu z polipropylenem typu cast. Posiada także doskonałe właściwości antystatyczne w arkuszowym druku offsetowym.


INPOL
Pawilon 3, stoisko 12

Banderolownica, wiązarka do taśmy papierowej
Urządzenia służą do wiązania taśmami papierowymi lub polipropylenowymi różnego rodzaju produktów: druków, folderów, etykiet, paczek, gotowych produktów, zestawów promocyjnych itp. Banderolownice mają zastosowanie w wielu branżach min: przemysł spożywczy, poligraficzny, kosmetyczny, farmaceutyczny, logistyka itd. Banderolowanie jest alternatywnym sposobem do tradycyjnego pakowania z wykorzystaniem folii termokurczliwej, taśmy samoprzylepnej itp.

Owijarki poziome, spiralne
Maszyny zaprojektowane specjalnie do pakowania produktów folią stretch, folią PE, bąbelkową, piankową, papierem itp. Przykładowe produkty które możemy zapakować: drzwi, okna, płyty meblowe, panele podłogowe, rury, profile PCV, drewniane i metalowe, elementy mebli, żaluzje, dywany, itp.  Bardzo łatwe w obsłudze, wszystkie operacje przeprowadzone są w ciągu automatycznym lub półautomatycznym.


ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 103

VendiShelf – kaseta dystrybutora towarów
Dystrybutor (typu vending) drobnych i cennych przedmiotów to pełna kontrola wydawania takich towarów jak elektronika, narzędzia, farmaceutyki i inne. Jest to zgłoszony do patentu system zamykanych przegród z elektronicznymi zamkami i kontrolą dostępu do każdej przegrody, instalowany jako wyposażenie półek regałów automatycznych Lean-Lift. Korzyści m.in: kontrola dostępu i wydawań do każdej sztuki towaru, prosta obsługa, elastyczność.


JD Grafix Sp. z o.o.

Pawilon 3A, stoisko 44

www.InfoGraf24.eu
Nowy serwis ogłoszeniowy InfoGraf24, w którym można umieszczać bezpłatnie ogłoszenia/oferty maszyn, które chcą Państwo sprzedać. W dziale "Szukam maszyny"

mogą Państwo wysłać do nas zapytanie o konkretną maszynę, a nasz dział sprzedaży na pewno wyśle Państwu ofertę. Nasze doświadczenie w handlu i serwisie maszyn poligraficznych to ponad 12 lat.

Usługi czyszczenia suchym lodem
Oferta dotyczy rewolucyjnych usług czyszczenia skutecznych wszędzie tam, gdzie inne metody zawodzą. Wydmuchiwanie suchego lodu: nie ściera, nie zagraża porażeniem prądem; jest przyjazne dla środowiska; pozwala czyścić większość urządzeń na miejscu, bez demontażu; może być na tyle delikatne, aby usuwać z książek uszkodzenia wywołane przez dym, lub na tyle intensywne, aby usuwać żużel z narzędzi.

Urządzenie do czyszczenie użytków na paletach.
Urządzenie jest oparte na oryginalnym łańcuchu T2 utwardzanym i chromowanym oraz na oryginalnej zębatce. Napęd pneumatyczny.


Jeremy Sp. z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 19

Linia krojąco-pakująca
Służy do krojenia i pakowania różnych rodzajów pieczywa lub innych produktów do toreb. W skład linii wchodzą: półprzemysłowa krajarka AKRA o wydajności do 1200 szt./h krojąca pieczywo na kromki 6, 8, 9, 11, 13, 15 lub 17mm, wyposażona w urządzenie do nadmuchu torebek, pakowarka ATOR o wydajności do 1500 szt./h z możliwością datowania produktów i liczenia opakowań oraz przenośnik odbierający zapakowane torby.


JUSKY
Pawilon 12, stoisko 76

Fish 200
Nóż bezpieczny chroniący przed wypadkiem, całkowicie eliminując ryzyko skaleczenia się podczas cięcia! Fish 200 jest nożem uniwersalnym, przeznaczony do cięcia wszelkiego rodzaju materiałów opakowaniowych jak folie na paletach, paski ściągające, taśmy samoprzylepne na kartonach oraz karton jednowarstwowy, jeśli istnieje taka potrzeba. Dostępna także wersja HACCP.

Ostrza techniczne ENDURIUM
Ostrza techniczne ENDURIUM wykonane ze stali szybkotnącej HSS, stosowane
w aplikacjach przy silnym zabrudzeniu klejem, farbą itp. , przy zmiennym charakterze pracy. Żywotność ok. 8 razy większa niż ostrze ze stali węglowej lub 2 razy większa niż ostrze TiN.

Klever Kutter
Nóż bezpieczny będący alternatywą dla zwykłych noży z ekspozycją ostrza. Ukryte ostrza w szczelinie tnącej skutecznie chronią przed skaleczeniem. Dwie końcówki hakowe z łatwością przebijają i tną karton. Konstrukcja noża chroni rozpakowywany towar przed przecięciem.


J & J
Pawilon 1, stoisko 34

Automatyczna przewijarka folii
Prędkość przewijania ~max 1100m/min; wymiary gabarytowe: 2200x1200x1500 (mm); zainstalowana moc: 3kW. Nowość polega na zastosowaniu w miejscu odwijania Jambo zamiast dotychczasowego wałka gumowego, pasa gumowego, eliminującego wszelkie nierówności Jamba. Nasz automat pomimo zainstalowanej mocy tylko 3kW posiada podobne parametry pracy, do tych z mocą dużo większą.

Urządzenie do wzdłużnego i poprzecznego cięcia arkuszy z roli (papier ścierny, tektura, pianka, inne) za pomocą noża krążkowego z posuwem elektrycznym
Wymiary gabarytowe zależne od potrzeb klienta w zakresie długości cięcia; zainstalowana moc: 1,5kW; obsługa manualna.

Owijarka
Urządzenie przeznaczone do pakowania nawiniętych rolek z folią stretch w 6-paki zamiast kartonów. Wyposażona jest w automatyczną obcinarkę folii po zapakowaniu zestawu; wymiary gabarytowe: 1000x1200x1600 (mm); zainstalowana moc: 0,55kW.

Przewijarka półautomatyczna folii
Nowość polega na zastosowaniu w miejscu odwijania Jambo zamiast dotychczasowego wałka gumowego, pasa gumowego, eliminującego wszelkie nierówności Jamba. Prędkość przewijania – max 900m.min; możliwość przewijania na „granaty” (małe rolki), tzn. rozcinania wzdłużnego; możliwość nawijania folii maszynowej; wymiary gabarytowe: 1000x1600(mm); zainstalowana moc: 1,1kW; pulpit sterowniczy na oddzielnym postumencie.

Urządzenie do podwójnego płatkowania nakrętek
Urządzenie przeznaczone do aplikacji dwóch wkładek; pierwsza ze spienionego PS. Druga z IHS. Wkładka z IHS wycinana jest bezpośrednio na maszynie z taśmy. Zainstalowana moc – 0,5kW. Wydajność – zależna od średnicy nakrętek – 1200–2500 szt./godz.
KAMIX L i J Zienkiewicz Sp. j.
Pawilon 3A, stoisko 16

Nalewarka uniwersalna
Napełnianie polega na zalewarowaniu zbiornika poziomującego z butelką. Płyn do butelki nalewa się tak długo, aż nie zostaną wyrównane poziomy w butelce i w zbiorniku poziomującym. Rozwiązanie to pozwala lać również płyny mocno pieniące się. Urządzenie jest tanie przy stosunkowo dużej wydajności. Prezentowany model wyposażony jest w 8 dysz nalewających i 16 stanowisk na butelki.


Kautex Poland Sp. z o.o.

Pawilon 12, stoisko 79

Kautex opakowanie w wysoko transparentnym PP
Większa transparencja w porównaniu do zwykłego PP. Wysoki połysk. Transparencja –
w porównaniu do PETG.

Kautex Biodegradowalne Opakowania
Używane materiały rozkładają się w przemysłowych komposterach.

Kautex wytłoczone z rozdmuchiwaniem Opakowania ze integrowanym RFID chipem
Zwycięzca niemieckiej nagrody OPAKOWANIA 2009
Korzyści z RFID - Radio Frequency Identification Tag: możliwość obserwowania; ochrona przed plagiatem; mikrochip jest wbudowany w butelkę, mikrochip może być indywidualnie konstruowany; aktywne i pasywne Mikrochips. Ochrona przemysłowych praw własności zarejestrowana w Niemieckim Urzędzie Patentowym.


Kautex VPD 90® - innowacyjny kanister ze zintegrowanym systemem odprowadzania powietrza
Chroniony patentem projekt rurki wentylacyjnej: kontrolowane wypełnienie płynem bez rozlewania; zlikwidowanie pęcherzy dzięki zintegrowanemu systemowi odprowadzania powietrza; wysoka szybkość napełniania, duża szybkość napełniania za pomocą oddzielnego kanału napełniania; może być opróżniony do ostatniej kropli; futurystyczny projekt; przyjazny środowisku.

Kautex opti-rib ® kanister
Przeniesienie wewnętrznych żebrów w narożniki kanistrów. Większa stabilność
z identyczną wagą. Niższa waga z identyczną stabilnością.


Kelar Pak
Pawilon 12, stoisko 24

Wskaźniki wstrząsu i przechyłu
Shockwatch, Tiltwatch, MAG2000 to nowoczesne, widoczne i aktywne wskaźniki monitorujące jakość obsługi ładunków. Pod wpływem wstrząsu lub przechyłu ulegają nieodwracalnemu zabarwieniu. Wymuszają właściwą obsługę ładunków, ograniczają straty i dbają o jakość wysyłanych produktów.

Wskaźniki termiczne
Warmmark i Coldmark to nieodwracalne wskaźniki monitorujące przegrzanie lub przechłodzenie produktów podczas transportu. Wskaźniki paskowe służą do kontroli termicznej procesów produkcji, pracy urządzeń oraz ochrony BHP.

Systemy stabilizacji ładunków na paletach
Grip Fix to aplikowana na zimno wodno-rozpuszczalna substancja, która stabilizuje ładunek na paletach. Zabezpiecza przed przesuwaniem się ładunków w płaszczyźnie poziomej, po depaletyzacji nie pozostawia śladów. Aplikowana za pomocą energooszczędnych systemów Bag Fix.

Przekładki antypoślizgowe
Przekładki antypoślizgowe Grip Sheet to nowoczesne papierowe przekładki z naniesioną powłoką antypoślizgową. Stabilizują ładunek na palecie przy przechyle aż do 40 stopni. Dostępne w wersji zwykłej lub wodoodpornej. Umożliwiają ograniczenie zużycia folii stretch.

Pochłaniacze wilgoci
Pochłaniacze wilgoci - propadray, propasek, propagel - absorbują wilgoć atmosferyczną
i zabezpieczają produkty przed korozją, rdzą, pleśnią, przykrym zapachem itp. Znajdują zastosowanie do opakowań jednostkowych oraz przesyłek kontenerowych.


KOCH PAC SYSTEME

Pawilon 3A, stoisko 50

Maszyna pakująca „easy blister”
Ekonomiczna, szybka, uniwersalna, prosta w obsłudze, niedroga linia do pakowania metodą blister produktów technicznych, medycznych i innych.

KUMED Krzysztof Kuć
Pawilon 2, stoisko 10

Butelki aromatyczne
Butelki z tworzyw sztucznych z dodatkiem zapachowym.

LEMAG
Pawilon 3A, stoisko 17
 
Maszyna do produkcji saszetek o kształcie piramidy FP-120S (FUSO International)
Maszyna FUSO FP-120S przeznaczona jest do produkcji piramidowych saszetek do herbat, herbat owocowych oraz wszelkiego rodzaju ziół, przy zastosowaniu materiałów nylonowych, biodegradowalnych lub włókniny. Zaawansowany technicznie zgrzew ultrasoniczny umożliwia produkcję opakowań najwyższej jakości. Wydajność 7200 torebek na godzinę z dokładnością 0,15g umożliwia prowadzenie wysoce efektywnej produkcji.


LINIA SZYCIA MIROSŁAW PIŁAT

Pawilon 3, stoisko 1

FLOW PACK APW-850 do pakowania kwiatów i warzyw
Pakuje pojedynczo lub większą ilość sztuk. Posiada zabezpieczenie przed ucinaniem produktu. Maszyna za pomocą czujników wykrywa długość pakowanych produktów, dlatego możemy pakować w torebki produkty różnych długości. Produkty układamy bezpośrednio na folii. Maksymalna długość produktu to 1000 mm. Opcjonalnie: dozownik gazu, numerator termiczny.


LUCA Systemy Logistyczne spółka z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 99

Pick-by-Point®
Innowacyjny system wspomagający komisjonowanie i sortowanie towarów. Po aktywacji zlecenia miejsce magazynowania zostaje zaznaczone punktem świetlnym. Informacja o ilości artykułów jest przekazywana poprzez bezprzewodowe słuchawki. Kontrola
i kwitowanie odbywa się alternatywnie za pomocą Pick-Radar® lub Pick-by-Voice. Największymi jego zaletami są niezwykła elastyczność i niskie koszty montażu.

Pick-Radar®
Elastyczny i niezawodny system kontroli dostępu do miejsc magazynowych automatycznie kwitujący poprawność pobrania. Metoda polega na kontroli powierzchni przed regałami lub szeregami palet za pomocą kurtyny świetlnej i specjalistycznemu oprogramowaniu analizy obrazu. System pracuje na zasadzie PokeYoke i może być stosowany przy komisjonowaniu i sortowaniu oferując dodatkowo funkcje statystyczne.


MADO Systemy Sp. z o.o.

Pawilon 3, stoisko 61

Waga kontrolna HC-WD-SL - IP69K
Waga idealna przy aplikacjach do pomiaru dużych gabarytowo produktów, takich jak kartony, worki bądź kontenery w środowisku wymagającym oraz o wysokiej wilgotności. Jej innowacyjna konstrukcja spełnia wszystkie normy oraz regulacje prawne oraz oferuje najwyższą z dostępnych klasę ochrony IP 69 K. Zaprojektowana jako twór jednoelementowy może opcjonalnie zostać doposażona w dodatkowy przenośnik lub system odrzutu produktów.

Liniowa etykieciarka wetLAN
wetLAN nakleja etykiety na butelki z przodu i z tyłu dozując je z magazynka etykiet przy użyciu wałka klejowego oraz deflektora etykiet. Maszyna może mieć jeden magazynek z etykietami jednostronnymi. Produkty transportowane są przez stację etykietującą,
a magazynek etykiet zaprojektowany jest tak, aby mógł pracować ze zróżnicowanymi rozmiarami etykiet, bez dodatkowych części formatowych.


MASTERPRESS S.A.
Pawilon 3, stoisko 26

Zdrapka na etykiecie shrink sleeve

Aplikator etykiet shrink sleeve LX-400
Urządzenie aplikuje etykiety z prędkością 400szt/min. Urządzenia można łączyć szeregowo i zwiększać w ten sposób prędkość aplikacji do 800,1200,1600 i więcej szt. /min.

Usługa obkurczania etykietą shrink sleeve


Margo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Pawilon 3A, stoisko 15

Automatyczna smarownica SIMALUBE
Automatyczna jednopunktowa smarownica simalube może być nastawiona od 1 do 12 miesięcy dzięki zastosowaniu unikalnego wytwarzającego gaz ogniwa suchego, które posiada patent obejmujący cały świat. Ogniwo suche wytwarza ciśnienie, które wypycha smar lub olej do punktu smarowania. Szwajcarski producent simatec posiada również
w swojej ofercie zestawy narzędzi simatool oraz nagrzewnice indukcyjne simatherm.


Medpack
Pawilon 2, stoisko 17

Delta Vials - Bormioli Rocco
Delta Vials – nowa linia fiolek Bormioli Rocco dla leków iniekcyjnych, stwarzająca alternatywę dla opakowań z rur szklanych. Dzięki zwiększonej odporności fizyko-chemicznej oraz obniżonej wadze, Delta Vials pozwalają na redukcję kosztów i poprawę wydajności, również w produkcji liofilizatów.

Fiolki polimerowe COP - HPT GmbH
Nowa linia fiolek z polimeru COP produkowana przez HPT GmbH stanowi, dzięki swej charakterystyce, alternatywę dla szkła. Ich zaletami są: niska waga, idealna przezroczystość oraz świetne zachowanie jako opakowanie dla preparatów zawierających białka (brak efektu przywierania do ścianek fiolki).

Pharma-Comb SL - Schreiner MediPharm
Etykieta Pharma-Comb SL produkcji Schreiner MediPharm zapewnia wiarygodny sposób oznaczania leków wielodawkowych, będąc jednocześnie przyjazną dla użytkownika. Po otwarciu zewnętrznej etykiety, odrywalne segmenty unoszą się automatycznie, ułatwiając ich umieszczenie na jednorazowych strzykawkach.


MORRISON ENTERPRISES CORP.

Pawilon 1, stoisko 46

Folia aluminiowa

Torba z mikroperforacją BOPP

Torba kurierska

Koperta na specyfikację zawartości opakowania, fakturę

Worki polietylenowe typu RASCHEL


MOSCA DIRECT POLAND SP. Z O.O.

Pawilon 3, stoisko 69

SONIXS-MP-VA
Automatyczna maszyna wiążąca ze stali nierdzewnej, przystosowana do pracy
w przemyśle spożywczym. Wyposażona w opatentowany przez MOSCA, energooszczędny agregat ultradźwiękowy SONIXS, odporny na wilgoć. Wszystkie napędy są bezpośrednie, zastosowano bezszczotkowe silniki prądu stałego. Trwała rama prowadząca taśmę z wymuszonym sterowaniem. Przystosowana do mycia wodą wraz
z odpowiednimi środkami chemicznymi.


Multisorb Technologies
Pawilon 12, stoisko 30

FreshMax
Wkładki pochłaniające tlen FreshMax® to płaskie, elastyczne, samoprzylepne wkładki, tak cienkie, że niemal niewidoczne. Testowana w najbardziej ekstremalnych warunkach, FreshMax® ma za zadanie ochronę pakowanej żywności i innych produktów przed pleśnieniem, odbarwieniem, jełczeniem i stratą wartości odżywczych.

MAPLOX Program
MAPLOXSM to łatwy w użyciu program pakowania w atmosferze niskotlenowej, którego zadaniem jest przedłużenie okresu przydatności do sprzedaży świeżych mięs w sklepach detalicznych i osiągnięcie znacznych oszczędności dzięki korzystaniu z centralnej pakowalni. Konsumenci otrzymują dzięki niemu świeżą i apetyczną wołowinę, wieprzowinę, jagnięcinę, cielęcinę i inne wyroby mięsne oraz wędliniarskie.

Fiolka Multiform CSF typu Flip-Top
Fiolki z osuszaczem Multiform CSF® Flip-Top przyjęły się jako praktyczne opakowanie do pasków do testów diagnostycznych in-vitro i szeregu leków w wolnej sprzedaży. Zyskują popularność wśród konsumentów dzięki swojej prostocie i łatwości użycia. Wbudowany osuszacz spełnia wymogi ochrony przed rozkładem fizycznym i chemicznym, podtrzymując stabilność i skuteczność wyrobów produktów zdrowia.

StripPax System
System StripPax to rozwiązanie w pełni gotowe do użycia; łączy zalety pakietów sorbentów StripPax ze sprawdzoną niezawodnością urządzeń dozujących Active-Pak Automation (APA). StripPax mają za zadanie usunięcie wilgoci i/lub lotnych gazów obniżających trwałość z atmosfery wewnątrz opakowania w celu przedłużenia stabilności produktu.


TranSorb
TranSorb® - Pakiety sorbentu opracowane z myślą o zastosowaniu w kontenerach
i magazynach do ochrony produktów przed uszkodzeniem wywołanym wilgocią. Pakiety sorbentu pochłaniają znaczne ilości wilgoci, chroniąc przed rdzewieniem i korozją takie towary jak maszyny, puszki metalowe i wyroby ze stali.


NEWTEC

Pawilon 3A, stoisko 29

PAL-PACK 4900 konwencjonalny paletyzator i systemy paletyzujace Multi-Line
Newtec proponuje innowacyjne paletyzatory o wysokiej przepustowości PAL-PACK4900,
a także systemy Multi-Line. Pal-Pack4900 zawiera zrobotyzowany moduł tworzenia warstw wyposażony w system oprogramowania do konfiguracji warstwy. Są stosowane dla jednej linii, jak również jako część konceptu Multi-Line gdzie produkty z różnych linii paletyzowane są jednym paletyzatorem. Przepustowość do 750 warstw/g.

Paletyzator do worków z depozytem warstwy – Serii 500/1000
Tego typu paletyzatory są przeznaczone dla szerokiej gamy produktów i worków. Worki są ukierunkowywane chwytakiem lub transferem i układane respektując kształtu produktu. Każda warstwa jest kalibrowana i naciskana optymalizując geometrię palety. Modułowa konstrukcja umożliwia zmiany przepustowości i wzorów. 5 dostępnych wersji: antykorozyjne, ATEX i anty-ścieralne o przepustowości od 100 do 2500 w/g

Paletyzator do worków ze zrobotyzowanym chwytakiem G300
Szczególną cechą tego zrobotyzowanego paletyzera jest przesuwny zrobotyzowany chwytak. Stosy worków zostają pojedynczo i bezpośrednio układane na palecie pomiędzy zaporami kalibrującymi. W wersji podstawowej dostawa pustej i ewakuacja pełnej palety odbywa się ręcznie przy pomocy wózka widłowego. Maszyna ta, która ma doskonały stosunek wartości do ceny, jest przeznaczona do paletyzowania worków.

Układnice regałowe MOVICLASS i MOVISTOC
Newtec proponuje dwa rodzaje układnic do obsługi produktów w systemach magazynowych: układnice MOVICLASS z regałami stacjonarnymi są przeznaczone do automatycznego składowania wielu różnorodnych produktów, o ograniczonej liczbie produktów w każdej referencji.

Robot paletyzacyjny PAL-VITE 410
PAL-Vite 410 to 4-osiowo-przegubowy pick & place robot. Jest niezawodny i szybki,
o dużej ładowności, do paletyzacji szerokiej gamy formatów produktu i wysokiej przepustowości. Komórki robotów typu PAL-Vite 410 są całkowicie przeznaczone do paletyzowania i sortowania różnych opakowań, zoptymalizowana powierzchnia paletyzacji, wysoka wydajność, możliwość monitorowania, łatwy w obsłudze.

ORWAK
Belownica Orwak 3605
Orwak 3605 oferuje optymalną logistykę transportową, produkując bele 80x120 cm przy podstawie i masie do 450 kg. Autostart oraz drzwi żaluzjowe otwierające się automatycznie po każdym cyklu zapewniają sprawną i wygodną obsługę. Orwak 3605 to belownica do kartonu, ale dzięki przełącznikowi można w niej również belować folię (tryb LP). W Orwak 3605 wykorzystano najnowsze osiągnięcia z dziedziny hydrauliki, które gwarantują niespotykanie niską dla tego typu urządzeń emisję hałasu (63,9 dB).


Kompaktor bezdotykowy Orwak 1030
Orwak 1030 to unikalny kompaktor dla miejsc publicznych takich jak restauracje fast-food, centra handlowe, lotniska, parki rozrywki, lotniska oraz dworce. Orwak 1030 zapewnia bezdotykową obsługę, która zapewnia łatwe i higieniczne usuwanie odpadów. Orwak 1030 może być wykonana w grafice klienta (przy większych zamówieniach). Dane techniczne: 7-12 krotna redukcja objętości odpadów, cykl pracy 15 sekund, poziom hałasu <60 dB.
Pakko Sp. z o.o.
Pawilon 12, stoisko 53

Butelka oksy-biodegradowalna dla produktów przemysłu mleczarskiego
Firma Pakko jako pierwsza w Polsce produkuje butelki oksy-biodegradowalne. Produkty takie ulegają rozpadowi w każdych warunkach, zarówno przez utlenianie, jak i rozkład przez grzyby i bakterie. Butelki oksy-biodegradowalne ulegają samoistnej likwidacji
w sposób przyjazny dla środowiska (nie wydziela się szkodliwy metan), w ciągu najwyżej kilku lat.PHIMAR GmbH
Pawilon 2, stoisko 4

WINDOW PACK
Naszym celem jest o wiele więcej niż tylko produkcja kartonów. Szukamy innowacyjnych rozwiązań zaspakajających wiele różnych wymagań rynku. Poprzez nasze indywidualne rozwiązania w odniesieniu do każdego produktu tworzymy kartony wyjątkowe, bardziej funkcjonalne, z wartością dodaną i lepszej jakości. Window pack – małe okno budzi ciekawość, widzisz co jest w środku!

Opakowanie-Level Pack
Od lat nasz przepis na sukces do proste składniki: niezawodność, elastyczność, funkcjonalność i nasza wizja biznesu. Pracując ramię w ramię z naszymi klientami, dążymy do osiągnięcia najwyższej jakości, śledząc na bieżąco nowe trendy
i wprowadzając nowatorskie idee. Level pack - widzisz z zewnątrz ile jest wewnątrz: oferta dla tych którzy muszą kontrolować wielkości porcji.

Opakowanie typu Gable Top-BRAILLE PACK
Nasze kartony są czyste, bezpieczne i higieniczne. Te właściwości stwarzają możliwość wielorakiego ich zastosowania, w przemyśle mleczarskim, przetwórstwie soków, wód, jaj a także w przemyśle chemicznym i kosmetycznym. Braille pack - pionierskie
i integracyjne opakowanie, ważny społeczny projekt skierowany do klientów niedowidzących i niewidomych.


Piab Polska Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 79

piINLINE™ - nowe energooszczędne, wielostopniowe eżektory próżniowe Piab
Eżektory piINLINE™ wykonane w technologii COAX® przeznaczone są do przenoszenia podzespołów elektronicznych, elementów plastikowych i metalowych. Zapewniają pewne chwytanie przy zasilaniu powietrzem o niskim ciśnieniu: 0,18MPa. Eżektory są odporne na pył i włókna, dzięki czemu są niezawodne w aplikacjach obsługi kartonów. piINLINE™ zwiększa produktywność, redukuje koszty energii oraz polepsza środowisko pracy.


POLIPACK SPÓŁKA JAWNA
Pawilon 2, stoisko 30

Pudełka Apteczne Typ XI A o poj. 300, 450, 600 ml zakręcane.
Nakrętka posiada pierścień gwarancyjny pozwalający na kontrolę nienaruszalności opakowania. Dodatkowo zastosowanie wkładki do zgrzewania indukcyjnego gwarantuje pełną szczelność w zamknięciu. Przeznaczenie: pojemnik może mieć zastosowanie
w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i chemicznym.

Grubościenny Słoik Typ III A 170 ml.
Dwuelementowy słoik, wykonany z SAN, nakrętka z PP, poszerzył gamę produktów
w rodzinie Typ III. Do nakrętki proponujemy zastosowanie przekładki EPE lub POLLY-SEAL. Przeznaczenie: słoik może mieć zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, do pielęgnacji ciała. Doskonale prezentuje się w salonach SPA i gabinetach kosmetycznych.

Przekładka ( membrana ) z TIPPLENU
Do słoików z rodziny Typ XIV 50/150/100/250/300 ml, Typ XII 50/100/165/270 ml i Typ XIIIA 300 ml. Wkrótce w ofercie będą przekładki również do pozostałych pojemności. Przekładka pozwala na uszczelnienie słoika poprzez ścisłe przyleganie do jego ścianek. Uchwyt zewnętrzny pozwala na wielokrotne zakładanie i zdejmowanie przekładki.

Słoik polipropylenowy, trzyelementowy Typ XIIIA o poj. 10 ml i 15 ml
Dzięki zastosowaniu do produkcji polipropylenu produkt jest o wiele bardziej wytrzymały od produkowanych z polistyrenu (PS) i Sanu (SAN). Są to kolejne pojemności tego typu opakowań. Proponujemy barwienie oraz zdobienie tego opakowania - otrzymacie Państwo towar z gwarancją jakości i czystości, gotowy do konfekcji. Dodatkową zaletą zakupu tego opakowania jest dostarczenie go pod wskazany adres naszym transportem.

Słoik polipropylenowy, trzyelementowy Typ IV o poj. 10 ml i 15 ml.
Dzięki zastosowaniu do produkcji polipropylenu produkt jest o wiele bardziej wytrzymały od produkowanych z polistyrenu (PS) i Sanu (SAN). Jest to dodatkowa propozycja słoika tego Typu z zastosowaniem tworzywa PP. Proponujemy barwienie oraz zdobienie tego opakowania - otrzymacie Państwo towar z gwarancją jakości i czystości, gotowy do konfekcji. Dodatkową zaletą zakupu tego opakowania jest dostarczenie go pod wskazany adres naszym transportem.


Polpack sp z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 5

Polwrap Dwukolorowy Perforowany
Wstępnie rozciągnięta folia stretch z otworami wzmocniona kolorowymi paskami ze stretcha, idealna do pakowania w przemyśle spożywczym ładunków na paletach i nie tylko. Dobra do produktów, które wymagają "oddychania" m. in. pieczarki, wiele warzyw i owoców, kwiaty itp.  Występuje w postaci rolek ręcznych i maszynowych.
 
Pre Stretch typu Polwrap
Mocny i wytrzymały, elastyczny, lekki, cienki, ekonomiczny, wydajny i ekologiczny stertch wstępnie rozciągnięty produkowany z surowców o najwyższej jakości. Dzięki zredukowanej grubości folii do 7-9 mikronów, mniejszej ilości owinięć, zużycie folii Polwrap jest mniejsze o ponad połowę oraz o 50% zmniejsza odpad. Tym samym chroni środowisko i oszczędza zasoby naturalne.

HolloWrap - beztubowa folia stretch
Folia bez kartonowego rdzenia, bez żadnych ograniczeń w funkcjonalności w stosunku do stretcha konwencjonalnego. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych klientów oraz zalecenia UE w zakresie ochrony środowiska,  a wszystko to zostało osiągnięte bez żadnej utraty jakości i użyteczności. HolloWrap to rozwiązanie przyszłości, zmniejszające koszt pakowania, eliminuje koszty utylizacji, przyjazny dla środowiska - w 100% zużywalny.
 
System wypełniaczy do opakowań typu PadPak
Służy do wytwarzania papierowego wypełniacza przestrzeni. Wykorzystując papier otrzymujemy możliwość zastosowania go w wielu formach, aby zabezpieczyć towar tj.: blokowanie i unieruchomienie, amortyzacja, owijanie itp. Uniwersalny system wewnętrznego pakowania oraz zabezpieczania pozwala w równym stopniu chronić podczas transportu produkty najcięższe i najdelikatniejsze.
 
Wrapper SE
Tania, trwała, nowoczesna, ekonomiczna, modułowa konstrukcja owijarki ładunków na paletach idealna do pracy z foliami typu Pre Stretch i foliami standardowymi. Polpack produkuje owijarki typu Wrapper w różnych wersjach, które poza owijaniem foliami ładunków na paletach, pakują także drzwi, okna, produkty duże gabarytowo. Wrapper może być także produkowany jako automatyczna linia do pakowania.

Pont Europe
Pawilon 1, stoisko 24

Alpha Sirop – butelki szklane farmaceutyczne
Alpha Sirop butelki farmaceutyczne, materiał: szkło, kolor – amber/bezbarwny. Pojemność nominalna (ml) 50- 1.000, szyjka (mm) - ROPP28.

Słoiki szklane farmaceutyczne
Słoiki farmaceutyczne, materiał: szkło, kolor – amber/bezbarwny. Pojemność nominalna (ml) 15-1.000.

Petpacker
Pojemniki Petpacker do witamin i suplementów diety, materiał: PET, kolory – różne. Pojemność nominalna (ml) 60-950, szyjka: CT i HG.

Pont Pack
Pojemniki do witamin i do suplementów diety dla producentów dostarczających produkty drogą pocztową, materiał: pojemnik HDPE, zamknięcie PP. Pojemność nominalna (ml) 120 i 275.

Polypacker
Polypacker – idealny pojemnik na substancje w proszku – odżywki, suplementy diety zawierające białka, witaminy, minerały, dla kulturystów i sportowców. Materiał: PP, kolory- różne. Pojemność nominalna (ml) 1.500-10.000.


PREWA BIS
Pawilon 3, stoisko 2

Etykieciarka  serii EE
Przenośna etykieciarka  przeznaczona do etykietowania małych opakowań typu szminka, tusz,  lakier do paznokci, fiolka.  Podaje etykiety z poziomu stołu, w poziomie, stroną klejącą do góry.  Umożliwia precyzyjne pozycjonowanie ręczne podawanego wyrobu oraz powtarzalne naklejanie etykiet z dokładnością +/- 1 [mm]. Wydajność: kilkanaście tysięcy etykiet na zmianę (8 godzin).

Automat datujący kartoniki serii STA
Podaje automatycznie kartoniki ułożone na stosie pod głowicę drukującą. Automat drukuje termicznie do trzech rzędów informacji po 8 lub 10 znaków w rzędzie. Po odjęciu przystawki pobierającej kartoniki pozostaje uniwersalny datownik do różnych wyrobów.

Automat etykietujący serii ETA do opakowań osiowo-symetrycznych
Urządzenie przeznaczone do automatycznego pobierania i naklejania etykiet samoprzylepnych na opakowania osiowo-symetryczne małych rozmiarów takich jak: fiolka, kredka. Po zdjęciu przystawki automatyzującej nadaje się również do etykietowania opakowań prostopadłościennych i płaskich butelek. Opcjonalnie posiada termodrukową głowicę datującą.

Etykieciarka do współpracy z robotem
Etykieciarka przeznaczona do współpracy z manipulatorami i robotami w ciągach technologicznych. Unikalny system podawania etykiety (stroną klejącą do góry) do pobrania przez podawany automatycznie wyrób.

Etykieciarka serii ET z transporterem
Przenośna etykieciarka przeznaczona do etykietowania torebek foliowych lub innych płaskich przedmiotów podawanych na transporterze. Urządzenie opcjonalnie posiada termodrukową głowicę nanoszącą datę ważności/numer serii na etykiecie.
PROMAG S.A
Pawilon 4, stoisko 76

Wózek ręczny paletowy elektryczny prowadzony EASYTRUCK
Wózek elektryczny prowadzony EASYTRUCK to nowoczesne narzędzie pracy magazyniera. Niewielkie rozmiary (jedynie 15cm dłuższy od zwykłego paleciaka), zwrotność oraz elektryczny napęd jazdy przy udźwigu 1000kg czynią z EASYTRUCK’a idealny wózek do pracy, np. w markecie, pomagający spełniać wymagania przepisów bhp w zakresie dopuszczalnej masy przewożonego przez pracownika ładunku.


Promark sp. z o.o.

Pawilon 3, stoisko 25

Głowica etykietująca PROMARK model GOLF
GOLF to najnowszy model głowic etykietujących Promark zaprojektowany w oparciu
o najnowocześniejsze komponenty dostępne na rynku – sterownik PLC, kolorowy dotykowy pulpit sterowania, silnik krokowy – przy zachowaniu sprawdzonej, solidnej konstrukcji. Cechy urządzenia: kolorowy, intuicyjny panel dotykowy; niezwykła łatwość obsługi w połączeniu z systemem QRC; potwierdzona wysoka niezawodność.


RECTUS POLSKA Sp. z o.o.

Pawilon 3A, stoisko 42

Wyspa zaworowa PNEUMAX OPTYMA “T”
Konstrukcja wyspy umożliwia łatwą i szybką budowę i rozbudowę systemu opartego na 19mm szerokości elektrozaworach 5/2, 5/3 oraz 2x3/2. Cechy wyspy serii 2500 OPTYMA-32T: przepływ nominalny 1000Nl/min; możliwość wykonania różnych stref ciśnień wzdłuż wyspy, możliwość sterowania próżnią; zabezpieczenie elektryczne IP65; złącze elektryczne zaworu bezpośrednio na bazie, dostępne są 32 sygnały sterujące maksymalnie 32 cewkami.


RICCIARELLI SPA
Pawilon 3, stoisko 64

Pakowarka pionowa o zmiennym kącie – produkty kruche
Urządzenie przeznaczone do worków poduszkowych i z dnem blokowym.

Urządzenie do napełniania worków prostopadłościennych od góry
Prędkość do 95/100 worków na minutę.

Napełniarka z dozowaniem objętościowym – workownica pionowa
Urządzenie do pakowania produktów proszkowych i granulowanych.


Silny & Salamon Sp. z o.o.

Pawilon 3, stoisko 91

Zamknięcie SCHUTLOK TYP T z maszyna zamykającą T4800
Maszyna zamykająca T4800 z nowym systemem zamykania za pomocą SCHUTLOKÓW T.
T4800 – to wszechstronna maszyna zamykająca woreczki. Zalety maszyny to: max. wydajność do 4.800 zamknięć na godzinę; duża prędkość i ciągłe dostosowanie prędkości pracy; kompatybilność ze wszystkimi liniami pakującymi; przyjazna obsługa
i konserwacja; możliwa konfiguracja na lewą bądź prawą stronę.

Solaris Laser S.A.
Pawilon 3, stoisko 24

Kody GS1 DataMatrix znakowane laserowo
Urządzenie e-SolarMark zostało wzbogacone o możliwość wyznakowania kodów GS1 DataMatrix. Kody GS1 DataMatrix wykorzystywane są do oznakowania opakowań farmaceutycznych i wyrobów medycznych.

Ekran dotykowy: jeszcze prostsza obsługa urządzenia eMark
Urządzenie eMark, najbardziej przystępny cenowo i bezobsługowy laser znakujący na etykietach, kartonach zbiorczych, szkle, foliach, opakowaniach PE i PET, wzbogacone zostaje o możliwość obsługi za pomocą interfejsu z ekranem dotykowym.

Kontrastowe oznakowanie laserowe opakowań i wyrobów z tworzyw sztucznych
Rodzina urządzeń e-SolarMark zostaje rozszerzona o laser do kontrastowego znakowania opakowań i wyrobów PE, PA czy HDPE. Treść oznaczeń może składać się z kombinacji znaków, kodów i elementów graficznych, zawierających informacje takie jak data, czas, numery seryjne i wiele innych.


SSI Schäfer Sp. z o.o.

Pawilon 3A, stoisko 25

Regały kanałowe o wysokiej wydajności
Wyposażony w najnowocześniejsze funkcje, charakteryzujący się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, Schäfer Orbiter System wyznacza nowy standard technologii Schuttle dla systemów składowania kanałowego. Eksperci firmy Schäfer zorientowani na rynek
i potrzeby klientów, stworzyli system składowania i transportu składający się z urządzenia Schuttle oraz stacji dokującej, które w sposób miarodajny zwiększają wydajność, sprawność jak również bezpieczeństwo obsługi.


STRAPMET SP. Z O.O.
Pawilon 12, stoisko 62

Wiązarka automatyczna DEFALIN TP-702
Defalin TP-702 służy do opasywania ładunków taśmami pp. Szybkość do 65 cykli na minutę, nowoczesny wygląd, stawiają tę wiązarkę w szeregu najnowocześniejszych maszyn tego typu na świecie. Specjalne silniki prądu stałego wyeliminowały paski, przekładnie i sprzęgła, poprawiły bezpieczeństwo obsługi, zmniejszyły koszty eksploatacji. Jego główne zalety to niska cena, prosta obsługa, niezawodność.


Sudpack Polska Sp. z o.o
Pawilon 3, stoisko 82

Ecosteam – oparty na folii system do gotowania na parze w mikrofalówce
Nowy standard gotowania na parze w opakowaniu typu Ecosteam jest idealnym rozwiązaniem dla dań do szybkiego przygotowania w wersji chłodzonej oraz głęboko mrożonej. Łatwość i szybkość przygotowania oraz zachowanie smaku i estetyki dań stanowią najlepszą rekomendację Systemu Ecosteam. Przykładowe opakowania brokuł stanowią przełom w postrzeganiu zdrowego odżywiania poprzez gotowanie
w mikrofalówce.


SYSTEM – Edmund Szymański
Pawilon 2, stoisko 11

HSAJET MINI TOUCH drukarka atramentowa
Nowa przemysłowa drukarka HSAJET MINI TOUCH z technologią kartridżi HP, eliminuje wszystkie niedogodności strumieniowych drukarek atramentowych Ink-Jet, a jej zalety to: minimalne wymagania obsługi i brak konserwacji; atrament w kartridżach nie powodujący zabrudzenia miejsca pracy; możliwość druku w kolorze i o rozdzielczości do 600 dpi (wysoka jakość); niskie koszty zakupu i eksploatacji; miniaturowe wymiary.


TARPAK
Pawilon 3A, stoisko 1

Naważarki linowe i systemy licząco-ważące
Przykładowe zastosowanie linii automatycznego pakowania:
- produktów spożywczych (np. drażetki, suszone owoce w czekoladzie);
- elementów metalowych (np. łożyska, śrubki, nakrętki);
- elementów plastikowych;
- uchwytów i elementów wykończeniowych do mebli;
- części medyczno-technicznych;
- części elektrycznych i elektronicznych.
Nasze rozwiązania są stosowane w projektach pakowania delikatnych produktów.


Technipes
Pawilon 3, stoisko 30

Automatyczna wagopakarka do produktów sypkich o wadze 0,5 kg -1,0 kg -1,5 kg - 2,0 kg - 2,5 kg Szybkość pakowania od 48 opakowań/min do 96 opakowań/min.

Automatyczna wagopakarka do worków wentylowych 10 kg - 25 kg -50 kg
Szybkość pakowania od 500 do 600 opakowań/h.

Wagopakarka automatyczna do worków otwartych 5 kg - 10 kg
Szybkość pakowania do 250 opakowań/h.

Automat do paletyzacji "Ranner" A
Szybkość paletyzowania do 2000 opakowań/h.

Wagopakarka automatyczna do pakowania w worki wentylowe produktów budolwanych (cement, wapno, piasek)
Szybkość pakowania od 700 do 900 opakowań/h.


Total-Pack Sp. z o.o.

Pawilon 2, stoisko 25

Maszyna do spiniania taśmą PP
Po osiągnięciu zadanego naciągu, taśma jest odcinana i zgrzewana. Nowością jest precyzyjny elektroniczny układ naciągu taśmy, dzięki czemu znacznie ograniczono emisję hałasu. Więcej na www.maszynypakujace.pl .

Automatyczna składarka do kartonów F44
Składarka pobiera karton, rozkłada, zamyka dolne klapki, zakleja karton do dołu taśmą klejącą i wysuwa gotowy do napełnienia. Model urządzenia z 2009 roku. Znakomita

propozycja dla firm o średniej wielkości produkcji. Funkcjonalna konstrukcja zapewnia optymalną wydajność 10 kart./min. przy bardzo atrakcyjnej cenie. Więcej na www.maszynypakujace.pl.

Taśma pakowa
Taśma mytape samoprzylepna na nośniku polipropylenowym (BOPP) z klejem na bazie kauczuku naturalnego – solvent. mytape 165 - taśma do ręcznego zaklejania kartonów. mytape 168 - taśma do automatycznego zaklejania kartonów. Kolory taśmy – transparent, brąz, biały. Więcej na www.mytape.pl i www.totalpack.pl.


TRANSPORT CONTROL INTERNATIONAL GmbH
Pawilon 12, stoisko 24

Wskaźniki Shockwatch
Wskaźniki wstrząsu służą do monitorowania jakości usług transportowych i spedycyjnych. Pod wpływem nadmiernego wstrząsu ulegają nieodwracalnemu zabarwieniu. Wymuszają staranną obsługę w całym łańcuchu logistycznym, ograniczają straty.

Wskaźniki Tiltwatch i Tiltwatch Plus
Wskaźniki przechyłu służą do monitorowania jakości usług transportowych i spedycyjnych ładunków. Wskaźniki Tiltwatch ulegają bezpowrotnemu zabarwieniu przy przechyle powyżej 85 stopni, wskaźniki Titwatch Plus pokazują maksymalny kąt przechyłu ładunku z dokładnością do 10 stopni.

SkidMate i Skid Safe
Amortyzatory ładunków skutecznie zabezpieczają wszelkie delikatne produkty przed wibracjami i wstrząsami występującymi w procesie spedycji ograniczając tym samym straty. Trwałe i łatwe w użyciu. Montowane bezpośrednio do skrzyń lub palet.

Shocklog
Akcelerometr służący monitorowaniu warunków transportu i spedycji cennych ładunków. Zakres pomiarów od 0,001 do 100G. Umożliwia również rejestracje temperatury
i wilgotności.


VETROELITE S.P.A Italy
Pawilon 1, stoisko 17

Butelka szklana MEDIA
Butelka szklana Media, kolor: zielony antyk. Polecany na oliwę, ocet, soki, syropy. Zamykana na zakrętkę. Pojemności: 250/500/750ml.

Słoik szklany SHAI
Słoik szklany Shai zamykany na Twist-off. Polecany do produktów kosmetycznych
i spożywczych. Pojemności: 106/212/314ml.


ViriPack GmbH
Pawilon 3, stoisko 22

Packaging solutions “Herba”, “Mica”, “Baca”
W opakowaniu ViriPack artykuł jest zamocowany za pomocą Elastic Staple  na Displaykarcie np. zastawa i produkty kuchenne, nożyczki, narzędzia, artykuły kosmetyczne, zabawki, artykuły dla zwierząt, części zamienne do rowerów, maty podłogowe. Blister, skin, druty, polybag, kable mogą być zastąpione naszym produktem. Opakowanie nieszkodliwe dla środowiska, korzystne dla klienta, oszczędne, do wielorakiego użytku, z możliwością szybkiej przebudowy.


VS LABEL TECH Sp. z o.o.
we współpracy z VERI-SERVICE ZĘBIEC Sp. z o.o
Pawilon 4, stoisko 82

Etykieciarka VERA ROLA
Maszyna do nakładania etykiet OPP i papierowych dookólnie na różne rodzaje opakowań metodą sprejową (hot melt). Nowością jest uniwersalność użytkowa pozwalająca oklejać zarówno małe jak i nawet 5-litrowe opakowania. Polska konstrukcja firmy VS LABEL TECH w kooprodukcji z firmą Veri-Service Zębiec, mającą ponad 18-letnie doświadczenie w branży produkcyjnej maszyn etykietujących różnego rodzaju.


WUWER Sp. z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 97A

Przenośnik modułowy
Nowe przenośniki firmy WUWER są podzielone na moduły napędzane i transportujące oraz stosują stoper elektryczny, służący do zatrzymywania oraz rozdzielania materiału. Dzięki nowym rozwiązaniom zwiększono wydajność i obniżono koszty użytku. W skali roku to oszczędność 15.890 PLN. Urządzenia zostały zgłoszone w Urzędzie Patentowym.


ZEMAT TECHNOLOGY GROUP Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 35

Automat do produkcji pudeł klapowych z tektury falistej -BOXMAT 2400
Do krótkich serii pudełek oraz dużej produkcji seryjnej wg stylów FEFCO. Możliwość produkcji do 1000 pudełek/h. Nacinanie, bigowanie oraz odcinanie odpadu w jednym cyklu. Szybka zmiana ustawień (servo napędy). Automatyczny podajnik kartonu. Wszystkie funkcje obsługiwane z ekranu dotykowego. Docisk i głębokość bigowania regulowane z pulpitu. Zespół antypoślizgowych rolek prowadzących, zapobiegających „pływaniu” kartonu. Możliwość regulacji głębokości bigu poprzecznego oraz noża odcinającego.


ZNAKPAK

Pawilon 3, stoisko 34

KLOK 550
Prosta maszyna komorowa o możliwościach dużego urządzenia. Wyposażona w „system inteligentnego zgrzewania”: maszyna utrzymuje stałą temperaturę ostrza regulując natężenie prądu w listwie. Specjalne grzałki zapewniające stałe i mocne grzanie komory maszyny. Perfekcyjna izolacja sprawia, że rama pozostaje idealnie chłodna. W 100% wyprodukowana we Włoszech.

AUTO 60 UNICA
Kompaktowa automatyczna maszyna pakująco-obkurczająca. Szeroka gama opcji w Auto Unica powoduje, że jest ona bardzo elastyczna i pasuje do pakowania dużej gamy produktów. Tunel obkurczający jest zintegrowany z ramą maszyny zmniejszając w ten sposób jej rozmiary. Wyposażona w automatyczny system ustawień z pamięcią do 20 programów. Wszystkie nasze maszyny są w 100% produkowane we Włoszech.

Zapraszamy! [attach=attach1]TAROPAK 2010[/attach]
Źródło: ''