Firma LAGARDE opracowała wielkogabarytowy autoklaw, doskonale nadający się do sterylizacji torebkowanego ryżu. Nowy obrotowy autoklaw o wymuszonym obiegu pary, jest urządzeniem o dużych rozmiarach. Jego średnica osiąga bowiem 1800 mm i może on pomieścić 5 poziomów półek umieszczonych jedna nad drugą, co umożliwia sterylizację 2400 sztuk 250-gramowych torebek.


Zastosowanie obrotowego autoklawu jest niezbędne do uzyskania ryżu wyjątkowej jakości. Ponadto, ryż ten nie wymaga podgotowywania, wystarczy połączyć go z odpowiednia ilością wody i ewentualnie z rozmaitymi przyprawami, dodatkami aromatycznymi oraz innymi potrzebnymi składnikami, by uzyskać potrawy przygotowane zgodnie z tradycyjnymi przepisami każdego kraju lub egzotyczne połączenia.

Zastosowanie obrotowego autoklawu umożliwia też znaczne skrócenie czasu sterylizacji i ze względu na dużą pojemność eliminuje konieczność wykorzystywania większej ilości tradycyjnych autoklawów, pozwala także na zmniejszenie kosztów inwestycji.
Innowację stanowią specjalnie zaprojektowane przez firmę LAGARDE półki ze stali nierdzewnej z zagłębieniami doskonale dopasowującymi się do kształtu miękkich torebek.
Torebka zachowuje stabilne położenie podczas obracania się autoklawu, nie podlega więc odkształceniom. Możliwa jest również sterylizacja dużych woreczków przy pełnej rotacji. Półki posiadają kanaliki optymalizujące przepływ pary i doprowadzenie jej do wszystkich torebek, co warunkuje uzyskanie w pełni jednorodnego produktu.


Przypomnijmy, że LAGARDE jest uznanym na świecie specjalistą w dziedzinie produkcji autoklawów do gotowania, pasteryzacji, sterylizacji produktów żywnościowych i farmaceutycznych we wszelkiego typu opakowaniach (puszkach, szklanych słoikach, butelkach plastikowych, opakowaniach aluminiowych, miękkich torebkach z mieszkami lub bez nich). Dotyczy to wielu produktów, a zwłaszcza: gotowych dań, owoców morza, nabiału, mięsa, warzyw i owoców, pokarmu dla zwierząt, itp.

Autoklawy LAGARDE mogą być produkowane w różnych wersjach, jak na przykład: działające z zastosowaniem pary, spływającej gorącej wody, rozpylania gorącej wody, a także w oparciu o technikę pełnego zanurzenia w wodzie.

W roku 2004 dużym firmom europejskim zajmującym się przetwórstwem ryżu, kasz, zbóż, itp. sprzedano już 20 autoklawów. Do tej pory ponad 2600 autoklawów firmy wykorzystywanych jest w ponad 70 krajach. Firma poszukuje przedstawicieli lub dystrybutorow również w Polsce.

W celu uzyskania dalszych informacji należy zwracać się do:
LAGARDE
Z.I. Les plaines
26780 MALATAVERNE
Tel: +33 (0) 475 905 858
Fax: +33 (0) 475 905 848
E-Mail: lagarde@lagarde-autoclaves.com
www.lagarde-autoclaves.com
Źródło: ''