Produkty do malowania i impregnacji zewnętrznych powierzchni drewnianych Tikkurila Valtti zyskały nowoczesny elegancki design. Zmiana dotyczy opakowań, podkreślających wszystko to, co w skandynawskim wzornictwie najlepsze: oszczędność, nowoczesność i naturalność. Nowe szaty otrzymały dwa istniejące preparaty Valtti Color i Valtti Base, trzeci - Valtti Complete jest zupełnie nowym produktem na rynku. To innowacyjny produkt łączący 2 funkcję (impregnację i barwienie drewna) w jednym.

Nowy design impregnatów Valtti
Nowe opakowania zaprojektowane przez SaltPepper Brand Design silnie eksponują markę parasolową Tikkurila. Motyw drewna na puszce i infografika na froncie jasno komunikuje funkcję produktu, a oddana z pietyzmem struktura drewna pokazuje jakość, szacunek do materiału i solidność wykonania. Opakowania Valtti są dostępne w 3 pojemnościach 0.9 l, 2.7l oraz 10 l.

Projekt opakowań dla Valtti to kolejna praca zrealizowana przez agencję SaltPepper dla Tikkurila Polska. W 2010 agencja opracowała dla klienta kompleksowy rebranding marki Jedynka oraz rebranding opakowań Tikkurila Optiva, za który otrzymała najważniejsze nagrody rynku opakowań.

SaltPepper Brand Design zajmuje się kompleksowym budowaniem tożsamości wizualnej marek, projektowaniem opakowań i Corporate Identity. Agencja istnieje od 2006 r. Od tego czasu zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla międzynarodowych i polskich marek.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród: KTR, Pentawards, Creativity Art of Packaging oraz Złotych Orłów. Należy do Klubu Brand Design.

www.saltpepperbd.pl


Źródło: ''