Firma Huhtamaki zaprojektowała i wykonała nowe opakowania dla Jogurtów Pitnych (w trzech smakach)oraz Mrozerów (w dwóch smakach) produkowanych przez Danone.

Zupełnie nowy, unikalny kształt dwustopniowego kubka polistyrenowego nie tylko zwiększa wygodę konsumpcji ale zdecydowanie wyróżnia się na sklepowych półkach. Kubki o pojemności 305 ml i średnicy 95 mm drukowane są metodą suchego offsetu. Kształt jest zastrzeżony dla firmy Danone.

Huhtamaki jest globalnym dostawcą specjalistycznych opakowań jednostkowych. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań jednostkowych z papieru, tworzyw sztucznych, materiałów giętkich i włókien celulozowych i jest prawdziwym ekspertem w wybranych dziedzinach. Huhtamaki oferuje produkty standardowe, indywidualne rozwiązania i kompletne systemy pakowania.Huhtamaki ewoluowała z wielobranżowej firmy w wyspecjalizowanego producenta opakowań poprzez blisko 200 zmian własnościowych dokonywanych od 1980 roku. Do rodziny Huhtamaki należy obecnie wiele najstarszych i najświetniejszych marek z branży opakowań. Dzisiaj strategia Huhtamaki jest określana przez wytwarzanie i dostarczanie specjalistycznych opakowań jednostkowych. Firma posiada 68 zakładów produkcyjnych oraz biura handlowe w 37 krajach i zatrudnia blisko 15.000 pracowników. Siedziba główna mieści się w Espoo w Finlandii. Sprzedaż netto w 2005 roku wyniosła 2,2 mld EUR. Huhtamaki Oy jest spółką notowaną na giełdzie w Helsinkach.

Źródło: www.huhtamaki.pl
Źródło: ''