Pod koniec kwietnia w ofercie działu Speciality Papers koncernu Stora Enso pojawił się nowy papier przeznaczony do luksusowych, miękkich opakowań na kawę – LumiLabel G. Pierwsza prezentacja tego produktu odbyła się podczas konferencji Packaging Summit Europe, jaka miała miejsce w dniach 26-27 kwietnia w Amsterdamie.

LumiLabel G to charakteryzujący się wysokim połyskiem i jasnością papier do miękkich opakowań typu wrapper, spełniający potrzeby wielu producentów kawy, oczekujących przyjaznego dla środowiska i łatwego w zadruku papieru, dostosowanego do coraz szybszych procesów pakowania kawy. Poprzez wprowadzenie LumiLabel G, nasza firma może zaoferować najwyższej klasy opakowanie najlepszych gatunków kawy – podkreśla Eckhard Kalies, wiceprezes działu papierów opakowaniowych. – Nasz nowy papier to atrakcyjna alternatywa dla opakowań plastikowych, pozwalająca producentom kawy na zwiększenie trwałości opakowania, przy jednoczesnych dużych możliwościach w zakresie projektu graficznego i procesów produkcji.

Papier LumiLabel G jest oferowany w dwóch podstawowych gramaturach: 80 i 90 g/m2. Jest to jednostronnie powlekany papier typu wrapper o wysokim połysku i jasności. Posiada bardzo wysoki poziom gładkości i przyswajalności farb graficznych na stronie przeznaczonej pod zadruk, zapewniając stabilność podczas procesów poligraficznych. LumiLabel G cechuje też wysoka nieprzezroczystość, co po laminacji przejawia się w jego wysokiej jasności; jest on dostosowany do wykorzystywania w bardzo szybkich liniach do pakowania kawy. Istotną przewagą nowego produktu Stora Enso nad opakowaniami plastikowymi jest możliwość jego recyklingu ze względu na wykonanie papieru w całości z włókien drzewnych. LumiLabel G jest produkowany przez fińską papiernię Stora Enso w Imatra.

Nowy papier znajduje się w ofercie działu Speciality Papers, stanowiącego część dywizji Packaging Board firmy Stora Enso. Dział ten zajmuje się produkcją jednostronnie powlekanych papierów przeznaczonych na rynki opakowań, etykiet i przetwórstwa papierniczego (converting), wytwarzanych w zakładach w Europie i Ameryce Północnej. Papiery produkowane przez dział Speciality Papers są dystrybuowane przez sieć regionalnych szefów sprzedaży, szefów rozwoju produktu i niemal 40 biur sprzedaży Stora Enso na całym świecie. Poza produkcją innowacyjnych produktów, Stora Enso Speciality Papers oferuje swoim klientom wsparcie techniczne i szerokie spektrum usług posprzedażnych. Wszystko po to, by wspomóc ich rozwój i osiągnięcie jak najwyższej wydajności.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso: www.storaenso.com

Źródło: PAI
Źródło: ''