Paul Augustowski został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) – spółki joint venture utworzonej przez Basell Europe Holdings B.V. oraz PKN ORLEN S.A. Zastąpi on Dr Hartmuta Luekera, który zarządzał firmą od momentu jej powstania w 2003 roku. Paul Augustowski przejmie jego obowiązki w kwietniu 2007 roku.

Dr Hartmut Lueker powróci do struktur Basell i będzie kierował rozwojem biznesu firmy Basell w Rosji oraz byłych republikach Związku Radzieckiego. Paul Augustowski pracuje dla Basell Polyolefins od 16 lat i w ostatnim czasie był odpowiedzialny za funkcje zarządzania Łańcuchem Dostaw i Planowania Rynkowego w Ameryce Północnej.

W przemyśle chemicznym pracuje od 24 lat, a swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w USA oraz w Japonii. Przed rozpoczęciem pracy w firmie Basell, Paul Augustowski pracował dla Borg Warner Chemicals oraz General Electrics Plastics. Jest inżynierem chemii w zakresie inżynierii termoplastycznej i przemysłu poliolefinowego z licznymi osiągnięciami związanymi z projektowaniem procesów przetwórstwa, rozwojem produktów, zarządzaniem projektami, obsługą klienta, logistyką i marketingiem. Paul Augustowski posiada szerokie, ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami.

„Czuję się zaszczycony, że będę pełnić funkcję Prezesa BOP. Rola ta wiąże się z wieloma wyzwaniami i dużą odpowiedzialnością” – powiedział Paul Augustowski. „Spółka jest doskonale zarządzana i moją intencją jest budowanie na fundamentach tych najlepszych praktyk. Praca z zespołem BOP będzie przyjemnością. Będziemy nadal rozwijać rynek poliolefin w Polsce i starać się wyprzedzać oczekiwania naszych udziałowców” – skomentował Paul Augustowski. Dr Lueker był zaangażowany w tworzenie BOP w 2002 roku, przed formalnym rozpoczęciem działalności spółki. BOP w bardzo szybkim czasie stał się czołowym graczem na rynku poliolefin w Polsce, w znacznym stopniu przyczyniając się do rozwoju polskiego segmentu tworzyw sztucznych i polskiej gospodarki.

W czasie kiedy Dr Lueker zarządzał BOP, spółka wybudowała i uruchomiła w Płocku dwie światowej skali fabryki do produkcji polietylenu i polipropylenu oraz nowoczesną platformę logistyczną obsługującą załadunek ponad 800 tys. ton poliolefin rocznie, które wytwarzane są w Płocku. BOP także utworzył spółkę handlową, która oferuje polskim przetwórcom płockie produkty oraz materiały z portfolio firmy Basell. BOP rozwinął również szeroką działalność w zakresie odpowiedzialności społecznej skoncentrowanej w znacznej mierze na mieście i regionie Płocka.

„Stworzenie spółki od podstaw i doprowadzenie jej do pełnego rozkwitu wraz z tak utalentowanymi współpracownikami, z jakimi miałem przyjemność pracować w BOP, to w karierze menadżera wyjątkowa możliwość i powód do dumy” – powiedział Dr Lueker. „Tak właśnie postrzegam swoje doświadczenie w tej spółce. Praca w BOP była dla mnie wspaniałą przygodą i wielkim przywilejem” – dodał Dr Lueker.

Pozostały skład Zarządu BOP, który stanowią: Karol Marek Sęp – Wiceprezes, Dyrektor ds. Produkcji, Wido Waelput – Wiceprezes, Dyrektor ds. Marketingu, Sprzedaży i Łańcucha Dostaw oraz Robert Bednarski – Wiceprezes, Dyrektor Finansowy, nie ulega zmianie.

Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. wprowadza wysokie standardy w przemyśle i przetwórstwie tworzyw sztucznych w Polsce poprzez dwie fabryki w Płocku. BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka posiada w Płocku światowej skali bliźniacze zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu. Basell jest producentem i dystrybutorem polipropylenu i polietylenu oraz zaawansowanych produktów poliolefinowych. Stale udoskonala technologie produkcji. Jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu. PKN ORLEN S.A. to jeden z liderów przemysłu naftowego w Europie Centralnej, największy polski producent wyrobów petrochemicznych, przetwórca ropy naftowej oraz dystrybutor światowej klasy paliw i produktów ropopochodnych.

Źródło: Informacje Prasowe Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.
Źródło: ''