1 marca 2008 dr Michael Hepp zastąpił dr. Torstena Penkuhna na stanowisku Prezesa BASF Polska.

Michael Hepp urodził się w 1958 r. w niemieckim Ludwigsburgu. Studiował chemię w Heidelbergu w Niemczech i w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Dokto-ryzował się w 1987 roku w Heidelbergu i w tym samym roku rozpoczął pracę w BASF AG. Po przejściu licznych etapów kariery w działach badań i produkcji, a także w dziale chemii przemysłowej, został w 1998 roku kierownikiem Działu Produkcji Barwników Tekstylnych. W 1999 roku przejął kierownictwo nad controllingiem i centralnymi usługami w ówczesnej sekcji barwników w BASF.

W roku 2001 został oddelegowany do Brazylii, gdzie jako kierownik prowadził południowoamerykańską spółkę BASF z siedzibą w Sao Paulo produkującą chemikalia uszlachetniające. W roku 2003 dr Hepp wrócił do Ludwigshafen (gdzie znajduje się siedziba koncernu BASF) i początkowo przejął zwierzchnictwo nad całą działalnością firmy w zakresie chemikaliów uszlachetniających do skór, a potem kierownictwo nad europejskim działem skór i tekstyliów.

Dr Torsten Penkuhn zostaje obecnie zatrudniony jako Senior Vice President koncernu BASF w sztabie prezesa zarządu, doktora Jürgena Hambrechta.

„Dla grupy BASF Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie środkowej. Niezwykle cieszę się z tego nowego wyzwania, ponieważ będę pracował na jednym z najbardziej dynamicznych rynków Europy. Jako największy koncern chemiczny świata BASF ma także i tu stabilną pozycję. Jesteśmy jednym z największych dostawców chemii specjalistycznej, tworzyw sztucznych i środków ochrony roślin. Ogromne znaczenie ma dla nas potencjał polskiej branży budowlanej, szczególnie w związku ze zbliżającymi sie mistrzostwami Europy w piłce nożnej "Euro 1012", których gospodarzami są Polska i Ukraina", powiedział Michael Hepp.

Dr Michael Hepp ma dwie córki. Jego hobby to opera, muzyka poważna i literatura klasyczna.

BASF jest przodującym koncernem chemicznym świata – jest The Chemical Company. Spektrum naszej działalności sięga od ropy naftowej i gazu, po-przez chemikalia, tworzywa sztuczne i środku uszlachetniające aż po środki ochrony roślin i chemię małotonażową. BASF jest godnym zaufania partne-rem, który przyczynia się do sukcesów swych klientów w niemal wszystkich branżach. Dzięki wysokiej jakości produktom i inteligentnym rozwiązaniom BASF łatwiej jest odpowiedzieć na wyzwania współczesności, takie jak ko-nieczność ochrony klimatu, zapewnienia wydajności energetycznej, wyżywie-nia czy mobilności. Koncern BASF zatrudnia ponad 95.000 pracowników, a w roku 2007 osiągnął obroty w wys. ponad 58 mld euro. Akcje BASF notowane są na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Dalsze informacje o BASF znajdą Państwo na stronach www.basf.de i www.basf.com.

BASF jest obecne na polskim rynku już od końca XIX wieku. W latach 50. fir-ma była reprezentowana przez Centralę Handlu Zagranicznego "Transaktor". W 1990 roku otwarto pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana BASF Polska Sp. z o.o. ze stuprocentowym kapi-tałem zagranicznym i siedzibą w Warszawie. Spółka zajmuje się działalnością handlową i produkcyjną, zatrudniając ok. 180 pracowników. Obroty koncernu BASF w Polsce wyniosły w roku 2007 1,72 mld złotych. Szczegółowe informa-cje znajdą Państwo na stronie www.basf.pl.
Źródło: ''