Grupa CANPACK, globalny producent opakowań, poinformowała o powołaniu Roberto Villaquirana na stanowisko prezesa Grupy CANPACK oraz prezesa zarządu Can-Pack S. A. z dniem 1 czerwca 2019 roku.

Nowy prezes Grupy CANPACK

Roberto Villaquiran posiadając wieloletnie doświadczenie w kierowaniu międzynarodowymi korporacjami z sektora produkcji opakowań, pozwoli Grupie CANPACK przyspieszyć proces przekształcenia się w globalną firmę, która sukcesywnie zwiększa skalę swojej działalności na nowych rynkach, obsługując klientów na całym świecie.

- „Jestem głęboko przekonany, że imponujący dorobek nowego prezesa w zarządzaniu międzynarodowymi, wielokulturowymi firmami z sektora opakowań, w połączeniu z jego wyjątkową biznesową intuicją, skutecznie przyspieszą proces przekształcenia Grupy CANPACK w globalną firmę” – zaznaczył Peter Giorgi, Prezes Giorgi Global Holdings, właściciela Grupy CANPACK.

- „Jego zadaniem będzie rozwój firmy w skali globalnej poprzez wyznaczenie kierunku dalszego wzmacniania międzynarodowej pozycji Grupy CANPACK, przy jednoczesnym tworzeniu nowych możliwości rozwoju zawodowego dla niemal 8 tys. pracowników” – dodał.

Przed objęciem stanowiska w Grupie CANPACK, Roberto Villaquiran pełnił funkcję prezesa zarządu Logoplaste, globalnego producenta opakowań z siedzibą w Portugalii, którego większościowym udziałowcem jest Carlyle Group. Ponadto, był prezesem zarządu Smurfit Kappa Group z siedzibą w Dublinie, wiodącego dostawcy opakowań papierowych w ponad 30 krajach, notowanego w pierwszej setce największych spółek na londyńskiej giełdzie. 

Roberto Villaquiran, komentując powołanie na stanowisko prezesa zarządu Grupy, powiedział: 

- „CANPACK jest znaczącą firmą działającą na wielu rynkach, z utalentowanymi ludźmi, oferującą ciekawą ścieżkę kariery. Dlatego, dziękując za okazane mi zaufanie, chciałbym wyrazić swoje przekonanie, że razem będziemy budować przyszłość, czerpiąc z dotychczasowych wartości i doświadczeń, tak aby nadal jak najlepiej służyć naszym klientom i angażować w ten proces wszystkich pracowników na całym świecie”. 

 

Dowiedz się więcej o Grupie CANPACK

 

O Grupie CANPACK

Grupa CANPACK, z siedzibą w Krakowie, jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek i zamknięć koronowych. Firma zatrudnia blisko 8 000 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 19 krajach.

 

Źródło: Grupa CANPACK