Rada Nadzorcza PKN Orlen powołała na nowego prezesa spółki Jacka Walczykowskiego, dotychczasowego wiceprezesa zarządu Nafty Polskiej SA - poinformowała PAP.

W środę rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji prezesa PKN Orlen złożył Zbigniew Wróbel. Natomiast Jacek Walczykowski złożył rezygnację z pełnionej dotychczas funkcji wiceprzewodniczącego i członka Rady Nadzorczej PKN Orlen SA oraz wiceprezesa i członka zarządu Nafty Polskiej.
Związkowcy PKN Orlen wstrzymują się z oceną jego osoby. Czekają na spotkanie z nowym prezesem, mając nadzieję, że przedstawi im swój program działania jako szefa płockiego koncernu.
Jacek Walczykowski ma 50 lat. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1978 roku, a także Podyplomowe Studium Ochrony Własności Przemysłowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (1981 r.) oraz złożył egzamin sędziowski (1984 r.) i radcowski (1985 r.).
W latach 1987 - 1999 pracował w kancelarii radcy prawnego, pełnił również funkcje prezesa zarządu Carcom Warszawa i spółki Elektrim Telekomunikacja. W latach 1979 w Elektrimie, jako radca prawny, sekretarz Rady Nadzorczej i wiceprezes zarządu. Od marca do lipca 2004 wiceprezes zarządu Nafty Polskiej.
Jak podaje komunikat PKN Orlen, Walczykowski był członkiem rad nadzorczych wielu spółek, w tym Polskiej Telefonii Cyfrowej GSM, Zespołu Elektrowni PAK w Koninie, Mostostalu Warszawa, El-Net, Bydgoskiej Fabryki Kabli, Elektrimu.
Od 2000 roku, do chwili obecnej, Jacek Walczykowski jest wiceprezesem i arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.
W związku z powołaniem na stanowisko prezesa PKN Orlen, Walczykowski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Nafty Polskiej i wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PKN Orlen.
Walczykowski został wybrany na prezesa po jednym z najdłuższych posiedzeń Rady Nadzorczej PKN Orlen w historii, obrady twały prawie dwanaście godzin.
Źródło: ''