W sierpniu br firma Heidelberg Polska zainstalowała pełnoformatową naświetlarkę Computer-to-Plate Heidelberg Topsetter P 102 online z wywoływarką Ovit w drukarni Multipress, w Krakowie.

Drukarnia posiada ustabilizowaną pozycję na rynku małopolskim i podejmuje się wykonania najtrudniejszych zleceń opakowaniowych o największych wymaganiach jakościowych. W zakresie uszlachetniania druków opakowaniowych Multipress jest jednym z liderów w Małopolsce.

Firma specjalizuje się w produkcji etykiet i opakowań dla przemysłu spożywczego w tym wysoko uszlachetnionych etykiet i kartoników dla Polmosów (Belvedere Dystrybucja) czy etykiet twardych i miękkich dla przemysłu tytoniowego (Scandinavian Tobacco). Produkuje również najwyższej jakości karty pocztowe. Część produkcji trafia za wschodnią granicę (Ukraina, Mołdawia).

Heidelberg Topsetter P 102 jest naświetlarką CtP zapewniającą drukarniom wymaganą pewność produkcji i najwyższą wydajność przy stałej jakości. Może naświetlać 13 płyt na godzinę przy rozdzielczości 2400 dpi. Wysoka prędkość naświetlania uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu technologii bębna zewnętrznego w połączeniu z 32-kanałowym laserem. Diody laserowe pracują w standardzie podczerwieni 830 nm. Tym samym możliwa jest praca przy świetle dziennym. Pełną automatyzację prac zapewnia na wyjściu procesor wywołujący Ovit podłączony bezpośrednio do naświetlarki.

Zainstalowany w drukarni Multipress system CtP opiera się na najnowszym oprogramowaniu MetaDimension.
Źródło: ''