Ostatnim istotnym projektem firmy Radpak było zaprojektowanie linii do pakowania tortilli w kartony czteroklapowe o różnych wymiarach dla jednego z największych producentów tortilli i chleba w Europie. Priorytetem dla Klienta było pakowanie swoich produktów w różnych konfiguracjach i w kartony o różnych wymiarach. Efektem współpracy był projekt skupiający się na elastycznej koncepcji automatyzacji procesu pakowania. Producentowi tortilli zależało na zapakowaniu tak wymagającego produktu beż żadnych zagnieceń, które ewentualnie miałyby powstać podczas procesu pakowania.

pakowanie produktów radpak

UNIKALNA ELASTYCZNOŚĆ

Producent oczekiwał od projektu linii pakującej możliwości pakowania produktów w różnych konfiguracjach, ponieważ produkty są w różnych wymiarach, więc miały być one układane warstwowo w kartonie czteroklapowym. Do tego projektu został zaprojektowany system pakująco - zliczający, który miał za zadanie zrzucić produkty bezpośrednio do kartonu i umieszczenia ich w ustalonej ilości warstw. Za to zadanie był odpowiedzialny ruchomy przenośnik napędzany serwosilnikiem, który odbierał zafoliowany produkt z linii Klienta. System wrzucający produkty do szuflady grupującej był odpowiedzialny za ułożenie ich na przykład w dwie kolumny, a następnie były zrzucane do kartonu czteroklapowego.

KOMPAKTOWA I NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

W całej linii znajdziemy trzy kompaktowe maszyny. Urządzenie formujące kartony czteroklapowe pobierają płaskie kartony za pomocą systemu ssawek, które przygotowują karton do formowania. Dolne klapy kartonu zostają zamknięte a następnie zaklejone taśmą. Następnie uformowany  karton jest dostarczany pod system grupująco-zliczający, w tym samym czasie produkt jest odbierający przez przenośnik z linii Klienta. Produkt jest transportowany do szuflady grupującej a następnie wrzucany do kartonu czteroklapowego. Gotowy karton z produktem jest podnoszony za pomocą przenośnika do zaklejarki. Ostatnią maszyną, która składa się na całą linię jest zaklejarka do kartonów - dzięki niej automatycznie zamykane są górne klapy i są zaklejane.

UNIWERSALNA LINIA PAKUJĄCA

Ta linia została zaprojektowana dla Klienta z branży produkującej tortille i chleby. Natomiast jest to system, który śmiało można przystosować do różnorakich produktów. W siedzibie firmy Radpak zostały wykonane testy na linii na dużych torbach, które idealnie wpasowały się w system pakujący w kartony czteroklapowe. Rozwiązanie jest elastyczne dla opakowań, które mogą zostać zapakowane w karton czteroklapowe.

radpak maszyna pakująca

pakowanie kartonów

maszyna pakująca radpak

pakowanie tortilla

pakowanie radpak

pakowanie karton tortilla

Firma Radpak