Data publikacji: .

Szybkość, uniwersalność, niezawodność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb – to wszystko oferuje firma Coffee Service Packaging &Machines nabywcom najnowszego automatu pakującego w gotowe opakowania COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM.

COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM

Krótkie serie produktów, zmieniające się typy i rozmiary opakowań, konieczność uzyskania wysokiej wydajności – z tymi wszystkimi problemami stykają się producenci z sektora FMCG (branże spożywcze, chemiczne, etc..). 

Automat pakujący Coffee Service

Błyskawicznie zmieniające się otoczenie ekonomiczne i wymagania konsumentów, wymuszają na producentach konieczność dostosowania się do zachodzących zmian. Jednak wprowadzanie do oferty nowych produktów wymaga posiadania odpowiedniego parku maszynowego, który jest w stanie ten produkt szybko i efektywnie zapakować.

Pakowanie kawy

Firma Coffee Service Packaging&Machines wychodzi naprzeciw takim problemom i mówiąc w przenośni, podaje Klientom „pomocną dłoń”.  Najnowsza propozycja spółki to automat pakujący COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM.

­Nowoczesny produkt wymaga dzisiaj nowoczesnego opakowania - finalni konsumenci mając do wyboru szeroką gamę produktów takich samych, lub bardzo zbliżonych, bardzo często dokonują wyboru kierując się wyglądem, atrakcyjnością i funkcjonalnością opakowania. Zwykła torebka z prostą grafiką już dawno przestała wystarczać. Aby wygrać wyścig, produkt musi wyróżniać się na półce. Sama strona wizualna to jednak nie wszystko – dzisiejszy świadomy konsument chce opakowania przyjaznego środowisku, doskonale dopasowanego do produktu i dającego się wielokrotnie wykorzystywać. Mówiąc o nowoczesnych opakowaniach musimy wymienić takie rodzaje torebek jak FLAT BOTTOM (opakowanie z prostokątnym dnem, czterema zgrzewami krawędziowymi, struną boczną B),  torebka z fałdą boczną, torebka STABILO, typu stabilo,  BOTTOM (opakowanie z prostokątnym zgrzewem dna). Wszystkie wymienione opakowania charakteryzują się nowoczesną konstrukcją oraz możliwością wykonania ich z laminatów standardowych PET/PE, PET/AL/PE, PET/PET metalizowany/PE, laminatów z papierem Kraft, laminatów nadających się do recyklingu oraz coraz bardziej popularnych laminatów biodegradowalnych. Nasz automat jest zaprojektowany do pakowania w każdą z wyżej wymienionych torebek.

Opakowanie FLAT BOTTOM z zamknięciem strunowym możemy polecić do pakowania kawy (będzie wyposażone dodatkowo w wentyl), kakao, herbaty, suplementów diety, karmy dla zwierząt, owoców liofilizowanych, cukru, makaronu, ryżu, ziół, oraz innych podobnych produktów. Jego duża pojemność w relacji do wymiarów, płaskie dno, które ułatwia ustawienie produktu na sklepowej półce i zamknięcie strunowe, umożliwiające wielokrotne zamykanie, spełni z pewnością oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jest to jednak skomplikowane opakowanie, które wymaga zastosowania specjalistycznej maszyny pakującej, właśnie takiej jak COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM. Specjalnie zaprojektowany system podawania i przesuwania torebek na kolejne stacje robocze, system podtrzymywania torebek i system rozdmuchu dna (otwierania dna) sprawiają, że automat jest w stanie pracować z prędkością do *40 cykli na minutę. O uniwersalności automatu pakującego COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM świadczy też to, że bez żadnych problemów możemy go zintegrować
z dowolnym dozownikiem np.: dozownikiem wagowym kombinacyjnym wielogłowicowym (naważarką), dozownikiem ślimakowym, dozownikiem płynów gęstych itp. A to oznacza, że równie łatwo zapakujemy sos, herbatę, musli jak i rozpałkę do grilla czy karmę dla zwierząt.

Dzięki nowoczesnemu systemowi sterowania maszyny możliwości użycia innych rodzajów opakowań lub innych rozmiarów, które obsługuje automat pakujący COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM, nie stanowią żadnego problemu.  Zmiana ustawień dla sprawnego operatora maszyny jest szybką i standardową operacją. Świadczy to także o uniwersalność zastosowań automatu.

Kolejną zaletą automatu pakującego są jego możliwości w konfiguracjach linii produkcyjnych – automat bez problemu może pracować jako pojedyncza maszyna zintegrowana tylko z dozownikiem, ale może być także elementem dużo bardziej skomplikowanej linii, zawierającej takie elementy jak: podajnik rynienkowy/kubełkowy PRZ, odbiornik torebek OGT/L, kontroler wagi/waga kontrolna KW, detektor metalu DM, stół odbiorczy, zaklejarka kartonów i owijarka palet.

Przykładową realizacją z wykorzystaniem automatu COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM jest kompaktowa linia pakująca dla wiodącego producenta artykułów grillowych. Do pakowania zrębków drewnianych (wykorzystywanych jako podpałka) w torebki typu flat bottom przygotowano linię zawierającą następujące maszyny i urządzenia: automat COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM, dozownik wagowy wielogłowicowy (naważarka) DWK na platformie PWK oraz podajnik rynienkowy PRZ. Uzupełniona o aspirator pyłu (do filtrowania powstałych w trakcie pakowania zanieczyszczeń) i odbiornik rolkowy PR/S tak skonfigurowana linia, została zainstalowana w zakładzie produkcyjnym odbiorcy

COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM

COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM

 

Na koniec kilka najważniejszych danych ze specyfikacji COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM:

5 stacji roboczych, rodzaje opakowań: flat bottom ze struną boczną / bez struny bocznej, torebka z fałdą boczną (opakowania fałdowe), opakowania stabilo, typu stabilo, opakowania bottom, wymiar opakowań (szer. x wys. x gł.): ~80-200 mm x ~400mm x ~50-120mm, w standardzie lej zsypowy na 1 rozmiar opakowania, szczęki ryflowane, rozdmuch dna torebki, zasilanie grzałek: 48V, wydajność mechaniczna*: do 40 cykli/min.

Warto zwrócić uwagę, że w ramach kompleksowej obsługi klienta firma Coffee Service Packaging&Machines:
- zaprojektuje opakowanie
Firma posiada własne studio projektowe w którym pracują doświadczeni i kreatywni graficy. Pasja, wiedza, kreatywność i zaangażowanie zespołu to cechy, które gwarantują profesjonalną obsługę.

- wydrukuje folię opakowaniową
Firma wykona wysokiej jakości nadruk na dowolnym laminacie (standardowym typu OPP/OPP. PET/PE, PET/AL/PE, PET/PET metalizowany/PE, PE/PE, do recyklingu, biodegradowalnym, laminatach z papierem Kraft) w technice fleksograficznej. Firma działa elastycznie, można wykonać nadruki dla minimalnych ilości, np. próbki dla agencji reklamowych, próbki na potrzeby prezentacji produktów na targach, serie pilotażowe produktów itp. Laminaty mogą być błyszczące, matowe, pokryte lakierem wybiórczym matowym, lakierem typu paper touch (naśladuje papier w dotyku), z efektem elementów metalicznych, tłoczeniami. Dodatkowo na laminatach może być wykonane laserowe nacinanie, perforacja czy grawerowanie

- wykona opakowania wyposażone w różne dodatki
Coffee Service Packaging&Machines wykona opakowania: Flat Bottom, Stabilo, Saszetki, opakowania z fałdą boczną, Opakowania Doypack, Bottom. Opakowania mogą być wyposażone w różne dodatki typu: struna, struna rzepowa, struna boczna, eurootwór, rączka, nacinki, zaokrląglone rogi, klapki, taśmy z klejem itp.

Podsumowując, przedstawiony automat jest nowoczesną i uniwersalną maszyną, dedykowaną firmom z różnych branż FMCG. Doświadczenie i kompetencje pracowników Coffee Service Packaging&Machines dają pewność idealnego skonfigurowania automatu/linii produkcyjnej uwzględniającej potrzeby i wymagania Klientów. Zlecając firmie Coffee Service Packaging&Machines realizację swojego zamówienia Klient otrzyma kompleksową obsługę