EXPRESSIONS - nowa usługa oferowana przez Owens-Illinois, największego na świecie producenta opakowań szklanych, zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii butelek szklanych podczas World Beverage Innovation Awards 2018.

O-I: EXPRESSIONS z nagrodą World Beverage Innovation


Zaprezentowana na początku września br. usługa O-I: EXPRESSIONS (www.discoverexpressions.com), dzięki technologii druku cyfrowego, umożliwia markom zamianę szklanych opakowań w dzieła sztuki. To odpowiedź producenta na rosnące zapotrzebowanie klientów na różnicowanie opakowań w końcowym etapie produkcji. Oferuje możliwość tworzenia w szybkim czasie spersonalizowanych i niestandardowych opakowań szklanych o różnych pojemnościach i w przystępnej cenie, a do tego z szeroką gamą kolorów i możliwości projektowania.

Technologia jest idealna do produkcji opakowań, które dedykowane są krótkim kampaniom, takim jak promocje sezonowe lub edycje limitowane. Pomaga markom w budowaniu zaangażowania, zadowolenia i przywiązania klientów, a także w podkreślaniu wartości premium produktów.

Możliwości te zostały rozszerzone o wersję premium usługi O-I: EXPRESSIONS RELIEF, która umożliwia markom stosowanie niestandardowych, możliwych do wyczucia palcami, cyfrowo drukowanych efektów, takich jak bezbarwne i kolorowe tłoczenia. To ogromny krok naprzód, biorąc pod uwagę, dotychczasowe możliwości w dziedzinie personalizacji szkła i premiumizacji. 

14 listopada, podczas gali World Beverage Innovation Awards, O-I otrzymał nagrodę w kategorii "Best Bottle in Glass". Wydarzenie odbyło się w Brau Beviale, najważniejszej na świecie wystawie dla branży napojów. Nagroda World Beverage Innovation podkreśla wyjątkowość i innowacyjność marek, ich produktów i dostawców we wszystkich kategoriach światowego przemysłu napojów.

- „Cieszymy się z otrzymania tej ważnej międzynarodowej nagrody, która jednocześnie jest wyrazem pozytywnej reakcji całej branży napojów na innowacyjną na rynku usługę naszej firmy. O-I: EXPRESSIONS stanowi ważny krok w dążeniu do bycia jeszcze lepiej dopasowanym i elastycznym w odpowiadaniu na potrzeby naszych klientów. Czekamy na możliwości wykorzystywania tej nowej usługi, aby pomóc naszym klientom wyróżnić się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku napojów” – powiedział Arnaud Aujouannet, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w O-I.

Usługa O-I: EXPRESSIONS jest wynikiem inwestycji O-I w technologię przemysłowego druku cyfrowego direct2glass. Technologia ta ułatwia bezpośrednie drukowanie bezdotykowe za pomocą procesu Drop-on-Demand, który generuje kroplę atramentu tylko wtedy, gdy jest to wymagane do drukowania. Zastosowanie atramentów UV umożliwia szybkie i niezawodne utwardzenie, a model CMYK otwiera drzwi do spektrum kolorów Pantone. Wszystkie używane w procesie produkcji atramenty są ekologiczne, dzięki czemu w całości szklane elementy nadają się do recyklingu i są w pełni trwałe.

Usługi O-I: EXPRESSIONS zostaną udostępnione komercyjnie od połowy 2019 roku w Europie, a następnie w USA.

 

O-I: EXPRESSIONS z nagrodą World Beverage Innovation

 

O firmie O-I 

Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych, z którego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2017 roku przychody O-I wyniosły 6,9 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 26 500 osób w 78 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. O-I dostarcza bezpieczne, ekologiczne, wolne od wad i budujące markę swoich klientów opakowania na rosnącym rynku opakowań szklanych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.o-i.com.

 

O-I w Polsce

O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania. W Polsce O-I zatrudnia blisko 1000 osób, a w ciągu ostatnich lat firma zainwestowała w naszym kraju około 100 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.  

 

Źródło: O-I