Firma mianowała nowych plant managerów w zakładach produkcyjnych w Jarosławiu oraz Antoninku

O-I ogłosił zmiany w kierownictwie w Polsce
Owens-Illinois, Inc., największy na świecie producent opakowań szklanych, ogłosił zmiany w kierownictwie w zakładach produkcyjnych firmy w Jarosławiu oraz Antoninku.W ramach obowiązków, nowi plant managerowie będą odpowiedzialni za procesy wdrażania innowacji, rozwoju nowych produktów oraz wzmacniania współpracy z klientami. Nowi managerowie będą również realizowali strategię zrównoważonego rozwoju oraz wspierali inicjatywy rozwoju pracowników hut.

“Wiedza i doświadczenie Jacka Kota oraz Jacka Białoty, stanowić będą doskonały wkład w rozwój istotnego dla nas rynku polskiego”, powiedział Zygmunt Jamiński, O-I manufacturing Director w rejonie Europy Środkowej.

Jacek Kot dołączył do firmy O-I w roku 1997. Przez okres 15 lat piastował wiele stanowisk, pełniąc obowiązki z obszaru sprzedaży oraz marketingu. Przed powołaniem na stanowisko plant managera, pełnił funkcję wewnętrznego konsultanta Master Black Belt w ramach programu zarządzania jakością Six Sigma w zakładzie w Jarosławiu. Jacek Kot jest z wykształcenia inżynierem elektrykiem. Ukończył Politechnikę Rzeszowską oraz uzyskał dyplom MBA Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu w Illinois.

Jacek Białota dołączył do firmy O-I w roku 1992. Przed powołaniem na stanowisko plant managera
w hucie szkła w Antoninku, pełnił tę samą funkcję w zakładzie w Jarosławiu, będąc odpowiedzialnym za wprowadzenie oprogramowania SAP. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, kierunek
o specjalności technologii szkła.

###
Profil firmy
Przedsiębiorstwo Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych, który jest często wybierany przez firmy dostarczające produkty żywnościowe i napoje najbardziej znanych marek na świecie. Przedsiębiorstwo o dochodzie 7,4 mld USD uzyskanym w 2011 roku ma siedzibę w Perrysburgu (stan Ohio) w Stanach Zjednoczonych i zatrudnia ponad 24 000 pracowników w 81 zakładach rozlokowanych w 21 krajach. Firma O-I zajmuje się wprowadzaniem na ciągle rozwijający się rynek globalny bezpiecznych, funkcjonalnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie szklanych opakowań. W celu uzyskania dokładniejszych informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.o-i.com.


Źródło: ''