Producent opakowań szklanych, firma O-I w Polsce, dołączyła właśnie do grona pracodawców, oferujących program praktyk w ramach ogólnopolskiego konkursu „Grasz o staż”, organizowanego przez PricewaterhouseCoopers oraz Gazetę Wyborczą.

O-I rekrutuje w ramach programu „Grasz o staż”

Na nowych pracowników czekają 2 miejsca praktyk, z możliwością zatrudnienia na stałe. To kolejny etap prowadzonego właśnie europejskiego programu rekrutacyjnego „Shape of the future of glass”, w ramach którego huty szkła koncernu O-I w Jarosławiu i Antoninku poszukują nowych inżynierów.O-I w konkursie „Grasz o staż”
W ramach konkursu „Grasz o staż”, huty szkła w Jarosławiu i Poznaniu – Antoninku, oferują praktyki, przewidziane dla 2 osób. To druga fala rekrutacji łącznie 30 inżynierów. 2 lata temu, firma zatrudniła nowych pracowników w 10 krajach europejskich. Najbardziej poszukiwani są ambitni i wykazujący chęć uczenia się studenci i absolwenci szkół technicznych, którzy po odpowiednich szkoleniach będą w stanie zaoferować możliwie najwyższej jakości pracę, pasję do szkła i pozytywne podejście do powierzanych im obowiązków. Istotnym w procesie rekrutacji są nie tylko wiedza i umiejętności specjalistyczne, ale również tzw. „miękkie” cechy, jak umiejętność współpracy i pracy w zespole, budowania i utrzymywania dobrych relacji, zdolność sprawnego komunikowania się, chęć uczenia się i dbania o własny rozwój.„Zdajemy sobie sprawę z faktu, że to załoga w głównej mierze przyczynia się do sukcesu firmy. To dlatego zdecydowaliśmy się na udział w konkursie ‘Grasz o staż’, dzięki któremu mamy nadzieję wyłonić zdeterminowanych pracowników i wesprzeć obecną kadrę. Nasze poszukiwania koncentrujemy wokół dynamicznej, ciekawej nowych wyzwań osoby, dla której praca w branży opakowań szklanych będzie przyjemnością, natomiast możliwość rozwoju zawodowego na całym świecie, gdzie ulokowane są zakłady O-I, rzeczą ważną i pożądaną”, mówi Włodzimierz Rząsa, HR Country Director Poland.

Kogo szukają huty?

W ramach konkursu „Grasz o staż”, huty szkła w Jarosławiu i Poznaniu – Antoninku, oferują praktyki, przewidziane dla 2 osób. Wybrani praktykanci (jeden w hucie w Jarosławiu oraz jeden w hucie w Poznaniu - Antoninku) będą brali udział w pracach zespołów projektowych LSS, nakierowanych na optymalizację wyników produkcyjnych hut szkła. Będą także pracowali nad wdrażaniem i upowszechnianiem dobrych praktyk produkcyjnych na poszczególnych liniach.

Przewiduje się także, że praktykanci będą pracowali razem z kierownikami linii i będą proszeni o pomysły i sugestie w jaki sposób poprawić najważniejsze wskaźniki efektywności, organizację procesów oraz zaangażowanie zespołów pracowniczych. Laureaci konkursu będą także mieli możliwość poznania branży, która dostarcza klientom całościowe rozwiązania, pomocne w lokowaniu produktów na rynku. Dodatkowo, O-I oferuje nowym pracownikom karierę na skalę europejską, w firmie rozwiniętej technologicznie.

„Grasz o staż, to kolejny etap w procesie poszukiwania pracowników, otwartych na nowe wyzwania i pragnących się rozwijać. Dzięki konkursowi, oferujemy młodym ludziom możliwość odbycia praktyk i zdobycia doświadczenia w jednej z największych hut szkła w Europie, o europejskiej strukturze, dbającej zarówno o środowisko naturalne, jak i najlepsze warunki pracy. Jako firma z kolei, liczymy na nowe, świeże spojrzenie oraz wiedzę, które przyczynią się do rozwoju koncernu”, dodaje Włodzimierz Rząsa.

O-I
Profil firmy
Przedsiębiorstwo Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych, który jest często wybierany przez firmy dostarczające produkty żywnościowe i napoje najbardziej znanych marek na świecie. Przedsiębiorstwo o dochodzie 6,6 mld USD uzyskanym w 2010 roku ma siedzibę w Perrysburgu (stan Ohio) w Stanach Zjednoczonych i zatrudnia ponad 24 000 pracowników w 81 zakładach rozlokowanych w 21 krajach. Firma O-I zajmuje się wprowadzaniem, na ciągle rozwijający się rynek globalny, bezpiecznych, funkcjonalnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie szklanych opakowań. W celu uzyskania dokładniejszych informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.o-i.com.
Źródło: ''