Wielkoformatowa drukarka Océ ColorWave 600 rozpoczęła pracę w ostatnim czasie w firmie Reprotechnika Wrocław Sp. z o.o. Wcześniej zainstalowane zostały tu dwa inne urządzenia Océ – TDS 700, zastępując poprzednie modele tego producenta, które od lat pracowały w firmie. Inwestycje te znacząco przyspieszyły realizację zleceń w tym istniejącym na rynku od wielu lat przedsiębiorstwie.

Dla firmy Reprotechnika Wrocław krótki czas realizacji zlecenia zawsze był priorytetem. Od kilku lat wdraża ona takie standardy i technologie, aby klient nie musiał oczekiwać na realizację usługi dłużej niż jedną dobę. Jest to możliwe dzięki doświadczonym pracownikom, korzystającym z szybkich i niezawodnych urządzeń, w jakie inwestuje firma.

Reprotechnika Wrocław działa od szesnastu lat. Zajmuje się przede wszystkim obsługą biur projektowych, firm inwestycyjnych i budowlanych oraz agencji reklamowych. Podstawą jej działalności jest druk wielkoformatowy CAD oraz GIS, choć świadczy również usługi z zakresu mało- i wielkoformatowego druku cyfrowego, kopiowania, skanowania wraz z obróbką cyfrową oraz oprawy dokumentów. Pierwszy ploter laserowy pojawił się w firmie w 1996 roku i od tego czasu Reprotechnika inwestowała w nowoczesne urządzenia produkcyjne, niezbędne w działalności reprograficznej. W ubiegłym roku zakupiła dwa urządzenia firmy Océ - TDS 700, które zastąpiły w codziennej produkcji pracujące w zakładzie wcześniejsze modele tego producenta - TDS 600. Natomiast w ostatnim czasie Reprotechnika zainwestowała w kolejne urządzenie Océ - ploter Color Wave 600.

Zakupione przez nas plotery to bardzo wydajne urządzenia sześciorolkowe i obecnie większość zleceń drukujemy właśnie na nich. Bywa, że firmy budowlane jednego dnia zlecają nam wydruk, a już następnego wynoszą segregatory pełne projektów. Krótki czas realizacji zlecenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług jest dla nas niezmiernie ważny. Warto wspomnieć, że dodatkowym atutem naszej ostatniej inwestycji w urządzenie Color Wave 600 jest również trwałość wydruków – mówi Andrzej Podrez, dyrektor ds. technicznych w Reprotechnice Wrocław. – Dwa urządzenia TDS 700 firmy Océ (w tym jedno wyposażone w składarkę online) w pełni zaspokajają nasze potrzeby jeżeli chodzi o druk mono. Jednak drukowanie w kolorze zawsze było dla nas usługą wymagającą dużych nakładów czasowych. Bywało, że duże, pilne zlecenia drukowaliśmy na kilku ploterach jednocześnie, co nie pozostawało bez wpływu na jakość usługi. Pojawienie się w naszej firmie plotera Oce Color Wave 600 to ogromny postęp. Obecnie czas drukowania zleceń w kolorze i w trybie mono różni się już u nas tylko nieznacznie.Zakupione przez Reprotechnikę Wrocław systemy Océ TDS700 gwarantują wysoką jakość uzyskiwanych wydruków. Wyróżniają się bardzo krótkim – zaledwie 43-sekundowym - czasem uzyskania pierwszego wydruku liczonym od momentu włączenia maszyny; co więcej, dzięki zastosowanej tu technologii Océ Image Logic już pierwsza kopia czy wydruk są poprawnie wykonane. Systemy te przyczyniają się również do większej dbałości o środowisko oraz higienę pracy dzięki obniżonemu poziomowi hałasu, zredukowanej emisji ciepła oraz niezwykle niskiej emisji ozonu. Dodatkowo wykorzystują unikatową technologię utrwalania Radiant fusing, która charakteryzuje się niższym zużyciem energii w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań, a ponadto sprzyja obniżeniu kosztów eksploatacyjnych. Urządzenie Océ Color Wave 600 oparte jest na unikatowej technologii Océ CrystalPoint, która łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy. Przekształca ona toner Océ TonerPearls w żel, który krystalizuje się na dowolnym rodzaju papieru, dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o wyjątkowo precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych punktów. Ta zaleta eliminuje konieczność foliowania wydruków, minimalizuje koszty zlecenia i pozwala zaoszczędzić czas jego realizacji. Dodatkowo prędkość drukowania w tej nowatorskiej technologii jest przynajmniej dwukrotnie większa w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami atramentowymi.

Do uproszczenia i przyśpieszenia procesu przyjmowania zamówień i ich realizacji – oprócz zakupionych, wyżej wspomnianych urządzeń - przyczynił się także rozwój Internetu. Nasz internetowy system obsługi zleceń druku cyfrowego Reprotechnika Online został tak skonstruowany, aby każdy pracownik miał szybki wgląd w listę zleceń zgłoszonych do realizacji. Umożliwia to operatorom DTP takie dzielenie się obowiązkami, aby każdy z nich wykonywał prace, w których posiada największe doświadczenie. Podniosło to - wraz z nowymi urządzeniami, które mamy - również jakość naszych usług – mówi Andrzej Podrez.

Urządzenia Océ, w które zainwestowała Reprotechnika Wrocław, oparte są na nowatorskich technologiach, niejednokrotnie nagradzanych wieloma prestiżowymi nagrodami na całym świecie. Umożliwiają one uzyskiwanie wydruków wysokiej jakości w bardzo krótkim czasie, co ma niemałe znaczenie dla klientów firmy, ale – jak twierdzi Andrzej Podrez - zalety ostatnich inwestycji najbardziej odczuli pracownicy Reprotechniki Wrocław: Dzięki zakupionym urządzeniom pracujemy wydajniej i spokojniej, bez konieczności pozostawania po godzinach.

O wyborze urządzeń Océ zadecydowały przede wszystkim potrzeby i wymagania klientów firmy Reprotechnika Wrocław, ale niemałe znaczenie miał również fakt, że firmy współpracują ze sobą od lat. Współpraca między nami układała się zawsze bardzo dobrze i od lat zaopatrujemy się w firmie Océ. Pomaga to nam w utrzymaniu naszych klientów i dzięki nowym rozwiązaniom, jakie dostarcza nam ten producent, w pozyskaniu nowych – podsumowuje Andrzej Podrez.

Dodatkowe informacje na temat firmy Océ Poland Ltd. Sp. z o.o.: www.oce.com.pl

Dodatkowe informacje na temat firmy Reprotechnika Wrocław Sp. z o.o.: www.reprotechnika.pl

Opracowanie informacji: PAI
Źródło: ''