Firma Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, na targach Labelexpo Europe 2017 planuje zaprezentować wiele innowacyjnych rozwiązań do druku cyfrowego i cięcia, przeznaczonych do wykonywania krótkich serii spersonalizowanych etykiet i opakowań.

Oferta Mimaki na targach Labelexpo Europe 2017

- „Marki coraz częściej poszukują sposobów, aby wyróżnić swoje etykiety i opakowania w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej – komentuje Ronald Van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. - Chociaż jest to skuteczne podejście dla marek, może obciążać przebieg pracy podczas wykonywania konwencjonalnych etykiet i opakowań ze względu na krótsze serie i szybszy czas realizacji, jakich wymagają te strategie. Ponadto istnieje rosnące zapotrzebowanie na szybką produkcję próbek i makiet w celu przyspieszenia procesu projektowania. W Mimaki ciężko pracowaliśmy nad innowacyjnymi, niedrogimi sposobami zapewnienia przez przetwórców etykiet i opakowań dla zmieniających się wymagań klientów, a osoby odwiedzające nasze stoisko będą mogły zobaczyć je wszystkie w działaniu”.

Na targach Labelexpo Europe 2017 firma Mimaki przy pomocy swego urządzenia UJF-7151plus zademonstruje druk bezpośredni na sztywnych nośnikach na potrzeby wytwarzania wysokiej jakości tabliczek nadających się do przemysłowego znakowania lub identyfikowania. Ponadto zostanie użyte małe laserowe urządzenie tnące połączone z drukarką, które będzie ciąć sztywne etykiety na gotowy produkt. Odwiedzający będą mieli okazję docenić prostotę i przystępną cenę tego rozwiązania, szczególnie przy produkcji krótkich serii do zastosowań przemysłowych, takich jak tabliczki identyfikacyjne czy tablice rejestracyjne. UJF-7151plus, kompaktowa drukarka UV LED do drukowania bezpośrednio na obiektach, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, co czyni z niej zaawansowaną i niezawodną alternatywę cyfrową dla tradycyjnych operacji sitodruku. Dzięki rozdzielczości 1200 dpi urządzenie UJF-7151plus oferuje obszar drukowania 710 × 510 mm z użyciem atramentu procesowego, białego i przezroczystego plus atramentu podkładowego.

Firma Mimaki przedstawi również drukowanie i cięcie wysokiej jakości specjalistycznych etykiet z użyciem srebrnego atramentu. Zintegrowane rozwiązania drukująco-tnące CJV150 zapewniają wysoką wydajność, kreatywność i wszechstronność dzięki różnym rodzajom wyrazistych atramentów, w tym srebrnego, pomarańczowego i jasnoczarnego, w ekonomicznym rozwiązaniu do drukowania etykiet. Przy rozdzielczości do 1440 dpi i szybkości do 56,2 m2 ta drukarka solwentowa jest przydatnym dodatkiem do każdej operacji konwersji etykiet.

Kolejnym poruszanym przez firmę Mimaki tematem będzie druk cyfrowy bezpośrednio na tekturze falistej.

- „Połączenie drukarki UJF-6042MkII i stołu tnącego CFL-605RT firmy Mimaki pozwala szybko i w przystępnej cenie tworzyć elementy z tektury falistej – od pudełek po ekspozycje sklepowe – ze wspaniałą grafiką, która na pewno przyciągnie uwagę w sklepie” – dodaje pan Van den Broek.

Płaska drukarka UV LED UJF-6042MkII o maksymalnym obszarze druku 610 × 420 mm zwiększa produktywność i ułatwia obsługę druku na żądanie, bezpośrednio na tekturze falistej. Jest również idealna do innych etykiet i opakowań, a także do tworzenia oznakowań, ekspozycji i innych bogatych graficznie elementów, w tym nośników o grubości do 153 mm. Oferuje bogaty wybór atramentów, w tym LH-100 (twardy atrament utrwalany UV o wysokiej odporności na zadrapania i chemikalia, który fantastycznie odwzorowuje kolory) i LUS-120 (nadający się do drukowania na miękkich materiałach). Oba są dostępne w dziewięciu kolorach (w tym atrament biały, przezroczysty i podkładowy).

Na targach nie zabraknie także prezentacji popularnej opcji Kebab, przystępnego cenowo rozwiązania do druku 360° bezpośrednio na obiektach. Będzie ona pokazywana podczas druku na szklanych i plastikowych butelkach za pomocą płaskiej drukarki UV LED Mimaki UJF-3042MkII.

Tematyką targów Labelexpo Europe 2017, zaplanowanych na 25–28 września w Brukseli, jest „Uzyskiwanie niesprawiedliwej przewagi”. Z ekspertami z firmy Mimaki będzie można się spotkać na stoisku 8A08.

Pan van den Broek podsumowuje:

- „Nie możemy się doczekać powitania gości naszego stoiska na targach Labelexpo Europe 2017 i przedstawienia sposobów ułatwiających im «uzyskanie niesprawiedliwej przewagi» na bardzo konkurencyjnym i szybko rozwijającym się rynku etykiet i opakowań. Mamy mnóstwo innowacyjnych pomysłów, którymi chcemy się z nimi podzielić, wierząc, że nasze dyskusje zaowocują jeszcze bardziej kreatywnym podejściem, które zapewni ich firmom ciągły wzrost, rentowność i przewagę konkurencyjną”.

 

Dowiedz się więcej o firmie Mimaki

 

Źródło: Mimaki