Targi RemaDays jak co roku gościły tłumy zwiedzających. Nie inaczej było na stoisku Artemis Printers. Szeroki park maszynowy i atrakcyjne ceny budziły zainteresowanie gości z kraju i zagranicy.

Ogromne zainteresowanie ploterami Artemis na RemaDays 2015Druk UV na szkle i nie tylko

Największe zainteresowanie, nie tylko z uwagi na gabaryty budził Artemis FR 250 UV. Ten ponad 4 metrowy flatbed UV o szerokości zadruku 254 cm przykuwał oko głównie dzięki możliwości druku na szkle. Jego możliwości z uwagi na technologię druku są dużo większe. - mówi Marek Mróz, specjalista z zakresu druku i oprogramowania RIP.

Technika UV (utwardzanie atramentu za pomocą światła) umożliwia zadruk na wszelkich tworzywach, piankach, płytach. Nie obce są mu także drewno czy aluminium. Jednakże podczas targów, żywe i nasycone kolorystycznie wydruki na taflach szkła działały jak magnes zarówno wśród klientów końcowych jak i potencjalnych nabywców. Odnośnie kontraktów. Dystrybutor ploterów Artemis informuje, że FR 250 UV w okresie targowym został sprzedany do końcowego odbiorcy.

O sukcesie tej maszyny decydują przede wszystkim parametry, finalna jakość uzyskiwanych wydruków oraz cena urządzenia. Parametry jakimi cechuje się Artemis 250 UV są bardzo wysokie i porównywalne z dużo droższymi maszynami. Prędkość wynosi 38 m2/h i jest wystarczająca do zapewnienia produkcyjnej ciągłości druku na szkle, kartonie czy spersonalizowanych wydruków. W karetce są zainstalowane głowice grayscalowe Konica Minolta 1024. W zależności od konfiguracji, na pokładzie może się znaleźć od 4 do 8 takich głowic. Wielkość kropli atramentu przez nie generowanych wynosi 14 pl. Dla koloru białego przeznaczone są 2 głowice. Jeśli chodzi o kolor biały to nie zabrakło stosowanego w zaawansowanych rozwiązaniach recylkulatora białego atramentu. Warto wspomnieć, że kolor biały może być nakładany na podłoże w kilku wariantach. W trybie poddruku, nadruku oraz 3-warstwowo. Technika „trzech warstw” służy do zadruku materiałów przezroczystych. Przykładowo na taflę szkła lub pleksę nakładana jest grafika złożona z kolorów CMYK. Na nią nakładana jest warstwa biała stanowiąca tło dla poprzedniej. Na biały kolor ponownie jest nakładana grafika w CMYK. Finalnie z dwóch stron możemy mieć różne grafiki.

Oprócz druku na materiałach płaskich, FR 250 z powodzeniem zadrukowuje materiały rolowe. Druk z roli w technice UV, w porównaniu do tradycyjnego druku atramentowego ma pewną przewagę. Jest gotowy do aplikacji bezpośrednio po zdjęciu z maszyny. Może to stanowić zabezpieczenie i rozszerzenie możliwości drukarni wielkoformatowych.

Druk rolowy ciągle w modzie

Na targach RemaDays nie zabrakło popularnego w kraju plotera Artemis 1601. Za wysoką jakością druku odpowiedzialna jest piezoelektryczna głowica DX7. Posiadająca 1440 dysz głowica umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 720 x 2800 dpi. Artemis 1601 drukuje z maksymalną prędkością 20 m2/h. Jest to wynik porównywalny do dużo droższych rozwiązań topowych producentów. Ploter obsługuje media z roli o szerokości do 1600 mm. Przeznaczony jest do zadruku wszelkich folii samoprzylepnych, banerów, papierów, foto-tapet, materiałów POS i innych materiałów przeznaczonych do zadruku eko-solwentowego takich jak płótna canvas.

Artemis serii 1601 wyposażony jest w regulowany, podgrzewany stół pod głowicą, rozgrzewający i utrwalający zadrukowany materiał. Ploter wyposażony jest standardowo w rolkowy system prowadzenia materiału stabilnie przesuwający materiał. Na wyposażeniu znajduje się nawijarka wydruków. W zależności od modelu ploter posiada zewnętrzną suszarkę lub promiennik podczerwieni.

Nie tylko warto zwrócić uwagę na atrakcyjną cenę samego urządzenia ale także na atramenty. Dystrybutor proponuje ekonomiczne atramenty CMYK, którymi można zasilić system stałego zasilania. Żywe i nasycone kolory znajdą uznanie w aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych.

2-krotnie większy zadruk oferuje Artemis 3200, kolejny polski bestseller. Jest to ploter twardo-solwentowy o szerokości zadruku 3200 mm. Podobnie jak mniejszy brat, charakteryzuje się niską ceną zakupu i niskimi kosztami eksploatacji. Jednocześnie (co jest jest charakterystyczne dla ploterów Artemis) cechuje się wysoka jakością wynikową i ogromną prędkością druku. Testy wykonane przez dystrybutora potwierdziły możliwość uzyskania rzeczywistej prędkości przekraczającej 100 m2/h. Na pokładzie tego plotera znajduje się osiem głowic Konica Minolta 512. Wielkość kropli atramenty wynosi 42 pikolitry. Daje to możliwość uzyskania maksymalnej rozdzielczości 360 x 720 dpi. Rezultat w pełni zaspokoi wymagania aplikacji zewnętrznych a wewnętrznych.

Użytkownicy, a jest ich w kraju ponad 150 podają za najistotniejszy atut wysoką stabilność urządzenia. W parze idzie także długowieczność głowic. Ploter jest obecny na rynku już kilka lat i żadna z głowic we wspomnianych 150 instalacjach nie została wymieniona.

Szerokie możliwości: DTG, cięcie, grawerowanie i zgrzewanie

W portfolio Artemis znajdziemy wiele specjalistycznych urządzeń. I tak do druku bezpośrednio na koszulkach dystrybutor proponuje drukarkę Artemis DTG 1. Umożliwia ona bezpośredni zadruk t-shirtów, zarówno białych, kolorowych jak i czarnych. Dzięki głowicom Epson, DTG 1 osiąga znakomitą jakość, która znalazła zainteresowanie na targach RemaDays.

Podczas targów po raz pierwszy zaprezentowane nowe urządzenia Artemis takie jak trymery elektryczne oraz zgrzewarki stołowe. Nie zabrakło na targach chętnych na tego typu urządzenia, gdyż wielokrotnie przyspieszają proces produkcyjny, co się przekłada na jego opłacalność.

W zakresie cięcia i grawerowania Artemis proponuje ploter laserowy o symbolu 1309X, który już znalazł kilku nabywców w kraju. Ploter ten obsłuży różne materiały od papierów i kartonów, przez tkaniny, pleksę, płyty po kamień, drewno, skórę i aluminium. Oferta Artemis to także ekonomiczne, klasyczne plotery tnące. Od biurkowego Artemisa 330 po „cuttery” o szerokości 720, 1100 i 1350 mm.

„Duże zainteresowanie w kraju i na targach RemaDays ploterami i urządzeniami Artemis spowodowane jest tym, że użytkownicy poszukują oszczędnych rozwiązań ale stabilnych i dobrych jakościowo. Te sprzeczne parametry godzą wyselekcjonowane urządzenia marki Artemis.” - mówi Paweł Stania, marketing manager.

Źródło: Atrium