Podczas targów "Easy Fairs Food to go" w Krakowie dnia 17-18.06.2009 r. na stoisko E6: ECOPACKAGING - EATWARE odbyła się premierowa wystawa opakowań biodegradowalnych-kompostowalnych dla cateringu, gastronomii (tacki, pojemniki, menu boxy, lunch boxy, talerze - w różnych rozmiarach i pojemnościach).

Unikalność oferty podkreśla fakt, iż te opakowania jednorazowego użytku są wykonane z włókien bambusa i mają wiele cech użytkowych, których obecnie istniejące opakowania nie mają np. są kompostowalne, są estetyczne podczas spożywania potraw, są sztywne podczas spożywania potraw, w środowisku naturalnym ulegają szybkiemu procesowi biodegradacji, są w 100% wykonane z surowca organicznego, mogą być wykorzystywane do podgrzewania dań gotowych nie tylko w mikrofali, ale również w piekarniku.

Opakowania te mają swój termin przydatnosci do użycia co powoduje nowe spojrzenie na system pakowania odpowiedzialnego, proekologicznego. Ponadto na te opakowania nie ma opłaty produktowej (obowiązkowa opłata produktowa wymaga niemal od wszystkich przedsiębiorstw rozliczania się z wytworzonych śmieci opakowaniowych z opakowań papierowych, tektury, tworzyw oraz drewna i aluminum = koszty te z roku na rok wzrastają). Opakowania z włókien bambusa spełniają wymagania badań EN 13432:2000 czyli są 100% pochodzenia organicznego!!!).

Więcej informacji: Ecopackaging Middle East Europe - Biodegradable and Compostable Packaging - www.ecopackaging.edu.pl
Źródło: ''

Komentarze

  • opakowania biodegradowalne (kompostowalne)

    Szeroki asortyment ekologicznych, kompostowalnych opakowań i naczyń oferuje również firma Bio-Pak, adres strony gdzie można obejrzeć te produkty to www.bio-pak.pl