Opakowania do żywności marki Cryovac® zdobyły trzy nagrody w międzynarodowym konkursie Worldstar Awards

Trzy opakowania marki Cryovac®, należącej do firmy Sealed Air, zdobyły w 2006 roku najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży opakowaniowej na świecie – nagrody WorldStar Awards – w kategorii opakowań do żywności. Sealed Air jest jedyną firmą, której w ostatniej edycji konkursu przyznano trzy nagrody w tej samej kategorii. Opakowanie Cryovac® Simple Steps™ do warzyw doceniono za wygodę użytkowania oraz za możliwość szybkiego i prostego przygotowywania świeżych warzyw w mikrofali. Kompaktowe opakowanie do wkładek absorpcyjnych Cryovac® Dri-Loc® wyróżniono za format pozwalający zaoszczędzić powierzchnię magazynową.

Natomiast nagrodę dla opakowania Cryovac® Saddle Pack do drobiu w porcjach przyznano za możliwość różnorodnego przygotowywania posiłków oraz za wygodę i łatwość przechowywania. Te same opakowania zostały również uhonorowane nagrodami 2006 Top Packaging Awards, przyznawanymi przez Flexible Packaging Association.

Do konkursu WorldStar Awards przyjęto 265 zgłoszeń z 35 państw z całego świata. Aby zakwalifikować się do międzynarodowego konkursu, zgłaszane opakowanie musi najpierw zdobyć nagrodę w konkursie krajowym. Opakowania zgłoszone do konkursu WorldStar są oceniane pod względem innowacyjności projektu, właściwości ochronnych, ekonomiki, parametrów technicznych, marketingu oraz wpływu na środowisko naturalne.

Cryovac® Simple Steps™ do warzyw to łatwo otwierające się opakowanie typu “podgrzej i podaj” (heat-and-serve) do stosowania w mikrofali, umożliwiające ugotowanie świeżych warzyw w ciągu zaledwie dwóch minut. Technologia próżniowa z efektem „skin” (czyli tzw. “drugiej skóry”) sprawia, że opakowanie dokładnie dopasowuje się do kształtu warzyw, eksponując je i wpływając korzystnie na prezentację na sklepowej półce, a także wydłuża ich okres trwałości.

Dzięki wygodzie użytkowania i możliwości szybkiego przygotowania zdrowego i świeżego posiłku, opakowanie to doskonale spełnia potrzeby najbardziej wymagających konsumentów. Jest ono idealne do produktów oferowanych zarówno w handlu detalicznym, jak i w gastronomii.


Cryovac® Simple Steps™ do warzyw – umożliwiające łatwe przygotowanie świeżych warzyw w kuchence mikrofalowej w ciągu zaledwie dwóch minut. Sprawdza się zarówno w przypadku produktów oferowanych w handlu detalicznym, jak i w gastronomii

Kompaktowe opakowanie do wkładek absorpcyjnych Cryovac® Dri-Loc® , stosowanych przy pakowaniu mięsa, drobiu oraz ryb, zastępuje kartony z tektury falistej, pozwalając zaoszczędzić powierzchnię magazynową. Kartony zastąpiono plastikowymi workami z nadrukiem, owiniętymi w przejrzystą powłokę foliową chroniącą przed kurzem. W ten sposób stworzono zwarty, kompaktowy pakunek, który pozwala umieścić większą liczbę wkładek na mniejszej powierzchni, zwiększając tym samym wydajność w zakresie transportu i magazynowania.


Kompaktowe opakowanie do wkładek absorpcyjnych Cryovac® Dri-Loc®, stosowanych przy pakowaniu mięsa, drobiu i ryb – pozwala zaoszczędzić powierzchnię magazynową i zwiększyć wydajność w zakresie logistyki

Dzięki funkcji łatwego otwierania, opakowanie kompaktowe do wkładek absorpcyjnych Cryovac® Dri-Loc® jest wygodne w użytkowaniu. W porównaniu z kartonami, do jego wyprodukowania zużyto mniej materiałów i ograniczono ilość stałych odpadów.

Wielojednostkowe opakowanie próżniowe Cryovac® Saddle Pack do świeżego drobiu w porcjach stwarza możliwość różnorodnego przygotowywania potraw. Jest także łatwe i wygodne w przechowywaniu. To innowacyjne opakowanie wykonano z unikalnej, „oddychającej”, termoformowalnej folii rolowej Cryovac®. Jest ono odporne na wycieki i składa się z sześciu kieszeni z perforacją, która umożliwia konsumentom łatwe oddzielenie porcji potrzebnej do przygotowania posiłku.


Cryovac® Saddle Pack do drobiu w porcjach – opakowanie składające się z sześciu kieszeni z perforacją, która umożliwia łatwe oddzielenie pojedynczej porcji drobiu potrzebnej do przygotowania posiłku. Pozostałe porcje można przechowywać w lodówce lub zamrozić – bez potrzeby przepakowywania produktu. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie dla małych gospodarstw domowych, liczących 1-2 osoby

Pozostałe porcje można przechowywać w lodówce lub zamrozić w oryginalnym opakowaniu bez potrzeby przepakowywania produktu, a technologia próżniowa chroni drób przed odmrożeniami. Dzięki temu opakowanie Cryovac® Saddle Pack idealnie sprawdza się w małych, 1-2 osobowych gospodarstwach domowych. Rozwiązanie to zostało opracowane we współpracy z producentem drobiu, amerykańską firmą Gold Kist Inc.

Rozstrzygnięcie konkursu WorldStar Awards miało miejsce 21 listopada 2006 roku w Poznaniu. Zwycięzców wyłonił panel sędziów składający się z przedstawicieli World Packaging Organisation oraz International Packaging Press Organisation. Nagrody WorldStar Awards zostaną wręczone podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się w Chicago, 15 maja 2007 roku.

Więcej informacji o konkursie WorldStar Awards: www.worldpackaging.org

WIĘCEJ INFORMACJI O WORLD PACKAGING ORGANISATION

World Packaging Organisation (Światowa Organizacja Opakowań) to pozarządowa, międzynarodowa federacja typu “non-profit”, zrzeszająca instytuty, stowarzyszenia, federacje i inne zainteresowane instytucje z branży opakowań, w tym także korporacje i organizacje branżowe. Sekretariat WPO obsługuje STFI-Packforsk – jedna z największych na świecie firm badawczo-rozwojowych dla przemysłu celolozowo-papierniczego, opakowań i logistyki. Siedziba STFI-Packforsk znajduje się w Sztokholmie w Szwecji (www.stfi-packforsk.se).

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE SEALED AIR

Cryovac® oraz Dri-Loc® to zarejestrowane znaki handlowe Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3 000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Flensburg i Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Warszawa), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Więcej o firmie Sealed Air Cryovac: www.sealedair-emea.com
Źródło: ''

Komentarze

  • nieswiadomosc

    czy ktos zdaje sobie sprawe w jakich warunkach powstaja te opakowania?