Formowane na specjalne zamówienie pojemniki RPC Bebo Plastik zapewniły firmie Homann idealne opakowanie do wprowadzanej właśnie na rynek nowej serii wyborowych świeżych sałatek „Gourmet”.

Firma Homann, będąca wiodącym producentem świeżych sałatek na rynku niemieckim, stworzyła koncepcje „Gourmet”, aby umocnić jeszcze swoją reputację i wyróżnić się wśród konkurencji. Seria obejmuje szereg pysznych smaków i wykwintnych składników, np. łosoś w sosie musztardowo-koperkowym, krewetki królewskie w sosie ananasowo-imbirowym i sałatka serowa w sosie miodowo-musztardowym.

Niezbędne było znalezienie koncepcji opakowania, które byłoby odpowiednie dla tej wyborowej serii. Firma Homann zwróciła się do przedsiębiorstwa RPC Bebo Plastik ze względu na jego możliwości w zakresie projektowania oraz długotrwałą współpracę z tym dostawcą.

Kompaktowy kwadratowy kształt ułatwia ustawianie pojemników jednego na drugim, a ponadto zapewnia wygodna pojedyncza porcje. Pojemnik o pojemności 125 g, termoformowany z przejrzystego jak szkło materiału APET, zamykany jest niebieska pokrywka, co daje doskonały efekt wizualny. Atrakcyjność opakowania podnosi jeszcze etykietowanie wieczka w formie (IML) oraz innowacyjny rękaw kartonowy obejmujący pojemnik pionowym paskiem.

Źródło: RPC
Źródło: ''